Putování s domácími zvířaty (2007)

76%. Zajímavý pohled na vyklobání osobnosti ve středním věku. Natalia držena doma na samotě tyranem, po jeho náhlé smrti oběvuje život a začíná si užívat. Její cíl je pouze jeden a sobecky ke splnění svého cílu nakonec nikoho nepotřebuje. Minimalistický film, kde se málo mluví. Někteří odborníci by napsali, že je film televizní :) Ale to ani nahodou, je to film jak má být. Zajímavý počin z Ruska.

Reportér v ringu (2007)

70%. Není to tak špatné. Sice nic závratného, ale Jackson hraje šíleně (jeho hlas mi vubec nevadil, spíše mě bavil). Je to, ale toršku nedotažené, nicméně jako oddychovka dobré. O sportovní film se určitě nejedná, spíše se to pohybuje na hraně dramatu a rodinného filmu. Mělo se to ale zaměřit na jedno nebo druhé, pak by to bylo zajímavější. Takto to působí rozpolceně a neuceleně.

Sbohem, baby (2007)

70% dal bych i 85, ale ten morální zavěr mě totálně znechutil. Ale popořadě. Gone baby gone je velmi dobré detektivní drama, něco na způsob Training Day. Příběh je vystavěn velice zajímavě a nechybí ani překvapivé zvraty. Solidní herecké výkony, hlavně překvapil Ben Affleck, takový počin bych od něj nečekal. Ale posledních 15 minut znehodnotilo celý film. Ty morální žvásty si mohl odpustit. Navíc tam ani nebylo co řešit, navíc reakce partnerky hlavního hrdiny je naprosto uchylna. Škoda.

Síla slova (2007)

Je to vpodstatě sportovní film nebo aspoň hlavní dějová linka má podobu sportovního play off, samozřejmě s pozitivním výsledkem. Celé je to zasazené do rasisticky smýšlejícího Texasu, což je druhá věc okolo se film točí. Podle všeho je to podle skutečnosti a to tomu dává jinou dimenzi. Je to zábavné dílko u kterého se člověk nenidí, navíc nahazuje témata nad kterými je nutno přemýšlet. I diskuze samy o sobě mají něco do sebe.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Ale ja jsme se bavil, kalsičtí Simpsnovi. První půle je trochu lepší, závěr trochu labší. Tenhle humor mě prostě sedí.

Skafandr a motýl (2007)

Výborný film, něco na způsob Hlasu moře, ale mnohem lepší. Dojemný a lidský příběh podle skutečné události, kdy je úspěšný šéfredaktor časopisu Elle je náhle uvězněn ve vlastním těle. Příběh o pocitech člověka, kterému zkončil život, o smutku, touze a nezdolné vůli nechat po sobě na tomto světě poslední kapku sebe sama. Za zmínku stojí výborná kamera. Není to film pro masy.

Slídil (2007)

75%. Mé to moc psycho nepřišlo. Pro mě to byla docela dobrá komedie, až na hranici s parodií. Nevím jestli je to dobře nebo špatně, jestli to tvúrci takto mysleli nebo ne. Ale já jsem se bavil. Jedná se o herecký koncert dvou herců, teď je otázka jak ty výkony brát. Law podle mě přehrává, ale přehrává tak, že se to zvrhává do komedie.

Smrtonosná past 4.0 (2007) odpad!

Pane bože, kdo mohl natočit takovou neskutečnou pičovinu. A to tady má 78%? Kurva kde to žiju.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Solidní film o americké zahraniční politice s výborným Hanksem v roli kongresmana děvkaře. Opravdu zemi řídí ženy? Nebo židi? Nebo Jan Tleskač?

Spálené vzpomínky (2007)

Hodně silné 4*. Benicio opět dokazuje, že je to pán herec. Herecká osobnost této doby. Halle Berry taky umí, když se dobře vysp, tentokrát se vyspala dobře. ilm je zezačátku pomalý, prošpikovyný retrospektivama, takže je problém udržet jakési tempo. Možná klasická posloupnost by byla vhodnější. Po pohřbu to ale nabere obrátky. Susanne Bier točit filmy umí, není to taková pecka ajko film Po svatbě, ale i tak velmi silný film, hlavně ve svojí druhé půlce. Doporučuju.