• Mysteriózní

Protektor (2009)

Chci aby tento film zůstal červených barvách, proto dávám pět.

Hraje skupina Spinal Tap (1984)

Zelenka je zloděj. Zelenka je zloděj. (píšu to dvakrát, protože ten film ukradl hned dvakrát)

Když Harry potkal Sally (1989)

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií. Jen toho Crystala prostě úplně nemusim.

U-Turn (1997)

Postmoderní sračka. Ale je tam pár dobrých nápadů:)

The Doors (1991)

Pche! (a to mám Doors naposlouchané a Hopkinsovu knihu jsem četl asi dvacetkrát)

Velký útěk (1963)

Pět, a to i přes opravdu velké díry v dramaturgii.

Horečka sobotní noci (1977)

Kolik v tomhle filmu je skryté ironie, která pod duněním Bee Gees spolehlivě bublá....

Lištičky (2009)

Rozhodně to stojí o třídu výš, než hysterické Pusinky a minimálně o dvě třídy výš než ukecané Děti noci. Fajn holka je to nesympatická, nasraná, ale na druhou stranu, musí být hrdina sympatický? Film je trochu delší, zmatený, mnoho scén sráží nekvalitní herecké výkony především irských představitelů. Ale naopak má slušnou, autentickou atmosféru a forma doku-filmu, který momentálně v Evropě frčí, konečně pronikla mezi české (slovenské) tvůrce. Stejně se nejvíce těším, až se povede natočit celovečerák Lence Wimmerové. Její věci v rámci české ženské kinematografie považuji za nejlepší.

Secret Honor (1984)

Tohle si prosím dejte. Philip Baker Hall je Richard Nixon a ve své pracovně vede devadesátiminutový monolog. Experiment se vším všudy. A je to i docela sranda.