• Mysteriózní

Chyťte Cartera (1971)

Michael Caine, nahý s brokovnicí v ruce a naprosto nadčasová hudba, kterou všichni znají, ale neví odkud.

Harry Brown (2009)

Mám rád britské žánrovky. Jejich největší síla tkví v tom, že nejsou odtrženy od reality tak, jako ty americké. Harry Brown je pokračovatel Cartera. Srovnání s Gran Torinem mi přijde fakt hodně laciné. Možná film potká stejný osud jako Cartera a v USA udělají remake. Třeba zase se Sylvestrem Stalonem, pak by to mohlo být k Gran Torinu možná blíž:) Komu se líbil Carter, užije si Browna. Je to film sytý a autentický. V expozici mírně drhne a některé "povinnosti" nám mohli být sděleny trochu originálněji. Herecké výkony jsou typické pro áčkový britský film, Michael Caine je samozřejmou hvězdou. Barberova režie chytře kloubí psychologickou statickou režii s frenetickým zážitkem, který známe třeba z Greengrassových britských dokufilmů. Všechno to překvapivě drží pohromadě, nikam závratně neuhýbá. Samozřejmě nečekejte hluboký intelektuální zážitek, ale jednoduchou moralitku. V britském stylu, naštěstí....

3 sezóny v pekle (2009)

Ačkoli jsem se u filmu maličko nudil, dávám po třídenním odstupu nakonec hvězdy čtyři.

Piráti na vlnách (2009)

Je to nechtně chytlavá záležitost. Hrají tam dobří herci a skvělá hudba. Má to hezkou retro atmosféru. Tak proč jenom dvě hvězdičky? Stejně jako Láska nebeská: Scénář je poněkud trapný a vykalkulovaný. Míra kýče v přepjatých místech překračuje mojí osobní mez, kterou jsem ochoten strávit. Je tam několik opravdu hluchých míst jen aby zahrála nějaká písnička a herci se sešli v jedný kajutě. O vztazích na lodi se dozvíš prd, všichni jsou jednostrunní až je mi těch herců líto. Finále filmu je naprostá příšerná krávovina, u které jsem naprosto vypnul a smál se tomu, jak to bylo blbé. Jen trochu odbočím...tento film má až příliš blízko k českým hladivým retrokomediím typu Pelíšky, Rebelové atd. tudíž filmům na které je v módě nadávat. Jistě formálně Piráti na vlnách přejedou včechny české filmy dohromady, ale obsahem jde o velkou přeslzenou kýčovitou sračku, což se o českých retrokomediích tak jednoznačně říct nedá. Ale co naplat, člověku to rychle uteče, má pocit, že viděl nějakej zásadní příběh, dobře se u toho bavil...Curtis dobře podchytí všmožný detaily, provařený oscarový laureáty promíchá vycházejícíma "kultovníma" šprýmařema a film pro celou rodinu je na světě.

Zakázaný člověk (2009) (TV film) odpad!

Proč tak dobří herci hrají tak příšerně?

Kráska dne (1967)

Nejsem bůhvíjaký fanda Buňuela, ale tohle je skvost.

Srdce v zimě (1992)

Herecký koncert v dobrém příběhu s citlivou režií. Jeden z bejlepších francouzských filmů devadesátých let.