Gangy z Birminghamu - Smyčka (2019) (epizoda)

Sakra můžete mi někdo do prdele říct, jak je možný vytvořit takhle geniální věc? Mozek tvůrce seriálu bych fakt chtěla mít. Tenhle seriál prostě nikdy neztrácí tempo, Tommy musí řešit milion věcí najednou a pak se mu tam objeví ještě Číňan a další milion problémů. Bohužel Linda, která mě doslova sere od tý doby, co se v seriálu objevila poprvý, přežila kulku (ale že jsem si to užila sakra, konečně dostala svojí dávku karmy), takže očekávám, že mě bude srát celý zbylý 2 díly. Hodnocení: 10/10

Gangy z Birminghamu - Strategie (2019) (epizoda)

Tenhle seriál je prostě orgasmus! Prostě pravý umění kinematografie, nemám co vytknout, tady je všechno perfektní. Skvěle vymyšlený postavy, každej má svůj příběh a každej se podle něj chová, nikdo nedělá pičoviny, který by šly absolutně proti jeho charakteru. Ani po čtyřech sériích neklesá kvalita, joo to ráda vidím. Navíc tam tak pěkně zapasovali tu politiku. :) Hodnocení: 10/10

Gangy z Birminghamu - Šok (2019) (epizoda)

Tak Linda už se konečně uráčila vypadnout, což mě velmi těší, i když její smrt by mě těšila snad ještě víc, protože stále je tady nebezpečí, že se vrátí a bude mě znova srát, tak jako před tím. :D Jinak samozřejmě i tenhle díl naprosto perfektní - hned na úvod pěkně dávka trochy fašismu, Arthur opět dokázal že byl taky zasraně dobrej voják, a blázinec ve 30tejch letech byl kurva děsivej (ne že by nebyl teď děsivej..). Sakra nemůžu uvěřit, že příští epizoda je už poslední. Hodnocení: 10/10

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tahle epizoda naplnila moje nejhorší obavy a pohřbila všechny moje naděje. Opravdu jsem doufala, že touhle epizodou se zlepší celá osmá série, že se konečně dočkám nějaký akce místo toho neustálýho tlachání v předejšlejch dílech a slibovaná epická největší bitva v historii bude opravdu epická. Akce jsem se sice dočkala, ovšem stála za úplný hovno. Radši bych se dívala zbytek série ne kecy než tohle. Celý to bylo ve tmě, takže jsem neviděla ani píču a než jsem stačila rozeznat, kdo je zrovna v záběru už se přesunul někam jinam, čímž se dostávám k dalšímu bodu a to sice, že jindy skvělá kamera působila jak z béčkovky (krom záběrů z vejšek apod. ale to je spíš vizuál, která je jedna z těch maximálně dvou věcí, který v tomhle díle za něco stojí). Postavy se chovaj nelogicky už od sedmý série, takže to snad ani nemusím víc rozebírat. Taky by mě docela zajímalo, kdy tu bitvu sakra plánovali. V předešlejch sezonách, když se plánovala bitva bylo vidět naplánovaní pozic, diskuze kde budou určitý jednotky lepší apod. Tady? Nic takovýho, jestli bitvu někdo plánoval tipla bych Mormontovou. Poslat Dothraky na sebevražednej výpad? Skvělej nápad! Náhodně bezcílně poletovat s draky? Ještě lepší! Taky bych ráda zmínila náhodný teleportování postav do děje, kdy na začátku přijde úplně odnikud Rudá kněžka, následně se odnikud zjeví Jorah, aby zachránil Daenerys apod. Což ani nemluvím o neustálým zachraňování a nesmyslným přežívání hlavních postav, z kterejch mimochodem NIKDO neumře. Jestli si tvůrci myslí, že mě uspokojí smrt pár vedlejších postav, který si ani nepamatuju, tak to ani náhodou. Co jsem ještě zapomněla zmínit? No jistě smrt Mormontový, což je jedno velký WHAT THE FUCK (převážně její superhrdinský zabítí obra), stejně jako smrt Night Kinga a celkově Arya v tomhle díle, plus chování Ohaře (proč se tak stará o Aryu?). Snad nemusím říkat, jak moc mě tahle epizoda nasrala. Měla jsem hromadu otázek ohledně Night Kinga, odpovědi však zdá se že nedostanu, protože umřel během 2 sekund! Hodnocení: 3/10 Edit: Musím se opravit. Plánování bitvy v předešlým díle tu bylo, úplně mi to vypadlo z hlavy, každopádně to ale nic nemění na tom, že tahle epizoda stála za hovno.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Upřímně jsem od týhle epizody zase tolik nečekala, doufala jsem jenom v epizodu lepší než tu minulou, ale co si budem povídat, stálo to opět za hovno. V týhle epizodě se krom konce prakticky nic nestane, všechno je monotónní výplň z dialogama, který bych i já napsala líp, chlastání a slavení. Na začátku se Dany rozhodne jmenovat Gendryho na lorda (už si nepamatuju čeho přesně, možná Bouřnýho konce?), což mi přišlo jako totální pičovina, vzhledem k tomu, že se o tom s nikým neporadila, Gendryho prakticky nezná, navíc Gendry s tím nemá totálně žádný zkušenosti apod. Gendry po jednom šuku následně požádá Aryu o ruku a vyzná jí lásku (jak v nějaký romantický komedii), což Arya odmítne (ani se jí nedivim). Celkově vztah Aryii a Gendryho je jedna z věcí, co mě sere nejvíc. Jejich romanťárně aboslutně nerozumím, stejně jako jejich motivacím apod., proto se radši přesunu k dalšímu bodu - párování snad všeho. Jako by nestačila Arya s Gendrym, Jon a Daenerys ještě nám DD přidali Jamieho s Brien, co to kurva. Jasně, že Brien vždycky Jamieho milovala, ale Jamie k Brien necejtil ani hovno, přesto ho však po tom, co zjistí, že je panna, chytne záhadný příliv nadrženosti a rozhodne se ošukat nepoužitý maso (už jsem říkala, jak moc divný to bylo?). Jona s Daenerys a jejich románek snad ani víc rozebírat nemusím, stejně tak jako Jonovu debilitu, když se rozhodne svoje tajemství říct Sanse. (Úspěšně se začínám dostávat do zhruba půlky epizody.) Alee kdopak se nám to tu objevil z ničeho nic a odnikud? Bronn! Ano přesně tak, Bronn se nějak záhádně dostal k Tyrionovi s Jamiem a... nezabije je, v klidu si pokecaj a Bronn zase odejde. Jamie a Tyrion ho nechali odejít jako by nic, co do píči? A teď přichází úžasná akční scéna (kéž by) - Dany si letí v pohodě po obloze, když tu najednou.. šípy sestřelí jejího druhýho draka. Sakra pořiďte tý holce brejle, vždyť ani chudák neviděla tu obří skupinu lodí na širým moři. Co jí ale musím nechat - sama šípům uhýbá jako kdyby měla plot armor, hmm, čím to asi bude. Díky bohu už se dostávám ke konci, kterej to všechno aspoň trochu vytáhl, počkat vlastně ne. Dany jde vyjednávat ze Cersei (samozřejmě se tam dostane za pár hodin, stejně jako Euron, ale co si budem povídat, v Game of Thrones maj přece všichni rakety v prdeli), která zajmula Missandei, jak nám samozřejmě neukázali (stejně jako jak se to dozvěděla Dany), protože to očividně ani tvůrci neví. A Cersei jí nezabije.. má před sebou doslova 5 hlavních důležitejch postav a ona je NEZABIJE. A neříkejte mi sračky typu "při vyjednávaní se nazabíjí", je to Cersei, tý je to sakra u prdele. Místo toho zabije Missandei, Dany se nasere a konec epizody. Ano jsem velmi nasraná a mohla bych to tu rozebírat ještě víc do hloubky, ale na to seru, už tak je to dlouhý jako ranní sraní. Hodnocení: 3/10

Hra o trůny - Rytíř Sedmi království (2019) (epizoda)

To jsem si takhle ze začátku říkala, že to vypadá slibně, dialogy konečně nebyly tak strašný a zdlouhavý a začaly dávat smysl, příběh se konečně trochu rozjel a rivalita Daenerys se Sansou mě začala docela bavit, ovšem pak přišla druhá půlka.. Co si budem povídat druhá půlka stála úplně za hovno. Dialogy ve druhý půlce byly napsaný jako pro béčkovej film. Posezení u krbu, kde se nakonec sešly skoro všechny důležitý vedlejší postavy nějakou záhadnou náhodou (a to myslím doslova, protože každejch asi 30 sekund přišla další postava a takhle to pokračovalo dokud jich nebylo asi 8, což mi přišlo jako totální sračka, protože kolik lidí by asi tak před bitvou napadlo jít k tomuhle konkrétnímu krbu?), patřilo právě k výše zmíněným dialogům z béčkovýho filmu. Tvůrci zřejmě potřebovali slibovanou největší bitvu v dějinách oddálit co nejvíc, tak tam nasrali tenhle skvost. A to jsem ještě ani nezmínila pasování Brien na rytíře, což byl snad nejvíc trapnej okamžik v tomhle díle. Co musím ještě zmínit je taky šukačka Aryii a Gendryho - celý GoT doufám, že k tomu nedojde a hádejte co.. k tomu se ještě přidá to Aryii otřesný nucený hraní (nutno podotknout, že její hraní je strašný jenom v osmý sérii, dřív mi přišlo, že je to docela solidní herečka). Poslední věc - feminismus v osmý sérii nezávratně stoupá (musím říkat víc?). Hodnocení: 5,5/10

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

A je to tu, jeden z mejch nejoblíbenějších seriálů (ano i přesto, že posledních pár sérií nedosahovalo takový kvalitky) se blíží k velkolepýmu završení (teda doufám, protože mám celkem nahnáno v trenclích ze sladkýho konce typu Daenerys s Jonem na trůně). I když nepatřím mezi ultra fandy GoTka, který vstávali ve 4 ráno, aby viděli nejnovější počin, co nejdřív (spánek souboj s GoTkem jednoznačně vyhrál) hned při první příležitosti jsem na něj vlítla a zkoukla na první zátah. Tak a teď se konečně dostávám k hodnocení dílu. Musím říct, že mě první díl ze začátku moc nenadchnul a už jsem si říkala, jestli koukám na správnej seroš. První polovina se většinou skládala totiž z nezáživnejch keců a sladkejch momentů Daenerys a Jona. Naštěstí ve druhý polovině už se to trochu rozjelo a konec byl skvělý završení (řekla bych, že konec - hlavně setkání Jamieho s Branem byla nejlepší scéna, která zvedla moje hodnocení o hvězdu výš). Ocenila bych ještě kdyby objasnili, jak se povedlo Theonovi zachránit jeho sestru (takhle lehký to snad bejt nemohlo ne?) a jaktože nikomu z přihlížejících letu Jona na drakovi nedošlo, že je Targaryen, když jenom Targaryeni měli schopnost lítat na dracích. V tomhle díle mi docela chybělo i nějaký to pořádný drama (hlavně ta první polovina) a nějaký ty emoce (u znovusetkání Starků - hlavně u Aryi a Jona to spíš vypadalo jako kdyby se neviděli pár hodin než přes nějakejch 5 let). Musím ale vyzdvihnout úžasný záběry na krajinu apod. třeba u scén s draky, který působí úchvatně. Každopádně jsem zvědavá, jak se to vyvine dál a budu dál doufat v hořkej konec. :)

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

To byla zase sračka! Stejně tak, jako do předchozích dílů, jsem i do pětky vložila nějaký ty naděje na zlepšení osmý série, ale ono je to, dámy a pánové, čím dál horší. Jediný plus tohohle dílu je vizuál a herecký schopnosti Leny Headey. Tak snad abych to vzala pěkně popořadě. Varys plánuje zradu a Tyrion ho práskne. Což by se ještě dalo pochopit, i přesto jaký to byli kámoši, ovšem následující scéna, kdy před tím než Dany Varyse upálí, mu Tyrion řekne, jak se mu omlouvá, považuju za největší sračku. Jestli ho má tak rád, tak proč ho sakra prásknul? Dany se vzápětí rozhodne, že se zbytkem vojska napadne Královo přístaviště.. počkat řekla jsem se zbytkem vojska? Totiž ono spíš vypadá jako kdyby Dany měla milion vojáků a v minulý bitvě proti mrtvejm neumřel vůbec nikdo. Čímž se taky dostávám k absolutní neschopnosti vojáků Cersei a Eurona. Ve chvíli, kdy na Euronovu flotilu letí Dany na drakovi, jeden by čekal, že těch asi 500 balist rozestavěnejch na Králově přístavišti začnou všechny pálit na draka, ale to ne, místo toho na něj pálí tak 3 balisty a ostatní asi byli tak u vytržení z draka, že zapomněli střílet (a to ani nemluvím o tom, jak se Dany umí krásně vyhejbat letícím střelám). Dany tedy zničí Euronovu flotilu, což Euron samozřejmě přežije, "jak" ptáte se? Totiž Euron se ještě musí utkat v souboji s Jaimem a až potom umřít. Což mě přívádí k myšlecne, že jsem zapomněla na Jaimeho, kterýho někdy na začátku epizody pustil Tyrion z uvěznění, a ten se rozhodl, že se dostane do Králova přístaviště a pokusí se zastavit Cersei a její neschopný vojáky, který když vidí, že Neposkvrněný prolomili bránu, se radši vzdaj i přesto, že jich je tak 3x tolik. No tady se už dostávám k dalšímu bodu - Dany zešílí a vypálí Královo přístaviště (což by se mi samo o sobě líbilo, ale Dany k tomu neměla absolutně žádnou motivaci a neříkejte mi "umřelo jí spoustu lidí", protože to se v Game of Thrones kurva stalo úplně všem). Cersei zjistí, že je v píči a prchá se svým zombie kámošem a mistrem se jménem na Q. Zastaví je Ohař, zombík zjistí, že nemusí nikoho poslouchat, takže zabije mistra, Cersei zjistí, že je ještě víc v piči, nandá si neviditelnej plášť a zdrhne. Cleganovic bratři se v následným souboji zabijou pádem do ohně (velmi originální DD). Cersei se potká s Jaimem, kdy je následně zabijou cihly. Arya se rozhodne zachránit matku s dcerou, "proč" ptáte se? Protože v osmý sérii se přece postavy chovaj absolutně nelogicky. Ve scénách s Aryou nám taky DD nezapomněli ukázat, jak tlustej má plot armor, když asi 3x přežije nepřežitelný, následně v pohodičce nastoupí na bílýho koně (kterej se vzal totálně odnikud) a ujíždí pryč. Tuhle "recenzi" bych mohla prodloužit ještě tak 3x, protože těch sraček tady bylo fakt jako sraček, ale radši to řeknu ve zkratce - Ukončete už někdo tuhle sračku, já už fakt nechci trpět dál. Díky. Hodnocení: 3/10

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda) odpad!

A je to tady! Velkolepej závěr plnej zvratů, na kterej byla radost pohledět. Počkat, to je jinej seriál. Dočkali jsme se posledního dílu a mě už opustily všechny naděje, do tohohle dílu jsem se pustila už jenom z povinnosti dokoukat tuhle sračku. Díky bohu, že je to už poslední díl a nemusím trpět dál. Daenerys má samozřejmě miliony vojáků, který se reinkarnovali a přišli ji pomoct v posledním boji. Dany má taky, jako správná Hitlerovna, proslov v pozadí s vlajkama Targaryenů o záchraně nevinnejch těsně po tom, co všechny zabila. Jon s Tyrionem maj pár strašně cringe diskuzí, kterejch je tady krom tohohle víc než v první epizodě. Jon zabije Dany, což je tak jediná věc, která se mi v týhle sračce líbila, a její drak roztaví trůn, protože má IQ 6000 samozřejmě, co jste si sakra mysleli. Pak se děj přesouvá o pár asi tejdnů pozdějc. Opět se setkaj všechny aspoň trochu důležitý charaktery, na který už snad díky DD všichni zapomněli. Rozhodnou se poslat Jona za trest na zeď (která má regenerační schopnosti, takže se stihla za tu dobu sama dostavět) a udělat Brana králem. Ale.. ten kluk za celý 2 série prakticky NIC neudělal, nikdo ani neví, co to je tří-oká vrána, tak proč?! Poslední věc, co zmíním, je že Bronn se stal ministrem financí (co do píči?), Sam se stal mistrem za pár tejdnů (dává velkej smysl..) a z Aryi se stal Kolumbus. No už to nechci nikdy vidět, strašná pičovina. Hodnocení: -1000/10

Joker (2019)

Dobře dobře dobře, musím říct, že i přesto, že jsem tak nějak čekala (to víte 91% se prostě nemýlí), že tenhle film bude zatraceně dobrej, kdo měl čekat takovejhle masterpiece sakra? Na to jsem fakt nebyla připravená a nezkazilo mi to ani to, že jediný místa v kině byly až u plátna a koukat na film z blízkosti takový, že vidíte pixely, je tak akorát na oční výpal. Pro fanoušky původních komiksů to asi moc dobrý nebylo, protože tady byla snad jenom jediná poukázka na Batmana a to na konci filmu. Mezi fandy původního komiksu se fakt neřadím, spíš mezi nefandy, takže jsem byla velmi ráda, když se vysrali na všechny ty pičoviny kolem Batmanem apod. a udělali z toho tenhle zasraně úžasnej psychologickej film. A Phoenix prostě nemá chybu. Jestli tenhle týpek nevyhraje Oscara, tak jsou Oscaři už totálně v píči a jako cena stojej absolutně za hovno. Tenhle týpek do toho dal do slova všechno. Aby se takhle vžil někdo do role už jsem dlouho neviděla, nedokážu si Jokera představit jako někoho jinýho, tahle role prostě čekala jenom na něj (samozřejmě je tady ještě Ledger, kterej je podle mě na úplně stejným místě jako Phoenix, taky úplně úžasnej Joker). Pak je tady ještě hudba a do prdele, že ta se ale povedla. No jo vsadili si na jistotku, týpek to prostě s psychologickou hudbou umí, stačí mrknout na Chernobyl, budete posraný strachy jenom z tý hudby. :D A příběh? I když se odvíjí trochu jinak než v Temnym rytířovi je sakra mistrovsky udělanej a aboslutně bez děr ve scénáři nebo nelogickýho uvažování postav. Všechny postavy prostě působí tak reálně, to snad ani není možný sakra. Ve zkratce, tenhle film skončil sakra rychle a budu se na něj muset podívat znova! Hodnocení: 10/10