Než si pro nás přijde (2007)

Je to celkom podareny remake nemeckeho filmu Knockin' on Heaven's Door, ktory je sam o sebe velmi pekny, skvely film. Avsak tento remake urceny pre ludi v dochodkovom veku sa podaril iba vdaka dvom vybornym (tiez dochodcom) hercom. Jacka Nicholsona mam velmi rad a myslim si, ze vzdy vedel vycitit, ktory scenar je prenho dobry. V tomto snimku si dokazal kuzelne poradit aj v situaciach, ktore hrozili nudou. Je to fajn oddychovka.

Pat a Mat (1979) (seriál)

Neprekonaný zábavný seriál o dvoch skvelých priateľoch, susedoch nie len v CeskoSlovensku, ale na celom svete, dovolím si tvrdiť. Dokonalý nápad!!! Dôkaz, že skutočne skvelý seriál pre deti a určite aj pre dospelých sa dá robiť bez strieľania, bez blikajúcich subliminačných efektov, bez idiotských dialógov a bez politického vymývania mozgov. Kto tomuto seriálu nedokázal dať 5 hviezd*, potom ho asi vôbec nedokázal pochopiť. Možno preto, že mu chýbajú práve negatíva, ktoré som už opísal. Nič v zlom. :) :) :) :) :)

Pí a jeho život (2012)

Úmyselne som si prečítal komentáre od "profesionálnych kritikov" s tromi a menej hviezdičkami. S poľutovaním musím skonštatovať, že tieto "Hviezdy", ktoré majú nárok komentovať a dokonca ťahať do tohto filmu náboženské, dogmaticke, úchylné tématiky alebo dokonca politické výplody ich fantázií. Absurdné!!! Tento film hodnotia ľudia, ktorí sa vyžívajú v sračkách typu Naruto, Pokemon a podobne. Tento film komentovali buď to deti, alebo ľudia, ktorí nedosiahli vyššieho ako základného vzdelania. To je naozaj škoda. Málokto totiž pochopil... ... milujem tento film a milujem ho ako pre jeho návrat k duchovnému Ja, tak aj k vlastnému klamstvu duchovného Ja, kde mu pomáha Ego, ktoré je síce malé, ale dostatočne silné na to, aby hlavný hrdina prežil súboj o holý život s človekom, ktorý pred jeho vlastnými očami zavraždil jeho matku. Tak tragický príbeh sa musel odohrať a vymyslieť v hlave dieťaťa, resp. dospivajúceho chlapca jedine pomocou klamstiev o tigrovi a iných zvieratách. Ono vnímavý človek pochopí, že s ľuďmi by sa nám tento príbeh "trávil" oveľa ťažšie. Krásny film. A pár pekných vecí z tohto filmu by som rád zažil aj ja.

Poslední Mohykán (1992)

Kto necital knihu, nemoze pochopit tento film. Je to jedno z najkrajsich diel v mojej filmoteke. Uz ako jedenastrocny chlapec som pri knihe plakal a ked som videl tento film prvykrat, mal som v hlave predstavu kazdeho riadku a kazdeho pismenka z knihy (knihu som mal z edicie STOPY). Aj ked, vo filme je hlavnou postavou Sokolie oko, v knihe to je Unkas... Kedykolvek si tento film pozriem, mam chut opat plakat. Film je robeny neuveritelnou kamerou, niekedy az gycovymi zabermi :). Neskutocne herecke vykony. Hudba, ani nehovorim. Ja davam tomuto filmu 5 hviezd *****, pretoze si to zasluzi. Kto dal menej hviezd ako styri, potom nepochopil a jeho EQ je velmi mizerne.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento film som videl asi až rok po uvedení do kín. Možno aj dva roky po tom. Neveril som mu. Keď už som sa rozhodol, že si ho pozriem bolo to naozaj magické. Po skončení filmu som si pretočil, v tom čase ešte VHS pásku na začiatok a musel som si to pozriet ešte raz. Tento film sa okamžite stal jedným z mojich najobľúbenejších aké som kedy videl. Od prvej minúty som sa stal fanúšikom každého zločinca v tomto filme. Mal som dokonca chuť na Royal Chees, Colu a trávu. A to všetko bez akejkoľvek hanby. Neuveriteľne dobre zostrihané, neuveriteľne dobre zrežírované, neuveriteľne dobre zahrané. Naozaj skvelý výber hereckého obsadenia. Tomu sa tiež hovorí "byť v správny čas na správnom mieste". Tiež si myslím, že ak sa mal Tarantino narodiť pre nejaký moment, bolo to práve pre tento film! Alebo... ...bodaj by sa mu v živote podarilo ešte raz niečo podobné.

Schindlerův seznam (1993) odpad!

Kedy pan Spielberger natoci aj film o tom, ako uz po druhej svetovej anglicania bombardovali napriklad Bratislavu a vobec veskere strategicke podniky buduceho vychodneho bloku? Alebo preco nik nenatocil nikdy film o genocidach pachanych na slovanskych narodoch sasmi, germanmi, frakami a inymi zapadnymi kmenmi? Alebo co tak natocit film o tom ako USA rozdelili Juhoslaviu a ako sa v tomto americkofrancuzskoanglickom "napade" lovili ludia na organy? Nielen v druhej svetovej padlo viac slovanov ako zidov!!! Co tak urobit film pan Spielberger o ospravedlneni sa Japonsku? Pre mna je zoznam pana Schindlera malym propagacnym materialom oproti tomu ako sa este dnes dokazu americania, anglicania, francuzi alebo nemcuri chovat voci cechom, slovakom, poliakom, juhoslovanom, voci celemu svetu....

Verdikt (1974)

Neuveriteľne dobre zahraný dej vďaka krásnym hercom. Neviem čo k tomu viac povedať. Snáď len jeden citát z domény wikipedia.org: Psychopatia je nevyvážená, neharmonická osobnosť, u ktorej niektoré črty sú príliš zdôraznené a iné potlačené; mimoriadne pestrá škála prejavov od povahových odchyliek neškodného čudáctva až po násilné antisociálne správanie. Termín "psychopatia" sa v odborných kruhoch už nepoužíva, nahradil ho termín "porucha osobnosti", ktorý je menej sprofanovaný.

Vesničko má středisková (1985)

Jiří Menzel je pre mňa najlepším režisérom z Česka a niekdajšieho Československa vôbec. Jedným z dôkazov je aj kúzelný, krásny film Vesničko má středisková! Pán Menzel veľmi dobre, či skôr dokonalo vystihol kontrast medzi mestom a dedinou. O kvalite tohto filmu hovorí pochopiteľne aj herecké obsadenie. Nepoznám žiadného českého, či slovenského herca, ktorý by dokázal lepšie zahrať hlúpučkého, ale neuveriteľne milého a láskavého Otíka, ako ho zahral János Bán. A tak isto si neviem predstaviť nikoho iného v úlohe žiarlivého Turka, ako Petra Čepka. Doma si tento film púšťame často a veľmi radi. Nie len pre ľahký a nenáročný humor, ale aj pre celkovú pohodu v tomto filme. Atmosféra a pokoj tejto krásnej českej dedinky je nádherne nákazlivá a čistá. Odporúčam sa nechať takto nakaziť aspoň raz za mesiac. :)

Vinnetou (2016) (seriál) odpad!

Ty mňa urobiť a ja ťa potom milovať biela tvár. To pekné, ako tie bodky na nebi keď to veľké svetlo nie na nebi... ty silný muž. A ja taká nežná z veľký indiánsky kmeň. Ty nemať strach, ty v tom mokrom vo voda neutopiť, keď naučiť plávať... Iba chvíľu som mohol počúvať tento debilný dabing v neurčitku. Evidentne Nemci natočili tohto nového Winnetou-a preto, aby sa ich národ nebál prijímať utečencov z Afriky, ba naopak, aby si uvedomovali to, že ich noví susedia budú ich "bratia". Posledné slová - TENTO FILM JE OBROVSKÝ GRC!!!

Vyprávěj (2009) (seriál) odpad!

Havloidná sračka, ktorá má českému národu pripomenúť vlastne čo? Nadradenosť českého národa nad tým slovenským? A zároveň ich podradenosť a komplexy z toho "západného vyspelého sveta"? Irituje ma už len tá stará židovka nazývaná baby, ktorá rizdáva rozumy najskôr svojej vnučke o chrabrosti jej manžela a neskôr kecy o ľuďoch (rusoch), ktorí padli v druhej svetovej vojne - táto stará židovka sa oháňa oslobodzovaním amerických vojisk Plzne. Zaujímalo by ma, prečo táto, akože sčítaná koza nerozpráva aj o tom, že Američania vlastne iba čakali na koho stranu sa vo vojne pridajú. A až keď sovieti yačali valcovať svine z Nemecka, pridali sa s ostatnými zbabelcami na stranu "spojencov". Títo "spojenci" ďalej pokračujú v ich "spojeneckom" ťažení aj proti Česku a iným krajinám, ktoré majp chuť byť zvrchovanými štátmi. Tvorcovia tohto seriálu evidentne prepadali nie len z dejepisu, ale aj iných premetov v škole. V tomto seriáli stárnu alebo dospievajú iba deti. Všetci ostatní herci sa zázrakom socialistických vplyvov držia v krásnej mladosti. Jedna z hlavných postav Karel, je dokonca typickým zbabelcom, ktorý je zásadový iba po hranice vlastného Ega. Rozpravač príbehu číta infantilný scenár ako postihnutý idiot, pre rovnako postihnuté ovečky. Čo mi však najviac vadilo bolo to, že Slováci sú v tomto seriále ožrani z akejsi vymzslenej dediny Krásna Lúčka, ktorá v podstate vôbec neexistuje. To mi pride podivné, keďže Praha a Pardubice v skutočnosti na mape sveta existujú. Ja musím tento seriál ohodnotiť ako odpad, pretože ani-len herci sa nesnažia tieto úbohé návraty k socialistickým dobám zachrániť. Taktiež strih mi pripadá byť skôr generovaný počítačovou technikou z doby, o ktorej je seriál natočený. Bohužiaľ sa tento seriál nemôže rovnať seriálom spred 89-teho roku! Popísal by som sem naozaj mnoho chýb, ktoré som videl už len v prvom diely prvej série, ale skutočne mi toto za to nestojí. Tiež by ma zaujímalo, kedy Česi prestanú točiť filmy o socialistickej ére a začnú konečne s niečím novým. Akoby sa nevedeli zbaviť starých démonov. Nič horšie v českej republike ani vzniknúť nemohlo. O to viac ma to prekvapuje po tom, čo ich kinematografia bola kedzsi skutočne svetová!!! A krásna! A bola svetová a krásna zvlášť v čase socializmu! Režisérom a scenáristom by som zakázal akukoľvek činnosť pre verejnosť. Totiž už len podľa ich mien je vidieť komu skutočne slúžia (Johanna Steiger, Merkner, Gardner...). ODPAD!