Tokarev (2014)

THE PAST NEVER STAYS DEAD. Nick Cage v příjemně akční kriminálce, která je trošku levná, trošku nevšední, trošku násilná a v některých maličkostech trošku překvapivá. Těší mě, že se tady řve, že jsou tady príma starosvětský bitky, že je tady zase ruská mafie, že Cage nepřehrává, že Rachel Nichols hraje moc fajn, i když jí vůbec neznám, a že je to o moc lepší návrat k akční kriminální klasice než poslední pokusy Arnolda a Slye (Konečná, Bullet to the Head). 70%.

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Dobrý večer, Ameriko. Hlásíme, že RON BURGUNDY JE ZPÁTKY! A není to pro něj návrat věru jednoduchý... ČERNÁ ŠÉFKA, SLEPOTA, MASTURBACE KOLENE, KOUŘENÍ CRACKU A KOJENÍ ŽRALOKA můžou potkat jenom nejlepšího (legendární šéf Mack Tannen říká, že nejhoršího) zprávaře všech dob! Jeho sebevědomí může ohrozit maximálně ratingová, šarmantní hvězda Jack Lime a boj o pozici nejlepšího zprávaře (a taky zatraceně dobrého otce) RONA BURGUNDYHO může (opět) začít! Pro GNN NEWS, Dick Phuk.

Špionáž (2013)

Docela líbivě natočený thriller, který v pozadí podepírají silní herci (Oldman, Ford, Dreyfuss - a že všichni tři hrají s překvapivým nasazením), aby dali zapomenout ne-úplně chytrému scénáři a ne-zcela výrazné dvojici Hemsworth - Heard. Drahé prostředí, trocha nutné romantiky, dramatu, napětí i klišé, zábava sledovat staré soupeře z prezidentského letadla a jinak příjemné tempo. Bavil jsem se, nešťoural v detailech a nečekal, že bude chtít Hemsworth touhle šablonovitou postavou otřást základy herecké školy. Zkrátka jsem dostal to, co plakát, trailer a fotky z filmu nabízeli. Nic víc, nic míň. I to je pořád fér!

Očista (2013)

Solidní béčko tvářící se jako chytrý thriller z budoucnosti. Zápletce a nelogickému jednání postav by víc svědčila prďácká VHSka a Rutger Hauer v hlavní roli. Víc humoru především, protože tohle se přece nedá brát vážně... Jinak pár dobrých nápadů a nějaké to povedené násilíčko.

Muž z oceli (2013)

Lítá, bortí, drtí, rve se i padá k zemi. Muž v červeném plášti je ve Snyderově verzi efektní, plný výborných herců a několika oslňujících momentů, ale Goyerův scénář ve finále nasazuje ošlehanou zápletku destrukční invaze z vesmíru (Avengers, Green Lantern...) a nechává mě tak ocelově chladným, i když jsem ho chtěl přijmout s vřelostí kryptonského jádra.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

"Tak nám zabili McClanea, paní Müllerová. Byl to vtipnej chlap, míval dobrý hlášky, běhal v nátělníku, bosky po střepech, lezl výtahovou i větrací šachtou, měl problémy s manželkou, Gruberem, druhým Gruberem, bolestí hlavy, parťákem Zeusem, skákal na hydrantové hadici, letěl na sedačce z letadla, ale i sejmul vrtulník autem. John McClane byl frajer! Nemáte Aspirin, paní Müllerová? Mě z té nové "pasti" bolí hlava." Mrzutě špatná režie, diletantský scénář, debilně obsazený Courtney, přepálená akce, kreténská zápletka a vymizení všeho, co máte na Smrtonosné pasti rádi - kromě hudby - jediný Beltrami nám dává trošku vzpomenout. Čtverka se mi líbila, ale tohle už vážně není Die Hard a klidně to mohlo mít název Troubles in Moscow z produkce Luca Bessona. A jestli už by se ten plešatej tatínek jmenoval Jimmy Doodle nebo John McClane, to by na věci nic neměnilo. Jen výdělky. Nicméně těch několika dobrých míst, reálně natočených bouraček a stylových výbuchů je škoda. 50%

Maniak (2012)

ZNEKLIDŇUJÍCÍ pohled na svět očima maniaka. Je to HNUSNÉ, deprimující, krvavé a bezútěšné. Nečekejte, že vás bude Franck Khalfoun šetřit! Tahle ujetá vraždící story o restaurátorovi figurín je však úžasně natočená, NÁPADITÁ, a dostane vás nejen kamera Maxima Alexandra, ale i herci a na míru PŘIŠITÁ hudba. MANIAK vás prostě doslova CHYTNE ZA PAČESY! Musíte mít ale silné žaludky.

Konečná (2013)

Po příšerné první hodině (!) se dají věci trošku do pohybu, potěší spousta 80´s klišé (přestřelky, souboj na férovku...) a celé se to docela s klidem, příjemnou řádkou mrtvol a několika úsměvnými momenty dotáhne do konce. Vypečená akce a Arnoldův návrat ale nic nezmění na tom, že ON je pořád špatný herec, scénář je hrozný a Forest Whitaker si snad myslí, že hraje v thrilleru Paula Greengrasse. 50%