Vyšší princip (1960)

Filmu jsem se obával kvůli jeho stáří a černobílému provedení. Naštěstí jsem se nedočkal nudy a nevzhledných kulis, ale celkem obstojného filmu, na kterém není na první pohled poznat, že je 64 let starý. Kdyby byl točen v současnosti, dal bych mu maximálně 3 hvězdy, takhle si zaslouží jednu navíc. Film sice z dnešního pohledu působí trochu legračně, což snižuje atmosféru filmu a vtažení do děje, ale je to určitě jeden z lepších českých filmů.

Bony a klid (1987)

Děj je nejsilnější stránkou filmu. Absolutní fail je dokola se opakující skladba Relax od Frankie Goes To Hollywood, která navíc vždycky začne hrát na max bez jakéhokoliv přechodu. Stejně jako zvukař, i kameraman byl zřejmě na drogách. Gen Z asi dokáže přiblížit atmosféru tehdejší ČSSR, ale jinak nemá dnešnímu divákovi moc co nabídnout.

Anatomie pádu (2023)

Zase moc dlouhej film. Poslední dobou čím dál častější nešvar. Schopnost diváků udržet pozornost se snižuje a tvůrci jako by na truc dělají filmy delší a delší. Chápu asi artový záměr přiblížit soudní proces realitě a otrávit tak diváky jeho surovostí, kdyby ale byl film o hodinu kratší, mohlo být stejné množství informací předáno efektivněji. Jinak by to byl super film, herecky, dějově, scenáristicky i hudebně fajn.

Milé dítě (2023) (seriál)

Seriál začne naprosto skvěle, první díl jsem chvílemi nemohl dýchat. Pak jde napětí i logika stranou, seriál se dost vleče a já si říkal, že už to za těch pár epizod tímhle tempem nemůžou tvůrci stihnout. Poslední dva díly se ale vzchopily a tak to nakonec dopadlo dobře. SPOILER: Nejzajímavější pro mě byl vliv otce na Hannah, který švihnutím biče po jeho smrti zmizel. KONEC SPOILERU Škoda, že se seriálu nedostalo větší popularity, je to takový hidden gem Netflixovského katalogu.

Milé dítě - Dárky (2023) (epizoda)

Druhá polovina dílu nás už pomalu připravila na finále, to ale bude muset být opravdu něco, abych mohl svoje tvrzení o zhoršující se kvalitě odvolat.

Milé dítě - Pravidla (2023) (epizoda)

Tempo se zpomaluje, napětí vytrácí, jsem zvědavý, jak chtějí tvůrci vysvětlit zbytek v pouhých dvou dílech. Zatím toho fakt moc nevíme.

Milé dítě - Dům (2023) (epizoda)

Od mysteriózna pomalu přecházíme k faktům, napětí se ze seriálu pomalu vytrácí, ale kvalitu seriálu to nijak nesnižuje.

Milé dítě - Děda (2023) (epizoda)

Kromě Mostu mi to připomíná trochu i Dark (zřejmě kvůli stejné herečce a hlavně mysteriózní notě, na kterou se tato epizoda rozhodla zahrát). DNA test, který by epizodu zkrátil na 5 minut trvá zatraceně dlouho, ale finální scéna byla teda ohromující. Souhlas, "děda" je divnej.

Milé dítě - Hannah (2023) (epizoda)

Jistě, srovnání s dánsko-švédským Mostem se nabízí, ale tohle je za mě ještě lepší. Těžko hodnotit po prvním dílu, Most byl psychologičtější, zde jdeme rovnou do akce a mě teda dost poctivě bušilo srdce. Pustil jsem si ho před spánkem, tak doufám, že toho nebudu litovat. :D