Akt (1997) (divadelní záznam)

Hlavně si všimněme těch charakteristických cimrmanovských krokových variací, zvaných 'chromý jelen'.

Manželství (2021)

Tomáš Petříček (exministr zahraničí) mi byl vždycky sympatickej. Odpustila jsem mu dokonce i že je v ČSSD. Kdyby tam bylo takových víc (a neexistovali Piráti), možná bych je někdy i volila. Teď je mi ale ještě sympatičtější! *** Mnoho drsných podrobností tohoto příběhu si přečtěte v knize Ivy Pekárkové Třísky

Atentát na kulturu (1977) (TV film)

Ze str. 360 knihy Magor a jeho doba: Občas se v dopisech (z věznice Mírov) objevily konkrétnější informace, které se alespoň přeneseně týkaly undergroundu. Jirous například Julianě sděluje, že v televizi s ostatními vězni sledoval Atentát na kulturu, jakousi televizní verzi článku "Případ Magor", která se také snažila pomocí překroucených faktů a lží udělat z Jirouse, Brabence, Karáska a Zajíčka společnosti nebezpečná individua. Pro řadu zájemců o alternativní kulturu se ovšem opět stala vítanou příležitostí, jak v televizi zahlédnout a uslyšet Plastiky, a podobně pojal zhlédnutí i Jirous. V dopise k tomu napsal: "V každém případě mě ten pořad velmi potěšil, když opomenu ty různé lži a překroucení, bez nichž se to samozřejmě neobejde, tak se mi zdá až nápadný posun k 'serióznější' informaci, to jest negativní dojem je vyvolávanej spíš různejma rafinovanostma než evidentními žalovatelnými nepravdami (např. že jsme nepracovali, že jsme se léčili po užívání drog apod., jak o tom informovali zpočátku). A hlavně jsem byl potěšen z toho, že vidím tolik blízkejch tváří; lepší dárek mi nemohli připravit. Až dodneška z toho mám dobrou náladu."

V pasti - V temné pasti (2021) (série)

Bylo mi trochu divný, vzhledem k tomu, co se dělo v 5. epizodě, o čem asi budou zbývající 3. Ještě víc divný mi to bylo v 6. epizodě! Až její konec, kdy se ukázalo, že 7. a 8. zde uvedená epizoda neexistujou, mi to vyjasnil... :)  Krásná hudba, krásnej Island, roztomilej medvídek Ólafur.

Elvis (2022)

A pak se objevil Elvis. Bylo to ještě z doby, než narukoval do Německa, byl tehdy na vrcholu slávy, silný, mužný mladík s křivým úsměvem, napomádovanou čupřinou a nohama ohebnýma jako čistič dýmky. Táta si odfrkl a demonstrativně odešel do garáže. Máma zůstala sedět a dělala, že plete, ale ve skutečnosti z toho zpoceného samce v černé kožené bundě nemohla spustit oči. Ségra si kousala nehty a večer pak dlouho brečela do polštáře. A já jsem zatoužil po kytaře. Následující den jsem po škole šel do dílny ve sklepě a z masonitové desky si vyřezal cosi, co se podobalo kytaře. K tomu jsem přitloukl prkno, to byl krk. Místo strun jsem na to monstrum napnul gumičky do prádla. Pak jsem k němu přivázal šňůru, abych si ho mohl pověsit na rameno. Jediným místem, kde mě všichni nechali na pokoji, byla garáž. Když mě nikdo neviděl, odkradl jsem se tam, s rozkročenýma nohama jsem si stoupl na betonovou podlahu a vysílal pohledy do moře diváků. ... (z knihy Popmusic z Vittuly od Mikaela Niemiho)

Vládneme, nerušit (2007) (TV film)

Stabilita republiky bude zajištěna (pomocí opoziční smlouvy) = korupční skandály, oslabení důležitých policejních týmů, chystaná vražda novinářky, prorůstání podsvětí do státní správy, účelové změny zákonů, nárůst preferencí pro komunistickou stranu.

Problémissky (2020)

Pokusy o svržení patriarchátu pokračují!!! (jinak to, kluci, nepůjde)