Avengers: Endgame (2019)

Popravde, prvá časť filmu mi prišla trošku pomalšia, než by som si asi prial. Ale zas bez toho by to nevybudovalo tú atmosféru, ktorú potrebovala ďalšia časť filmu, takže je to asi dobre. Finále bolo každopádne Veľké s veľkým V a nič by som na ňom nemenil. Možno okrem emotívneho záveru, ktorý bol príbehovo fantastický, len pre mňa ako človeka príliš smutný. Ale opäť, bez toho by to nebolo ono.

Trhlina (2019)

Na Trhlinu som sa tešil, keďže som čítal knihu - v prípade tohto filmu neviem, či našťastie alebo nanešťastie, pretože na jednu stranu som kvôli tomu očakával oveľa viac, no na stranu druhú neviem, či by som vôbec pochopil o čo sa jedná. keby som to z knihy nevedel. Každopádne mi to ako film prišlo veľmi rozhádzané, bez poriadneho vysvetlenia. Prvá polovica filmu mi zas prišla nehorázne pomalá, priam nudná. A to až do času kedy sa skupinka dostala na Tribeč, kde to zase kazilo už spomenuté "rozhádzanie". Jediné v čo dúfam je, že televízna miniséria bude dlhšia práve v pasážach, kde to najviac treba a že dokáže o niečo viac naplniť očakávania vytvorené knihou.

Já, Simon (2018)

Ani v podstate neviem, čím si ma ten film tak získal, ale donútil ma kúpiť si knihu. Samozrejme sa film s knižnou predlohou rozišiel, ale je to asi jeden z mála prípadov, kedy na na filmárov nemôžem hnevať, pretože hoci bol knižný príbeh veľmi pútavý a ťažko som odkladal knihu z rúk, na veľkom plátne by asi nezaujal tak, ako by sme chceli. Do role Simona som sa vedel vžiť a taktiež som bol spokojný s tým, že na rozdiel od iných filmov sa vám nevnucuje a nemáte pocit, akoby vám niekto búchal do hlavy myšlinku, ktorej sám verí. Samozrejme nečakajte film storočia, ale ak chcete vypnúť a vidieť film o lovestory, z ktorého vám nebude zle, ale budete ešte 10 minút sedieť pod dekou a uvažovať o tom, o čom film bol a každou sekundou si uvedomovať že to bolo lepšie, než ste si mysleli predchádzajúcu sekundu, asi ste našli ten správny film.

Vzkaz v láhvi (2016)

Na tomto filme mi asi najviac chýbalo Carlovo zvyčajné nasadenie do prípadu, ktoré sa však našťastie vráti v Zložke 64. Najviac ma ale zamrzeli niektoré akty samotnej polície, napríklad uzavretie nemocnice, odkiaľ si ktokoľvek mohol odísť autom. A najhorší bol záver, kde Asad priletí vrtulníkom k hausbotu, ku ktorému vedie uzučká cestička, v okolí nikto nie je. A samozrejme si nikto z vrtulníku, ktorý Asada priviezol nevšimol muža, ktorý sa vynoril z vody a odkráčal si preč. A aby toho nebolo málo, tak tohto parchanta Asad jednoducho zabije. Keby to aspoň bolo tak dramatické ako ostatné diely... Najviac ma na tom mrzí asi to, že táto scéna mi úplne spackala nasldujúcu, kde sa Carl rozplače v kostole. Hoci bol film sám o sebe skvelý, zo zbytku série som zvyknutý na oveľa lepšie počiny, preto si, bohužiaľ, musím jednu hviezdičku odpustiť.

Inferno (2016)

Pre mňa rozhodne najhorší film série. Chýbalo tam to, čo ostatné filmy mali - hádanky. Jednoducho mi to prišlo že vo filme boli dve-tri hádanky a celý zvyšok Tom Hanks len bláznivo utekal z miesta na miesto, sem tam si z vycucal nejakú teóriu, ktorá vždy musel byť aspoň trikrát nesprávna. Ale aby to zistil, musel trikrát precestovať pol Talianska. Najviac - a bohužiaľ ani to nejak veľmi - ma zaujala posledná scénka a sny Roberta Langdona, ktoré boli asi najlepšie spracovanou časťou filmu.

Andělé a démoni (2009)

Keby som tvrdil, že sa jedná o najlepší film, ktorý som kedy videl, tak by som klamal. Ale keď poviem, že sa rozhodne jedná o dobrý film, tak to už pravda je. Môžno nie tak dobrý, ako prvý diel, ale dokáže upútať. Ako v takmer každom filme tu figuruje istá naivita, ale výnimočne ju filmu odpustím, pretože mi nekričí o do očí... teda nie úplne. Ja vo filme tohto žánru hľadám atmosféru, ktorá tu bola dobrá. Hľadám napätie a miestami som napätý bol. Najlepšie bolo finále, ktorého zvrat bol výborne vymyslený aj natočený. Možno to nie je dokonalý film, ale ruku na srdce - také sa dnes skoro netočia.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Kedykoľvek sa na tento film pozerám, toľkokrát som s nim spokojný. Rozhodne najlepší diel celej trilógie a podľa môjho skromného názoru aj dobre natočený. Nechýba dobrá (hoci nie zrovna uveriteľná) zápletka, napätie, ani atmosféra. Tom Hanks je super a pre mňa je super aj celý film, nech sa to zdá komukoľvek akokoľvek zvláštne.

Čapí dobrodružství (2016)

Keby som bol malé dieťa, dal by som asi 5 hviezdičiek, bez najmenšieho rozmýšľania. Tento film je jednoducho určený hlavne deťom, preto občas vyznie trošku naivne, ale pri niektorých častiach som sa dosť nasmial aj ja. Vlci, ktorí sa premieňali na most, ponorku či lietadlo u mňa bodovali a nejedno dieťa určite pobavili. Rovnako aj naivita istého bociana a neuveriteľná vlezlosť a arogancia istého holuba. Rozhodne je to milý a celkom originálny film, ktorý si určite cieľová skupinka obľúbila.

Zilionáři (2016)

Pre mňa celkom v pohode film. Nepovedal by som, že nejaké terno, alebo že to urobí dieru do sveta. Je pravda, že miestami bol film o bankovej lúpeži priam naivný a že podľa neho vyzerá krádež množstva peňazí ako hračka, ktorú zvládne aj poloretarodvaná opica (čo je skoro úloha, ktorú Zach Galifianakis dostal za úlohu zahrať), ale dalo sa pri tom zasmiať. A to je pri komédií asi to najdôležitejšie.

Skrytá čísla (2016)

Pre mňa vcelku dobrý film, zhliadnutelný v studený večer s teplým čajíkom v ruke. Nevnucovalo sa to, bolo to pekne natočené, ale trošku mi prekážalo, že film oveľa viac pôsobil ako dielo zamerané na černošskú problematiku, ktorá tu dominovala a menej na, pre mňa dôležitejší, príbeh o americkej potrebe vystreliť už konečne niekoho do vesmíru. Inak samozrejme odporúčam si tento celkom milý filmík pozrieť.