Kick-Ass 2 (2013)

Zábava to sice je, ale spíš pro to, že se tvůrci pokusili udělat parodii. Takže se ve výsledku smějete tomu, jak je to celé debilní, nic víc v tom nehledejte. Jestli to byl záměr či nikoli si netroufám odhadovat, ale je to prostě sračka. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano.

Intimní tajemství (2007)

Námět je příběh teenagerky, která to strašně moc chce, jenže má škebli, která kouše. Vypadá to jako neuvěřitelná prdel, co? Jenže slečna z toho asi měla šoky, takže se rozhodla žít v celibátu, což bohužel zároveň znamená i to, že film je neuvěřitelná nuda. Krom jedný scény s kousavou vagínou, ukousnutým pyjem a hladovým psem v samém závěru to není ani maso, ani sranda, nic. Pusto, prázdno. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano.

Centurion (2010)

Film není vrcholným skvostem za X Oscarů, ale má děj, napětí i spád. Na téma římských Legií zároveň nejsou natočeny zrovna stovky filmů, takže jakýkoli povedený kousek je pro fanoušky starověkého Říma nedocenitelný. A toto je jeden z takovýchto. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano.

Fake Fiction (2013)

Šašek podvodník se stal obětí vlastních podvodných kumpánů a jako na potvoru se k němu začne dobývat nějaký děcko dávno mrtvý štětky s tím, že je jeho dcera. Čerstvá ženská kořist, taky bývalá štětka, mu nedá, kumpáni s penězi zdrhli a tak nám tahle troska zůstala na realizaci zaplaceného představení úplně sama. A jak už to v takových filmech bývá, vše není tak černé, jak #000000 a vznikající přátelství trosky, ex-štětky a "daughter of a bitch" pomůže překonat všechny překážky. Překvapivě příjemná podívaná. Povinný happyend included. Vhodné pro heterosexuálního muže: Ano.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

"Pro neamerického diváka (zvláště mladšího) bude tenhle film asi pouze "černobílá nuda"" napsal golfista a defacto se trefil i do mě. Jen jsem prostě nějak nepochopil chování a způsob uvažování některých postav, stejně jako se mi dnes zdá nepochopitelná a bezdůvodná americká rasová segregace. Film se mi líbil, přestože se mi zdál nereální a absurdní. To ale spíš hovoří o znázorněné době, než o ztvárnění filmu.

Robot-monstrum (1953)

Doufám, že tenhle film alespoň vyhrál nějakou cenu za kostýmy. Prakticky každé zjevení robot-monstra na plátně bylo v kině doprovázeno hlasitým řevem smíchu. O záběrech letících raket vznášejících se ne na provázku, ale rovnou v ruce, ani nemluvě. Zbytek filmu jsem byl hypnotizován Claudií Berrettovou, zcela zjevně bez podprsenky. Tenhle film má, říkejte si co chcete, hodně něco do sebe. Při posledním hodnocení jsem zaokrouhloval dolů, takže dneska nahoru na tři hvězdy. Festival otrlého diváka 2014. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano (díky Claudii)

Maso pro zámeckou paní (1996)

Nemůže to být odpad, protože film rozhodně není zbytečný. Je to film tak moc tragický, že se od začátku do konce stěží přestanete smát. V kombinaci s naprosto nepovedeným českým dabingem je to jeden z nejzábavnějších filmů, na kterých jsem kdy v kině byl. Festival otrlého diváka 2014. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano (slušná dávka full frontalů)

300: Vzestup říše (2014)

Bavil jsem se královsky. Výměna režiséra filmu nijak výrazně neublížila, absenci Butlera zcela převážila přítomnost Evy Green a nepřítomnost jejího oblečení. Akční scény akční, klidnější pasáže tak kýčovité, jak jen to jde. Perfektní muzika a jedny z nejlepších závěrečných titulků :) Vhodné pro heterosexuálního muže: ano, moc!

Philomena (2013)

Příběh silný, do jisté míry skandální a je dobře, že se o něm veřejnost třeba i tímto způsobem dozví, ale v tomto případě by mi víc seděl asi formát dokumentu, než hraného filmu. Tím by se zajistě zároveň odfiltrovala nemalá část umělé dramatizace a tématu by to přidalo na váze. Zároveň se ani nedokážu vcítit do mysli katolíků, takže jsem se shlédl v postavě Martina Sixsmitha, kterého se na závěr pokusí vykreslit jako anti-sympaťáka. Ale stejně si myslím svoje (stejně jako skutečný Sixsmith). Alespoň tvůrci nepropadli modernímu šílenství "Čím víc minut, tím víc Adidas!" a zachovali snesitelnou stopáž. Jako film k žehlení dobrý. Vhodné pro heterosexuálního muže: ledaže by žehlil, takže spíš ne.

Příběh jedné ženy (2001)

Jeden z mých opravdu oblíbených filmů. Z 310 stránek vznikl film relativně krátký, poskládaný z částí, které se Eyreovi nepodařilo úplně perfektně slepit dohromady, stále je to hluboký a dojemný příběh, zůstávající však nohama na zemi. Vhodné pro heterosexuálního muže: testosteron s vás stříkat nebude, ale ujde to.