Hitchcock (2012)

Film o filmu s velmi letmým náhledem do Alfredova života. O tom sice měl být film především, ale buď nebylo co do něj dát, nebo byl příběh prostě poskládán špatně, takže se v tomto životopisném filmu vlastně neděje vůbec nic zajímavého. Nechávám nadprůměrné hodnocení za autentický výkon Hopkinse a docela povedené masky. Sice stále vypadá víc jako Hopkins než jako Hitchcock, ale ta mluva, ty gesta... to nemá chybu. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano

Snow White: A Deadly Summer (2012) odpad!

Film dosahuje kvalit běžného pornofilmu, bohužel kopulace, jakožto jediná věc, která by ho zachránila, v něm chybí. Vhodné pro heterosexuálního muže: nevhodné pro kohokoliv

LEGO® příběh (2014)

Mamky, tentokrát zůstaňte doma nebo běžte s kamarádkou na kafe a pošlete do kina s ratolestí taťku. Ne jen kvůli obecně vstřícnějšímu vztahu ke stavebnicím, ale i vzhledem k některým poměrně promyšleným narážkám na filmy, které nejsou u žen moc v oblibě (super-hrdinové, Sci-Fi, nechci moc spoilovat). Film je především zábavný tím způsobem, že se u něj hlasitě smějete, a to poměrně často. Že je to reklama na LEGO? Třeba videohry s LEGO tématikou vycházejí už léta a patří ke špičce. Zkuste si natočit film třeba na motivy vaší společnosti, zabývající se ekonomickým poradenstvím a čekejte, kolik lidí přijde do kina. Tohle opravdu není reklama, ale spojení, které prostě funguje. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano

Restrepo (2010)

Líbí se mi komentáře typu, že to byla nuda :) No, není to jako jít do kina na novýho Iron Mana, tenhle dokument neměl nikoho pobavit. (hodnotím nesestříhanou verzi, ne tu, co běžela na ČT). Vhodné pro heterosexuálního muže: ano

Armadillo (2010)

Rozdejte pár miniaturních kamer, přidejte jednoho kvalitního dokumentaristu a máte celovečerák, kterej by v Hollywoodu nevymysleli ani za 50 let. Autentičnost celého toho (ostatně je to dokument) je pak jen třešničkou na dortu. Mocný zážitek. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano

Zápisník jedné lásky (2004)

"Nič pre cynických realistov." napsal POMO a tím se trefil přesně do mě. Sladší, než burákové máslo s javorovým sirupem, předvítalené jako teletubbies, ale i přes to mě ten závěr tak nějak dostal, i když jsme ho všichni takto čekali. Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji nahoru, taktéž díky Garnerovi. Klobouk dolů před tímto pánem Hercem (s velkym H, kdyby to někdo přehlédl) v jeho požehnaném věku. Vhodné pro heterosexuálního muže: pouze v doprovodu heterosexuální ženy

Futurologický kongres (2013)

Futurologický kongres je naprosto nepochopitelně srovnáván s Valčíkem s Bašírem, nechápu proč. Valčík byl víceméně o svědeckých výpovědích k jedné konkrétní akci Izraelské invaze do Libanonu, sestavený z poloviny statickými záběry na dva lidi mluvící v místnosti o faktech nebo o faktech tak, jak si je pamatují oni. Animovaný dokumentární film. Kongres je někde úplně jinde, od faktů přešel k emocím zasazeným v halucinogenním sci-fi prostředí a zas tak moc se v něm nemluví. Kdyby jste chtěli film rozebírat, našli byste mix Matrixu, Inception a Stilnoxu (to není film, ale hypnotikum). Spíš bych ale radil, film nerozebírat, stejně jako v Alcronu nerozebíráte, z čeho je ta působivá hmota složená, kdo jí vařil a jak moc se u toho potil, ale jen hltat ty emoce a atmosféru, kterým dodal na významu výborný Richterův soundtrack. Ale varování: není to moc veselý snímek. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano

Blízko od sebe (2013)

Proč si tohle dělám. Docela mě děsí představa, že tenhle film jde opravdu všude do kin. Půl filmu někdo umírá, chce umřít zabíjí někoho kecama nebo dělá všechno proto, aby ho někdo jinej zabil, pak se pro změnu řeší, kdo se s kým vyspal, vyspí ba dokonce i nevyspí, asi aby byla nějaká změna. Hvězda za přeci jen trochu silnější závěr a za velice dobrý výkon Meryl Streep. Ale rozhodně na to lidi proboha nelezte do kina. Vhodné pro heterosexuálního muže: ne

Něžné vlny (2013)

Tenhle film ubíjí především to, že je to triliontý snímek o první lásce odehrávající se během událostí invaze/sametové revoluce. Už to začíná být docela nuda, jakoby pro české scénáristy před a po nikdy nic nebylo. Hlavní hrdina, vystajlovaný nějakým hipsterem do podoby dvojčete Justina Biebera, mi svou pouhou přítomností kazil každý záběr, ve kterém se objevil (to hraní mu moc nešlo a nalinkované obočí tomu ani trochu nepomohlo). Vše ostatní ve filmu ale překvapivě funguje, povedený vkusný humor (ano, vkusný, doopravdy!) provází diváka od začátku až do konce a dělá z podívané docela příjemný zážitek. Závěrečný patos ve stylu Forresta Gumpa je omluven přiznáním vyprávěče, že si to možná pamatuje trošku jinak. Konečně mám pocit, že Státní fond pro podporu a rozvoj české kinematografie nerozdává peníze jen tak, aby se neřeklo. Vhodné pro heterosexuálního muže: ano

Paranormal Activity (2007)

Jako pardon, ale toto není ani zajímavé, ani zábavné a už vůbec to není strašidelné ani vtipné. Na rozdíl od jiných filmů, které podobně nesplňují tyto předpoklady, avšak nesou divákovi nějaký vzkaz, je tento kousek neuvěřitelně dutý, prázdný a naprosto zbytečný. Přemýšlel jsem o variantě "film k žehlení", ale nakonec jsem dospěl k závěru, že je to spíše film dobrý na nákupy (pustit ho a jít pryč). Vhodné pro heterosexuálního muže: ano