Maso pro zámeckou paní

• Španělsko Killer Barbys (více)

Známá rocková kapela se vrací pozdě v noci z koncertu domů. V pustém lese mají poruchu na autě, ale naštěstí jsou nablízku jednoho starého hradu. Ochotný správce hradu jim nabídne nocleh, protože tak pozdě v noci je oprava vyloučena. Nikdo z kapely však netuší, že právě přijali pozvání do pekla. Čeká je nejdelší noc v životě a kdo bude mít štěstí, tak se snad dožije rána. Na hradě totiž sídlí sám ďábel! Na to ale členové kapely přijdou příliš pozdě. (Vapet Production)

Asia_Power odpad!

Jesús Marjá ééé teda Franco, co to kurva bylo? Už jen ta debilní jména mě měla odradit. Silvia Superstar, Pepa Lópezů, Charlie Chaplin (ne tenhle ne) ... To se banda pornoherců a pornohereček rozhodla, že si po anální scéně dají pauzu a natočí horor, aby holkám před orální scénou vysmrádlo z huby. Výsledek se nedá nazvat jako úplně nepodařený...to by ho nevystihlo...totálně na piču ho vystihuje mnohem lépe, věřte mi já to viděla, já to zažila, já vím o čem kurva píšu a tohle fakt nejde ani v kombinaci s alkoholem, trávou a trojitou dávkou antidepresiv. Jak to mohlo nahrabat 19% to je pro mě větší záhada než ta v Blair Pitch... ()

Campbell

No tohle byla ale sračka. Od Franca jsem čekal nenáročnou kravinu ale tohle bylo trošku moc, příběh je stupidní a v tomhle filmu se odehraje takovejch náhod že ani režisér nemohl myslet vážně že se tohle může stát. Ale i tak ten příběh není vyloženě zbytečnej. Co se mi na tomhle filmu jako jediné líbilo bylo to že se Franco pokoušel o atmosféru, která sice ne vždycky vyšlaale díky parádní mlze tu bylo aspon na co koukat, herci jsou extra špatní a hlavně hlavní hrdinka je šíleně otravná. nejvíc mě zaujaly ale rekvizity, proč když jeden magor sundá mrtvolu tak se ta mrtvola ne a ne hnout:-) A proč se hlavní hrdince neustále ohýbá nůž jako kdyby byl z papíru? Je to blbost na jedno zkouknutí a ani to za to nestojí. ()

rudeboy odpad!

Nezabudnuteľný (ne)filmový zážitok. Stroskotali všetky filmové atribúty: herci, hudba, výprava, réžia i scenár. Ak chcete vidieť naozaj zlý film, tak tento odpad je to čo hľadáte. Mimochodom tak ako väčšina som sa aj ja na tomto filme osral, keď som si ho požičiaval vo videopožičovni a čakal som nejakú kultovú pecku. Teraz sa tomu s kamošmi len pekne nahlas smejeme :-) ()

Radko

Trashový horor s nadhľadom a prvkami rovnako streštenej komédie. Uvedená citátom španielského básnika a historika Bartoloméa Leonarda de Argensolu (1562-1631): "Modrá obloha, ktorú všetci vidíme, nie je ani oblohou a nie je ani modrá.". Prepája stredovekú kliatbu a metalovú muziku. Zmiešaná mužsko-ženská rocková kapela Killer Barbies má rada tvrdú hudbu, ľahké drogy a sex. Medzi jednotlivými koncertami sa presúvajú minivanom, v ktorom si užívajú, tak ako sa len popri jazde dá. Majú však smolu, jedného večera si ich na koncerte vyhliadne grófkin pomocník, ktorý ich nevyhnutne potrebuje, aby lektvarom z ich krvi a semena napojil umierajúcu pani, pre ktorú je mladícka krv vzpruhou, vďaka ktorej sa z plesnivejúcej kostry môže stať sexuchtivou večne mladou speváčkou. Jednoduchý dej, kopec režisérových trademarkov (rozpadávajúce sa kostry, sochy anjelov a svätých s páskou prekrytými, či vylúpnutými očami, vypchané hlavy líšok a vlkov, oltárna socha svätca v podobe vycerenej krysy, krvavé telá, mozgy, krutí trpaslíci, dementný pomocník, snové výjavy šachovej partie v zámku, nahota, sex, stredoveká kliatba, nástroje a hudobné motívy) sa kombinujú so svetom mladých, berúcich všetko na ľahkú váhu, až kým im nedôjde, že tu ide o život. V deji nie je potrebné hľadať logiku, pre Jessa Franca bola vždy dôležitejšia logika sna, absurdity a nerozlučného prepájania sexu a smrti. Bonusom je scéna, o ktorej sa veľa hovorieva vo vtipoch a žartovných príbehoch, no málokedy sa vidí vo filme - prejdenie človeka parným valcom na placku. Vôbec nie tak hrozné, ako sa tu v komentároch popisuje. Typický a tentoraz aj celkom podarený kúsok z bohatej a kvalitatívne veľmi nevyrovnanej tvorby tohto zvláštneho režiséra, ktorý však na rozdiel od iných hororových spolusúdruhov mal vždy (aj pri najhorších flákoch) zmysel pre zakomponovanie najrôznejších odkazov na umelecké diela, ikonické postavy kultúry či histórie, rôzne okultné rituály a ich ikonické predmety (niekedy veľmi raritné, no vyberané vždy so znalosťou veci). To, že režisérska úroveň je často kostrbatá a vždy zoomovatá, je druhá vec. Osobne mi však tento štýl nakrúcania celkom sedí. 70% ()

bubun

Ukrutný film, ve kterém je od začátku všechno špatně. Kamera, střih, herecké výkony, scénář, dialogy... prostě úplně všechno, na co si vzpomenete. Přesto mu musím dát plný počet, protože pokud mi do toho něco nevleze, tak mi tento film přidal několik let - nasmála jsem se jako už dlouho ne. Hlavně musím zmínit nedosažitelný český dabing, něco takového bych si nevymyslela ani ve snu. Jedna z prvních scén: punková kapela Killer Barbies jede ze štace na štaci dodávkou, kde se po cestě spolu různě muchlují, z kazeťáku řve nahlas rock. V tom jeden z mladých rebelů pronese: "Mám hlad - Sharon, udělej nějaké chleby...." - V tomto okamžiku si mne film získal a zůstalo tomu tak po celou dobu jeho trvání, včetně scén s liliputy (každý správný film by měl obsahovat několik), přes velmi dlouhou masturbaci hraběnky až k nekonečnému sexu dvou z "muzikantů" na zadním sedadle dodávky, při kterém dvojce liliputů vymění plastikové barbíny zavěšené na okně za vycpaného netopýra, na což souložící dívka zareaguje až po chvíli křikem:"Netvor! Démoni!"... Spoiler: při bližším ohledání dojdou k závěru, že jim neublíží a dlouhovlasý mladík za minutu prohlásí: "Je to loutka." Všudypřítomná hudba (ať už šlo o skutečné skladby, např.rockové či příbuzné, nebo o výtečný klavírní doprovod, který zněl, jako když tříletému dítěti ukážete poprvé klavír a dovolíte mu do něj svévolně třískat) dokreslovala onu báječnou atmosféru a mnohokrát mne rozesmála, aniž by se ve filmu cokoliv podstatného dělo. Úžasný gay-muzikant se svou spisovnou mluvou a uměním obsluhovat parní válec dělá ve filmu i pro film mnoho, i když jsem si původně myslela, že půjde jako první. ()

• Původně se film jmenoval Killer Barbies, což je jméno skutečné punkrockové kapely, která hraje ve filmu, ale společnost Matell neumožnila použít jméno Barbie, na kterou má ochranou známku. Proto byl název filmu stejně jako veškeré odkazy na kapelu ve filmu změněny na Killer Barbys. K intervenci firmy Mattel nicméně došlo patrně až po natočení větší části filmu, protože lze často spatřit původní nápisy "Killier Barbies", ať již na automobilu, na bicích atp. (hladass)
  • Kapela Killer Barbies si musela po skončení natáčení pořídit novou dodávku, protože tu starou zničili v závěru filmu. (Xeelee)