Zpátky do školy - Milostný expresionismus (2010) (epizoda)

No, nebyl to zrovna nejlepší díl, ale přesto šlo o další posun k lepšímu, protože oba předchozí zážitky byly o poznání horší. Patnáctá epizoda přišla, bohužel, i s dalším pokračováním Vaughnova příběhu, který mě od začátku neoslovoval, protože já tyhle typy, které vedou dlouhé filosofické debaty se zeleninou, moc nemusím. Na druhou stranu Kickpuncher vypadal na tak vymazlený film kategorie C až D, že bych se na něj rád podíval. Když jsem přežil Sharknado... / Poučení: Nebuď vlezlý.

Zpátky do školy - Výrazový tanec (2010) (epizoda)

Proti předchozímu dílu jsem musel ocenit nepřítomnost Jacka Blacka, jinak mě ale čtrnáctá epizoda ničím výrazně neoslovila. Tvůrci se pustili spíše do řešení vztahových otázek, přičemž o humor se měl zjevně postarat Moby, ale tato snaha vyšla naprázdno. I tentokrát se tak nejzábavnější částí tohoto dílu stalo závěrečné blbnutí Troye a Abeda. / Poučení: Před Twitterem se neschováš.

Zpátky do školy - Investigativní žurnalistika (2010) (epizoda)

Po delší době jsem musel jít s hodnocením hodně dolů. Tvůrci totiž obsadili do třinácté epizody Jacka Blacka, a jelikož k němu chovám od chvíle, kdy jsem ho poprvé uviděl, bezdůvodný, leč vytrvalý odpor, dokázala mi jeho přítomnost pokazit dojem z celého dílu. No, ale nemohl za to jen Jack Black, protože kromě vtipných odkazů na MASH, mi toho epizoda mnoho nenabídla. / Poučení: Zmatený, aktivní jedinec dokáže i dobrou věc obrátit v pohromu.

Zpátky do školy - Srovnávací religionistika (2009) (epizoda)

Tento díl potřeboval jen správně vyladit, abych mohl jít s hodnocením výš. Je škoda, že si tvůrci ve dvanácté epizodě neodpustili pro mě úplně zbytečnou a nesmyslnou pasáž se rvačkou. Pokud by se raději soustředili na Vánoce ze sedmi úhlů pohledu, mohla z toho být setsakra zajímavá a zábavná záležitost. Takhle to ale všechno zbytečně naředili, a to je fakt k prdu. / Poučení: Pokud se ta banda pohanská odmítá vzdát svých tradic, musí být tyto zapracovány do církví schváleného příběhu. A je vyhráno.

Gigantický (2008)

Nebudu si hrát na hrdinu a otevřeně přiznám, že jsem některé myšlenkové pochody tvůrců snímku prostě nepobral. Tím zajímavější je fakt, že jsem se nenudil, z dlouhé chvíle jsem si neplánoval činnost na následující dny, a ani jsem neffwoval. Já jsem se u této podivnosti totiž vcelku dobře bavil, ale kdyby se mě teď někdo zeptal proč, neuměl bych odpovědět. I pro mě je to záhada. Předpokládám, že mi kromě obsazení musela sednout i nálada tohoto filmu, který byl po celou dobu zvláštní a v určitých chvílích až bizarní. Každopádně platí, že se tu vynořily dvě výrazné otázky, na něž mi nikdo nenabídl odpovědi. Tady jsou. Proč by svobodný, osmadvacetiletý, bílý heterosexuál bez pedofilních sklonů žádal o adopci čínské holčičky? Z jakého důvodu se tu vyskytoval útočný bezdomovec? No, je vidět, že by se nedůvtipnému jedinci, jako jsem já, hodily nějaké vysvětlivky. / Poučení: Les je plný nebezpečí: lišky, vlci, medvědi, opilí myslivci, klíšťata, střízliví myslivci.

Nabídka - Správný odstín žluté (2022) (epizoda)

No jo, už je to definitivně jisté; o nějaké nezaujatosti či dokonce snaze o objektivitu z mé strany nemůže být vůbec řeč. Tvůrci seriálu si mě zaháčkovali tak dokonale, že by mě mohli ztratit jedině tím, kdyby do role mladého Jamese Caana obsadili Idrise Elbu a do role Diane Keaton Rihannu. K ničemu podobnému ale zatím nedošlo, takže je můžu jedině chválit za to, jak dokonale propojili fakta s fikcí a jak skvěle tísnivou až hrozivou atmosféru dokázali vytvořit pro jedinou nedlouhou scénu. No, co víc k tomu říct? Já si to prostě užívám. / Poučení: Pečlivě si hlídej myšlenky. Lidé ti někdy splní i to, co ti na očích vidí.

Zpátky do školy - Otázka lidské sexuality (2009) (epizoda)

Bez toho, aby na mě muselo být pácháno násilí, přiznávám, že bych měl tento díl správně ohodnotit třemi hvězdičkami, ale Abedovo prohlášení do školního rozhlasu uzavřelo celou akci tak dokonale, že jsem tu čtvrtou pěticípou prostě musel přihodit. Jedenáctá epizoda sice nebyla nikterak úžasnou záležitostí, ale docela slušně mě pobavila. / Poučení: Čím víc se těšíš, nebo jsi zvědavý, tím větší může být následné zklamání.

Zpátky do školy - Ekologie (2009) (epizoda)

Předchozí díl byl z mého pohledu jednoznačně lepší, ale i tak nebyla desátá epizoda žádnou katastrofou. Každopádně to bylo poprvé, co pro mě seňor Čeng nebyl jen neskutečně otravnou postavou. Uvítal bych mnohem větší porci humoru, mnohem menší dávku různých zpěvů, ale dost mě zaskočilo, jak dobře na mě tentokrát fungoval Pierce a jeho motivační koučování. / Poučení: Vždy si pečlivě vybírej židli, na kterou si sedneš.

Zpátky do školy - Debata (2009) (epizoda)

Předchozí díl byl jasným propadákem, plným nudného děje, který mě mocně nebavil, a hned nato přišli tvůrci s devátou epizodou, která mě, až na drobné detaily, bavila celá. A přitom v té nevyrovnanosti není žádná záhada, když si člověk uvědomí, že komediální seriál musí obsahovat humor. Vždy, když ho tvůrci použijí, můžu hodnotit vysoko, a tady fungovala debata, hypnóza i Abedovy filmy. / Poučení: Nenech si předpovídat budoucnost, jinak se připravíš o moment překvapení.

Zpátky do školy - Vedení domácnosti (2009) (epizoda)

No, a zase rychlý sešup potom, co jsem pochválil předchozí díl. Jediným výrazným pozitivem osmé epizody bylo to, že její děj nebyl tak špatný, abych ji zodpadoval. To je ale, bohužel, všechno. Nemůžu říct, že jsem se bavil, protože bych lhal; tvůrci si tady připravili hned několik směrů, kterými poslali jednotlivé dějové linie, ale ani v jednom případě nedosáhli mnou požadovaného množství humoru, takže to byla docela nuda. / Poučení: Pomáhej bezdomovcům jen když jsi na to psychicky připravený.