Brooklyn 99 - Série 4 (2016) (série)

Čtvrtá sezóna byla pro mě zatím tím nejslabším, co mi tvůrci seriálu předvedli. V některých chvílích jsem byl už slušně vytočený, protože se zábavný a sympaticky nenáročný sitcom změnil v nudnou záležitost, v níž musel diváka vtipný moment nakopnout, aby se neztratil v nezáživné přesile. V závěru se scénáristovi naštěstí rozsvítilo a dokázal se vrátit k osvědčené kvalitě, takže se podívám i na další sérii.

Brooklyn 99 - Zločin a trest (2017) (epizoda)

Finále sezóny bylo sice o něco málo slabší než předposlední epizoda, ale když už jsem se s hodnocením tak rozjel, nechtěl jsem to kazit. Děj byl na hraně mezi čtyřmi a pěti kousky, o zaokrouhlení nahoru se postarali bílý Charles, blonďatá Rosa a růžový kostýmek:-) // "Můžeme si začít schovávat žiletky pod jazyk. Vezmi si moji." / "Můžete dát byt, komu chcete. Ale nedávejte ho Hitchcockovi."

Brooklyn 99 - Bankovní loupež (2017) (epizoda)

Jasná přímá úměra: tvůrci přitlačili na scénáři, já jsem přidal na hodnocení. Některé epizody čtvrté sezóny byly převelice chabé, ale vypadá to, že v závěru chytila řada druhý dech. // "Dobře, přijdu asi za hodinu, kdyby mi zvonil telefon, nevšímejte si ho, já ho taky neberu."

Brooklyn 99 - Jatka (2017) (epizoda)

Dvacátá epizoda se mi zdála být veskrze vtipná a pátý kousek jsem nepřihodil jen proto, že už mi tvůrci několikrát ukázali, že to umí ještě líp. Každopádně nebyla nuda a bavil jsem se = spokojenost. // "Trochu vody je i na pizze." "To je omastek." "Ale je mokrej, ne?" / "Je fakt super, třikrát ji už pohřbili zaživa, mně se to stalo jednou." / "Když mluvím já, budete držet hubu!"

Brooklyn 99 - Vaše Ctihodnosti (2017) (epizoda)

Tohle mi prostě hlava nebere. Jak mohou tvůrci seriálu vyplodit nudnou osmnáctou epizodu, aby hned další díl byl výborný? Z toho jsem fakt tydýt. Po delší době jsem si to užíval od začátku až do konce. // "Takže ses nic nenaučila?" "Ne, ale ty jo. Ginu školit nemůžeš, Gina školí tebe."

Brooklyn 99 - Hledám Amy (2017) (epizoda)

Tak jo, tohle bylo zatím mé nejslabší ohodnocení epizody tohoto seriálu. Lehkost a vtip si daly pauzu, dvacet minut se mi zdálo být nekonečných a byla to hrozná nuda. Zkoušky a kvásek, ideální zábava. Nebýt těch vláčků... // "Bude to zábava!" "To snad ne. Jsou to vlaky." / "Ach bože, to je smrad, bolí mě oči."

Brooklyn 99 - Policejní kongres (2017) (epizoda)

Tvůrci se tentokrát zřejmě rozhodli trochu pošetřit invenci a bezskrupulózně vykradli Hangover, to mi nijak zvlášť nevadilo, problém jsem měl spíše s tím, že jsem si od výjezdní konference přece jen sliboval větší zábavu. // "Holky, mluvil jsem s úžasnou ženskou, a teď mám okno. Dala mi číslo?"

Brooklyn 99 - Bú, bú (2017) (epizoda)

Stále opakuji, že zrovna nemusím děti ve filmech a seriálech, a přesto se mi tato epizoda líbila. Možná to bylo spíš tím, že jsem se škodolibě pochechtával oběma dobrovolníkům. Taky jsem musel ocenit, že byla otázka rasové segregace pojata zábavnou a vtipnou formou, to příliš často nezažívám. // "Jestli máte ještě nějaký otázky, tak sem s nima." "Co je to orgasmus?"

Brooklyn 99 - Poslední jízda (2017) (epizoda)

Patnáctá epizoda sice nebyla tak tragická, jako některé předešlé díly, ale že by mě z ní smíchy bolela bránice, to taky nemůžu říct. Marně přemýšlím, kam zmizel vtip, který zatím většinou scénářům nechyběl. Čtvrtá sezóna se mi zatím jeví jako ta nejslabší. // "Chtěl jsem zmínit někoho mimo náš vnitřní kruh." "Tady je vnitřní kruh?" / "Díky za heroin! Díky, Ježíši!" / "Dělá, co je správný a nejedná sobecky. Za to můžeš ty!"

Brooklyn 99 - Pomáhat a chránit (2017) (epizoda)

Konečně jsem se dočkal zlepšení. Potěšilo mě tím víc, že jsem s ním vůbec nepočítal. Předchozí vývoj mě totiž dost zdeptal, vyšetřování "na place" mě ale hodně bavilo, velký podíl na tom má hlavně Nathan Fillion. // "Ještě jedna otázka. Ty koblihy jsou...?" "Zadarmo." "Supéér!" / "ˇOdteď jste jediná černota, se kterou chci do budoucna něco mít."