Vanessa se ve vzpomínkách vrací do minulosti, kde se na opuštěné chatě ve Vřesovicích setkává s mentorkou, která ji učí ovládnout její síly. I ta si ale záhy uvědomí, jak moc je Vanessa silná, a varuje ji před zlem a nebezpečím, které na ni číhá. (HBO Europe)

Rob Roy

Nejsilnější epizoda druhé série. Fantasticky nasnímaná, působivá lokace a production design, skvěle vygradovaná. Viděl jsem dvakrát. Sevřená časem a místem. Při velkém finále jsem měl slzy v očích. Díl, který smazává rozdíl mezi televizí a kinem. "My name is Joan Clayton." ()

Necrotongue

Vzpomínkový, "čarodějnický" díl se tvůrcům převelice povedl. Proti předchozí přibržděné epizodě měl děj spád, atmosféra byla opět fantasticky pochmurná a místo nanicovateho filosofování o básnících, jsem zjistil spoustu podstatných informací z Vanessiny minulosti. ()

Milano33

Evička je proste skvostná a niet divu, že si pre seba vyslúžila ďalšiu flashbackovú epizódu. Nahliadneme do Vanessinej minulosti, konkrétne do udalosti jej prvého kontaktu s čarodejníctvom. Celé to pôsobí neskutočne impresívnym dojmom, je v tom vidieť cit pre detail i dobu, kedy sa príbeh odohrával. Všetko do jedného má svoje čaro, od chalúpky až po samotné kúzelnícke zvyky a praktiky. Tiež sa mi páčilo vyzobrazenie kresťanského fanatizmu, ktorý bol vždycky skôr prostriedkom politikom k dosiahnutiu svojich cieľov, než vec presvedčenia a svetonázoru. Celé nám to končí upálením čarodejnice, čo bolo naozaj brutálne. V ledačom mi tento diel pripomínal Zaklínača, kde najväčšími monštrami sú práve ľudia. A len tak mimochodom, Eva Green je mojim predobrazom toho, ako si predstavujem Yennefer. ()

LachtanShows

Je to k nevíře, ale už i já mám jasnou příležitost udělit epizodě Penny Dreadful pětikvalt, protože tenhle trpký náhled do prokletého světa čarodějnic ukojil veškeré mé touhy vůči nejzajímavější odnoži západního folklóru. Už jen vzhledem k tomu, že v hororovém soudku toho mimo Blair Witch moc kvalitního nevzniklo. ()