Nevidím zlo, neslyším zlo (1989)

Tuto komedii jsem viděl poprvé asi v roce 1993 a pamatuji si, že mě velice bavila, dnes jsem si ji pustil a čekal jsem značné zklamání, ale s naprostým klidem ponechávám původní čtyři hvězdičky, protože jsem se stále dobře bavil, i když je fakt, že si zub času trochu zahlodal. Téma filmu je skvělé, nikdo mi z něj nevystříhal Kevina Spaceyho, Joan Severance byla potěchou pro oko a závěrečný souboj slepců vytvořil slušný nápor na bránici.

Buď v klidu (2005)

Občas se vracím k filmům, které jsem už nějaký ten rok neviděl, abych zrevidoval svá hodnocení a u tohoto snímku jsem došel k názoru, že jsem jej ohvězdičkoval v náhlém pominutí smyslů. Děj mě po patnácti minutách přestal bavit, postava Lindy Moon mi lezla příšerně na nervy a obsazení mi navodilo pocit, že si někdo myslel, že točí nové Pulp Fiction. Film byl zoufale chabý, za své původní hodnocení se hluboce stydím a jsem rád, že jsem se včera oholil, protože se budu minimálně dva dny vyhýbat zrcadlům. Ponechávám dvě hvězdičky za výkon Vince Vaughna a za pravé obočí Dwaynea Johnsona.

Teorie velkého třesku - Série 4 (2010) (série)

I čtvrtá sezóna se tvůrcům podařila, přestože se některé epizody věnovaly hlavně vztahovým problémům a opustily velmi dobře fungující koncept nerdů s jejich komiksy, uniformami a představami. I přes pět hvězdiček vnímám tuto řadu jako zatím nejslabší, ale i tak jsem se většinou skvěle bavil a našly se i díly, které se dokázaly vyšplhat v mém žebříčku na nejvyšší pozice.

Teorie velkého třesku - Výměna spolubydlících (2011) (epizoda)

Tvůrcům se naštěstí podařilo důstojně zakončit čtvrtou sezónu, poslední epizoda byla vtipná, přišla i s nečekaným závěrem a Sheldonovo nadšení Rajeshovým přístupem ke stolování bylo až dojemné. "Mohly byste, vy ožralé dogy, přestat s tím příšerným cinkáním?" "A odpověď je slon!" / "Opravdu?!" "Pořád se mnou nedokážeš mluvit?!"

Teorie velkého třesku - Zásnubní reakce (2011) (epizoda)

Třiadvacátá epizoda byla sice zase vztahová, ale tentokrát jsem se výborně bavil, protože dialogy byly krajně vtipné a Sheldonův příspěvek byl prostě nezapomenutelný. "Setkal ses už s Bernadettinými rodiči?" "Myslíš Adolfa a Evu?" / "Počkej chvilku..." "Tys zvedl svou matku? Její vlastní nohy jsou toho sotva schopny." / "Na tom nezáleží, jsem král předehry."

Teorie velkého třesku - Operace pakůň (2011) (epizoda)

Pátou hvězdičku dvaadvacáté epizodě nedokázal zachránit ani Sheldon a jeho šachy pro tři. Hlavním tématem byl vztah mezi Leonardem a Priyou, který ve mně vyvolává pocit, že už nemá čím přispět a že se zvolna stává slepou uličkou čtvrté řady. "Ahoj, Raji. Nepůjdeš s námi na tu večeři?" "Osamělý týpek a dva šťastné páry? To si radši nechám udělat vyšetření prostaty od malomocného, který pak odejde jen s devíti prsty." / "Uklidni se, všechno bude v pořádku." "Možná ji budeme muset zabít." / "Vždyť ani neviděla můj penis."

Teorie velkého třesku - Anulování Dohody spolubydlících (2011) (epizoda)

Přestože se mě tvůrci snažili přesvědčit, že půjde o další vztahovou epizodu, patřil jedenadvacátý díl celý Sheldonovi, který musel řešit nejen Leonardův právně podložený odpor proti Dohodě spolubydlících, ale naprosto nečekaně byl vystaven i nástrahám společenského života. "Bez urážky, ale sex s tebou ve sprše je teď až druhá nejlepší věc, kterou jsem dnes zažil." / "To je řecké jídlo? Leonarde, ty přece nesnášíš řecké jídlo." "Ne tolik jako ty." / "Zachránil jsem život jeptišce, tak za co jsem trestán?"

Teorie velkého třesku - Kontrolní drb o okrasné zahradě (2011) (epizoda)

Tvůrci se ve dvacáté epizodě opět vrátili ke vztahům, děj mi připadal méně zajímavý a původně jsem chtěl ubrat hvězdičku, ale situaci zachránili Sheldon s Amy a jejich experimentální výzkum v oblasti drbů. "Zasvětil jste svou celoživotní práci výuce obyčejných lidí složitým vědeckým tématům." "Ano, částečně." "Zvážil jste někdy, že byste se pokusil dělat něco užitečného?" / "Ty jsi ale liška Amy Farrah Fowler!" / "Doufám, že máš hlad." "Zajímavé. U nás přátelský postoj, krutý výsměch v Súdánu."

Teorie velkého třesku - Útok hackera Zarneckiho (2011) (epizoda)

Devatenáctá epizoda u mě patří k naprosté špičce, vztahy se sice vyskytují, ale děj kolem nich je vtipný, hlavní částí tohoto dílu je každopádně vykradený účet na World of Warcraft, a to je mi velmi blízké téma. Penny hraje v týmu tradičně roli ranaře, což dává ostatním možnost, aby hráli roli myslitelů. "Ty jsi zavolal policii, protože se ti někdo naboural do účtu na World of Warcraft?" / "Jednou jsem vzala na pláž Howarda, skoro se vznítil jako upír." / "Je to její superschopnost. Tohle a vrtění tukem na ruce." / "Žádná jiná zbraň nezaseje více strachu do srdce protivníka než klingonský bat´leth." / "Tak to mám dobré zprávy. Dnes se konečně nějaká žena dotkne tvého intimního místečka."

Teorie velkého třesku - Axiom karetního triku (2011) (epizoda)

Na rozdíl od předchozích dvou epizod jsem se skvěle bavil, fungovaly na mě obě dějové linie, smál jsem se u kolektivní pasti na Sheldonovu mysl i u Leonardovy postupné změny osobnosti. "Všiml sis někdy, že když opravdu usilovně přemýšlí, je to cítit jako slanina?" / ""Koukejte, mám čočky!" / "Takže už ti nevadí, že to spolu denně dělají?" "Vždyť s ním nechodím, může si spát s kým chce." "No, já mluvil s Rajem." / "To by stačilo, seženu si uran." / "Srdcová dvojka." "Nenávidím tě."