Teorie velkého třesku - Nedostatečnost omluvy (2010) (epizoda)

Žádný nerd, který se přátelí s partičkou nerdů, se nemůže divit, jak dopadne jeho bezpečnostní prověrka. Už zase jsem se dobře bavil, i když je mi jasné, že jsem trapně předvídatelný, ale co nadělám. "Moment, já nechci mluvit s FBI!" "Proč ne?" "Jsem hnědý a legračně mluvím."

Teorie velkého třesku - Alibi z Irské hospody (2010) (epizoda)

Šestá epizoda vynesla na světlo Leonardovo malé tajemství a k mému překvapení se tentokrát neprořekl Sheldon. Malá hra na pravdu, která následovala, neměla chybu, pro každého se našlo nějaké to nemilé překvapení. "Styď se, Leonarde, styď se! A když pomyslím, že jsem na tebe chtěl vyplýtvat poslední dobrý krém na hemoroidy..." / "Ty jsi mi dával moly do jídla?!" "Pro vědu."

Teorie velkého třesku - Feromonový zápach zoufalství (2010) (epizoda)

Tvůrci znovu vypustili do světa jednu z čistě vztahových epizod a opět se jim povedla. Leonarda okolnosti donutí k zoufalému kroku a já jsem se výborně bavil, stejně tak mě bavil i Sheldonův obří problém, který vznikl z pouhého nepochopení. Řešení každopádně nemělo chybu. "Dvě slova- hluchá holka." / "Proč se s ní nerozejdeš?" "To nemůžu, pak bych byl sám, stejně jako ty."

Teorie velkého třesku - Kyber-sexuální deviace (2010) (epizoda)

Howard mě dostal fantastickou přípravou na čtyři minuty vášně, nejvíc mě však bavil tvrdý souboj Texas vs. Indie, oba zúčastnění použili těžké kalibry, ale u mě vyhrál Rajesh, jeho stůl velikosti menšího letiště neměl chybu. Navíc byl zmíněn i World of Warcraft, což je realita, v níž trávím stále více času. "Zmocni se mě, Howarde, mé lůno po tobě touží." / "Nemohla bys být někde jinde?" "Ne, abych slyšela vás dva."

Teorie velkého třesku - Substituce domácím mazlíčkem (2010) (epizoda)

Děj třetí epizody se točí celý kolem Sheldonova vztahu s Amy, ale ani náhodou nesklouzl do nějaké otravné roviny. Tvůrcům se podařilo do rozhovorů dvojice Shamy dostat ještě více vědeckého žargonu, než jaké se vyskytuje v běžných dílech a stálo to za to. Příjezd Sheldonovy matky byl už jen třešničkou na dortu. "To se mi nelíbí. Už to nedělej." / "Vážně?! Tiše?!" / "Ale ne! John a Yoko." / "Když jsi do telefonu říkal, že se rozešel s dívkou, myslel jsi skutečnou dívku? Ne něco, co jste vytvořili v laboratoři?" / "Tvá matka si myslí, že kvůli mně možná ztrácíš rozum. Jako neurobioložka jsem byla zvědavá."

Teorie velkého třesku - Obohacení košťálovou zeleninou (2010) (epizoda)

Tvůrci se v druhé epizodě vyhnuli vztahovým tématům, pokud nepočítám Pennyiny večeře "na sekeru", místo toho se plně soustředili na Sheldonovu snahu o nesmrtelnost a znovu mě velice pobavili, ať už šlo o příhodu s apendixem nebo o úvahu, co se dá pořídit za 1400 dolarů. "To, co tady dělám, je, že se snažím určit, kdy umřu." "Na tom výzkumu dělá hodně lidí." / "Málem jsem umřel!" "A já jsem v klidu a bezpečí v posteli. Kdo je teď blázen?"

Teorie velkého třesku - Robotická manipulace (2010) (epizoda)

Po lehce nepřesvědčivé závěrečné epizodě předchozí série otevřel čtvrtou sezónu luxusní díl, který tvůrci napumpovali hláškami a nechali Howarda, aby si pohrával s nebezpečnou myšlenkou. Další skvělou pasáží bylo rande Sheldona a Amy s detailním rozborem Pennyina sexuálního života. "Robotická ruka se ti zasekla na čem?!" / "Tvoje kontrolka motoru svítí." / "Tvoje vlasy vypadají krásně." "Jsi homosexuál?" / "Penny, myslíš, že jsi coura?" / "Ještě není tak pozdě, pořád se můžeš jít podívat po čísle 32."

Teorie velkého třesku - Série 3 (2009) (série)

I po shlédnutí třetí sezóny musím konstatovat, že je zatím seriál téměř bez chyby, baví mě velice velmi a zásobuje mě neustálým přívalem kvalitních hlášek. Tvůrci se stále drží osvědčeného modelu, který stále bezvadně funguje, i když je jasně patrné, že Penny prochází postupným zajímavým vývojem- cituje Star Wars a vadí jí hloupí muži. To nebývalo! Každopádně platí, že i třetí řada byla skvělá a já jsem si ji užil.

Teorie velkého třesku - Lunární excitace (2010) (epizoda)

Závěrečná epizoda druhé řady byla opět hlavně o vztazích, ale tentokrát jich tvůrci nevyužili k bezbřehé zábavě, spíš se lehce opakovali. Na druhou stranu je fakt, že mě bavil pokus o destrukci Měsíce a všechno kolem špinavé ponožky, jen jsem od posledního dílu série čekal větší odvaz. "Dobře, jedna otázka. Jak si můžeš být jistý, že nevybuchne?" "Laser?" "Měsíc." / "Budeme mít sex!" "Proč? Dobře!" / "Ta se nevrátí."

Teorie velkého třesku - Upotřebení schodiště (2010) (epizoda)

Tvůrci opět skvěle zamakali a vytvořili téměř prequel k celému seriálu, a že se jim povedl. Musím ocenit účesy celé sestavy a také to, že je Sheldon za všech okolností jedinou konstantou. Nadchlo mě, že jsem mohl být u podepisování slavné "Dohody spolubydlících" i u poslední jízdy výtahu. Výborná epizoda. "Můžu dnes spát u tebe na gauči?" "No, můžeš to zkusit, ale lidi, co bydlí naproti, jsou hrozně hluční." / "Zrazen svým vlastním spam filtrem!" / "Hmmm, stále se necítím pohodlně. Ovšem! Je tady příliš mnoho lidí!" / "Nechtěj, abych otočil tuhle vlajku! Protože víš, že to udělám!"