Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Recenze (156)

plakát

Modré uniformy (1970) 

Příběh se odehrává v roce 1877, tedy několik let po Little Bighornu (hlavní postava vojín Gent zmiňuje, že zde zemřel jeho otec). Celý film je pojat spíše umělecky, takže historickou věrnost lze brát pouze s přimhouřením obou očí (byť se jí film v úvodu ohání). Občas se postavy chovají značně nelogicky a je znát, že jsou vehnány scenáristou a režisérem násilně do scén a situací, které odporují zdravému rozumu, ale naplňují tvůrčí záměr. Závěrečná bitva je inspirována Sand Creekem (byť rozdíly jsou značné a zřetelné), ale zároveň je mementem pro tehdy aktuální Vietnam, kde se někteří američtí vojáci chovali podobně.

plakát

Vánoce na ranči Heartland (2010) (TV film) 

Vánoční speciál završuje 4. sérii ságy Ranč Heartland. Ty Borland s Amy Flemingovou vyráží na záchranou misi do hor, kde se údajně nachází stádo koní, které tam uvěznila lavina... Hodně romantiky, krásné kanadské přírody i koní v propletenci rodinných vztahů a vánoční nálady. Poměrně pohodový rodinný film na víkendové odpoledne, který pohladí na duši romantiky, ale snadno zapomenete, o čem vlastně film pojednává...

plakát

Zaklínač (2002) (TV seriál) 

Nutno přiznat, že seriál je minimálně o dvě třídy výše, než o rok starší film - zatímco u filmu bych řekl, že se režisér se stříhačem zbláznili, seriál už má svoji logiku a příběh začíná připomínat Sapkowskiho povídky. Postava Zaklínače jak jí dokázal uchopit Michal Zebrowski je naprosto bezchybná a už jen za ni dávám hvězdičku hore. Největším záporem seriálu i filmu jsou bezesporul triky a to je u fantasy příběhu bohužel problém, zejména počátkem 21. století, kde Peter Jackson nasadil laťku na neuvěřitelnou úroveň. Problém s těmi latexovými potvorami měl už Conan Ničitel o patnáct let dřive, kdy filmaři nechtěně vytvořili parodii - v případě Zaklínače je latexový dráček tristní. Casting byl u polského seriálů mnohem kvalitnější než u amíků o 20 let později (s výjimkou tragické volby Marigolda), stejně jako velmi dobré herecké výkony a slušná hudba. Co se týče obsahu, bezesporu pomohlo zařazení Geraltova dětství, které osvětluje mnohé z pozdějšího zaklínačova chování.

plakát

Zaklínač (2019) (TV seriál) 

Na seriál jsem se velmi těšil a vcelku musím říct, že splnil moje očekávání. Bohužel v tom dobrém - perfektní triky, kvalitní kostýmy, souboje, ale také v tom špatném - nedodržení vzhledu postav, průměrné herecké výkony. Tedy přesný opak oproti polské televizní sérii, které v podstatě chyběly pouze ty americké dolary na pořádné triky, aby série byla dokonalá. Snad jediné v čem obě série jsou vzácně svorné, je zcela nesmyslný casting pro postavu Marigolda - zatímco Sapkowski nám minstrela představuje jako vysokého štíhlého plavovlasého hezouna, který svým zpěvem okouzluje všechny ženy, filmaři v Polsku i USA dali přednost nezajímavé postavě všedního bruneta - proč? Byly snad obavy, aby nezastínil hlavní postavu? Přes všechny mé výtky jsem zvědav, jak amíci uchopí druhou sérii Zaklínače, snad se alespoň pozvednou herecké výkony, když už se nezmění casting...

plakát

Sherwood (2019) (TV seriál) 

Desetidílný seriál vytvořili amíci pro Youtube bezesporu pro mladší diváky. Grafika je ve stylu kvalitnějších počítačových videoher a jsou zde tedy veškeré klady a zápory digitální techniky. Osobně nejsem příznivec grafiky, kde postavy působí nepřirozeně, v tomto ohledu Pixar i Dreamworks nasadili vysokou laťku. Prostředí tak působí výrazně zajímavěji a živěji než lidské postavy a to je opravdu moc špatně, zejména u animáku pro děti. Popravdě nijak úroveň nezvedá ani průměrný a předvídatelný děj, přitom šance být originální zde bezesporu byla, ale scénáristé se nedokázali vymanit ze zaběhnutých klišé.

plakát

Kriminálka: Oddělení kybernetiky (2015) (TV seriál) 

Je docela ironie, že výrazně kvalitnější krimi seriály šanci na druhou řadu nedostaly, narozdíl od tohoto blábolu. Asi největší zápor je samozřejmě Patricie Arquette - pominu-li její vnady, opravdu nikdy nemohla divákům nic nabídnout. Snad z mindráku vůči tahounovi Jamesi van der Beekovi si užívá scény, kdo ho může nějak sprdnout. Jediný skutečný herec Patric MacNicol vydrží pouze první sérii a poté se věnuje skutečné herecké práci. Ve druhé sérii ho vystřídá švihák Ted Danson, ale vytáhnout seriál k lepší sledovanosti se mu nepodaří. Dvě astry za Beeka s Dansonem / MacNicolem.

plakát

Firefly (2002) (TV seriál) 

Je určitou ironií, že seriál, který se stal kultem zařízli samotní producenti. Všechny díly jsou zajímavé a postava kapitána Malcolma Reynoldse má všechny atributy sympatické hlavní postavy. Nathan Fillon patří k mým oblíbencům (Castle na zabití, Zelenáč), má šarm, vtip, je to rošťák ve stylu mladého Harrisona Forda. Takže je jasné, že mě seriál nemohl zklamat - 4 astry...

plakát

Serenity (2005) 

Film jsem shlédnul až po seriálu Firefly a díky tomu jsem měl z něj určitě větší potěšení, než kdybych seriál neznal. Dokonce si troufnu říct, že bez znalosti seriálu si film divák moc neužije - Whedon nás rovnou vhodí do propracovaného univerza a příliš toho nevysvětlí. Film defacto přímo navazuje na poslední díly seriálu, takže se příliš nedozvíme o minulosti jednotlivých postav ani o Světě, v němž se vše odehrává. Přesto pro fanoušky Firefly naprostá lahůdka.

plakát

Mistr iluze (2018) (TV seriál) 

Musím říct, že po dokoukání všech 13 dílů první a zřejmě i poslední řady mám ze seriálu velmi rozporuplné pocity. Tvůrci si očividně vůbec nepřipouštěli, že by jejich "veledílo" nemuselo dostat "zelenou" od studia do další sezóny. Poměrně kvalitní začátek (zhruba první čtyři díly bych oznámkoval 4*) následuje rozpačitý střed (3*) a WTF konec (2*). Asi nikdy nezklame Vinnie Jones, jemu prostě ty tvrďáky snadno věříte, jen škoda, že nedostal více prostoru.

plakát

Barbican: Zapomenutá mise (2018) (TV film) 

Zajímavý námět, rozhovory se zachráněnými osobami. Dokumentu bohužel chybí lepší režisér, který by dokázal dát dokumentu větší spád...

Reklama

Reklama