• Rodinný

Než přišla bouře (2018)

V Adrifte nič nefunguje. Napriek 2 dejovým líniám sa nudím. Je tu láska aj boj o život a ja neprežívam žiadne emócie. To, že SW ako producentka vrazila svoje prachy do projektu, ktorý jej ich asi nezarobí späť je jej vec. Ale prečo film, ktorý má dokonca 3 scenáristov, vyzerá akoby bol poskladaný z radu náhodných a tým väčšinou nezaujímavých "mikro"príhod, to mi je záhadou. Teší ma jedine fakt, že som na to nešiel do kina. lebo by som asi v polke odišiel preč. Ale inak je to ideálny film na rande, pretože budete mať kopu času venovať sa partnerke, bez toho, aby vám niečo veľké ušlo. Zdá sa mi, že keby Baltasar Kormákur sfilmoval hoci Francúzsku revolúciu alebo život Krista, bola by z toho nuda.

Děti podmínkou (1986) (TV film)

Keď si to porovnám s ostatnými disney filmami, je to slabučké.

A Horse Story (2016)

Napodiv film o hovoriacich koňoch funguje a je veľmi pekný! Prosím, nech to kúpi nejaká TV!!

Malá čarodějnice (2018)

Je pravda, že vo výprave a trochu aj v scenári to má rezervy, ale na pomery nemeckých rozprávok je to dobré. Kiež by SK/CZ rozprávky boli dnes aspoň takéto kvalitné.

Sabinka (1976) (TV film)

Je horúce leto v NDR a malá "Bienchen" (včielka) má veľký problém. Jej starší brat totiž namiesto toho, aby sa s ňou hral, randí s frajerkou. Sabine musí dať veci do poriadku. Dejovo bola táto téma spracovaná v iných filmoch lepšie, ale atmosférou ma to vrátilo do detstva, keď som sledoval náš seriál Leto s Katkou.

Menaše (2017)

Ideálny film na sobotný večer, pri ktorom držíte palce Mošemu, aby sa z bludného kruhu svojho života vymotal. Zároveň poskytuje pár momentov k zamysleniu a nejaké tie emócie. Len škoda, že to nebol "vyprošťovák" a volalo to po dabingu.

Ornitolog (2016)

Chudák svätý Anton Paduánsky, na čo to použili jeho život? Mal by som sa pohoršiť, ale bolo to fascinujúce, jednoduché ako šlabikár a freudovsky podnetné. Konečne film, kde má nahota konkrétny naratívny zmysel a nie je len marketingovým ťahom. Ešte raz to vidieť nemusím, to určite nie, ale tak skoro na to nezabudnem.

Apostasy (2017)

Ako katolíkovi mi náboženské predstavy jehovistov prišli ujeté a zlé. Ale uvedomil som si, že taký sa môže javiť neveriacim trebárs aj katolicizmus, hoci ten je celospoločensky akceptovaný. Technicky ma Apostáza ani zďaleka nebavila natoľko, ako by mohla, keby to rýchlejšie odsýpalo a scenárista sa viac snažil.

Ledaže (2016) odpad!

Keby som bol tým človekom, čo pre HBO určuje, ktorý film bude dabovaný a ktorý len otitulkujú, určite by som výsadu hovoriť po česky, neprisúdil pseudofilozofickej bubline, o ktorú má záujem 1 promile divákov.

La Cicatrice intérieure (1972)

Pre mainstreamového diváka je veľmi ťažké najsť pozitíva tohto filmu, pri ktorom 1 hodina sa zdá byť 3 hodinami.