Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tento film sa veľmi líši od akéhokoľvek iného. Nikdy som nevidel film v ktorom by sa odohrávali 3 dejstvá (kapitoli) a zároveň je to moja prvá skúsenosť s režisérom Quentim Tarantinom. Ako k väčšine filmov z môjho hodnotenia som k tomuto filmu prišiel náhodne. Bol som na návšteve u kamaráta a romýšľali sme nad filmom "na dobrú noc". Zrazu z môjho kamaráta vyhrkli dve slová: Pulp Fiction. Napriek tomu že som nemal poňatia o existencií tohto filmu, ako správny "ČSFĎák" som sa nechal prekvapiť. Film začal zdĺhavou scénou ktorá mala vytvoriť astmosféru zahrňajúcu podsvetie spoločnosti. Fungovalo to. Film má perfektný soundtrack ale niektoré scéný boli príliš zdĺhavé. !POZOR SPOILER! V scéna v ktorej Vincent v aute omylom zastrelil černocha vôbec nemusela existovať. Film by sa dal skrátiť o 45 minút. Je to ako pozerať nekonečnú epizodu Star Treku TOS z roku 1969. Niektoré scény vylepšili môj dojem z filmu najmä kvôli humoru. Bolo česť sledovať film kde vznikol meme zmäteného Johna Travolti.

Hra o trůny (2011) (seriál)

HBO je známe jednoznačne pre najlepšiu kvalitu filmov a seriálov a jeden z nich je Game Of Thrones. Prvá séria seriálu ma vôbec nechytila. Niekedy bol čas kedy som sa počas pozerania seriálu pozrel na instagram a podobne. Príbeh sa posúva veľmi pomaly avšak jeden z mojich najobľúbenejších interpretov Ramin Djawadi sa v soundtracku prekonal. Doteraz mám v iTunes knižnici uloženú skladbu Kings Arrival alebo Main Titles. Veľmi pozoruhodné je že jednotlivé charaktery postáv v príbehu dovŕšili emocionálnu dospelosť a racionálne rozmýšľanie. O kvalite seriálu sa vôbec nemusím baviť.

Slunce, seno, erotika (1991)

Prešiel som cestou ktorá zahrňovala rôzne Česko Slovenské filmové kúsky avšak Slnko seno je skvost na ktorom som vyrastal. Nesnažím sa týmto naznačiť že by som si za tých 112 minút radšej nepozrel Star Wars ale je to moje detstvo (nie konkrétne tento film pretože má niekoľko explicitných snímkov) ale je to niečo ako kinematografický poklad Československa.

Stranger Things (2016) (seriál)

Seriál Stanger Things je jeden z mála filmových kúskov ktorý ma emocionálne zasiahol. Nadšenie z tohto seriálu nemôžem vyjadriť slovami. Tieto snímky by som zaradil do legendárnych kúskov kinematografie ako Avengers Endgame, Star Wars alebo Avatar. Ďakujem Netflix.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

S postavou Spider-mana sa veľmi stotožňujem najmä kvôli podobným návykom napr. zbieranie starej elektroniky alebo znalosti o vesmíre a podobne. Tento film ma veľmi prekvapil svojou jednoduchosťou a humorom. V tomto filme je viditeľná zmena osobnosti Petera Parkera (Toma Hollanda). V prvom filme (Spider-man Homecoming) sa Peter chcel účastniť veľkých vesmírnych bitiek a zachraňovať svet aj keby ho to malo stáť život avšak po Infinity War a Endgame si neprial nič iné ako byť dobrým susedom Spider-manom. Nanešťastie mu toto prianie preruší Nick Furi a S.H.I.E.L.D. Na rozdiel od posledných Marveloviek by som tento film označil ako “oddychovku”.

jOBS (2013)

Nádherný príbeh známeho návrhára počítačov a zakladateľa spoločnosti Apple Computer inc. (teraz iba Apple inc.) Priznám sa že pred týmto filmom som o Steveovi vedel iba to že je zakladateľom Applu. Tento film ma veľmi prekvapil najmä kvôli hereckému výkonu Ashtona Kutchera ktorý stvárnil rolu Stevea Jobsa. Ashton Kutcher so zarastenou tvárou sa veľmi podobá na mladého Stevea Jobsa preto pôsobí veľmi autenticky. S hereckým obsadením filmu som viac než spokojný.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Tento seriál mi veľmi prirástol k srdcu.Divák si môže pri tomto seriáli všimnúť zmeny správania charakteru Sheldona Coopra (Jim Parsons) . Sheldon Cooper sa v pilotnej epizóde seriálu prejavil ako blahosklonný robot bez emócií avšak v poslednej epizóde sa chová ako úplne iný človek. Režisér seriálu Chuck Lorre sa opäť osvedčil ako jeden z najlepších režisérov sitkomu.

Godzilla II Král monster (2019)

Tento film som videl "omylom". Bol koniec školského roku a kamarát ma pozval do kina na film Muži v čiernom: Globálna hrozba.Nanešťastie sme to nestihli a jedna z možností bol film Godzilla. Snímka Godzilla II: Kráľ monštier je iba 132 minút dlhý omyl ktorý sprevádza zbrklým príbehom takmer bez pointy. Veľmi autentické a podobné nášmu svetu sú organizácie ktoré majú pod kontrolou dávnovekých Titánov a aktivistická skupina ktorá sa Titánov snaží oslobodiť aby zachránila zem pred preľudnením. Príbeh sa viac sústredil na rodinu ktorá bola kvôli aktivistom rozdelená. Odporúčam pre milovníkov akčných filmov.

Stranger Things - Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (epizoda)

Pamätám si na čas v ktorom som seriáli z Netflixu považoval sa prevažne nezaujímavé,nudné a nekvalitné. Zrejme kvôli známemu "meme" (Anime,Manga,Netflix Adaptation) avšak musím povedať že prvá epizóda ma veľmi prekvapila. Najviac ma prekvapilo herecké stvárnenie pre mňa doteraz neznámej herečky Winona Ryder (Joyce). Vo svojej roli veľmi autenticky znázornila strátu syna.

Star Trek (1966) (seriál)

Tento pôvodný seriál Star Treku považujem za národný poklad Ameriky. Autorom Star Treku je Gene Rodenbery ktorý týmto seriálom odštartoval nádhernú a odvážnu cestu aj tam kde sa ešte nikto nevydal. Napriek tomu že Wiliam Shatner ktorý stvárni rolu Kapitána Jamesa Kirka je jeden z mojich obľúbených hercov, jeho výkon v tomto seriáli je príliš chabý (nehovoriac o celej posádke). Každá epizóda v tomto seriáli ma takmer rovnaký príbeh: výsadok lode Enterprise s kapitánom Kirkom,Bonisom a Spockom pristanú na neznámom území a následne uveznený odlišnou inteligentnou rasou. Následne jeden neznámy člen z výsadku zahynie a Kapitán s Bonisom a Spockom sa dostanú naspäť do Enterprise.