Terminátor: Temný osud (2019)

Ještě by mohl vzniknout seriál 'Rodinné vztahy T-800 aka Carla'.. Neoriginální, místy nelogický a nezáživný. Asi jako mnozí, taky doufám, že už tuhle franchisu přestanou konečně ždímat.

Test (2003)

Rozjezd vážně dobrý, ale rychle to ubírá na tempu a konec je vyloženě propadák. Film který moc nechápu a bez hereckých výkonů Pacina a Farrella bych dal asi o hvězdičku méně.

The Beatles: Get Back (2021) (seriál)

Jasně, chápu, že asi pro někoho kdo zná Beatles jen tak povrchově či obecně, tak absolutně nemůže chápat, na co se těch 8 hodin vlastně dívá. Ale tohle je prostě jeden z největších hudebních fenoménů v celé historii a o kterém se zákonitě traduje mnoho fám a členové jsou až zboštělý. Tady máme možnost vidět tvůrčí proces tohoto fenoménů a jejich 'odbožtěnost' v každodennosti a jak vztahy mezi nimi fungovali, tak jak v kolektivech fungují. A jak najednou obrazy jednotlivých členů (a ano i nečlenů), vypadají jinak, než nám bylo podáváno, či než jsme si představovali na základě mnohých dokumentů, zpráv, článků atad.. Další naprosto originální (i když určitě pro někoho náročný) unikát od Petera Jacksona.

The Big Bang Theory: Unaired Pilot (2006) (TV film)

No ještě že se seriál vydal cestou, kterou se nakonec vydal.. Takhle z toho mohl být jen další z mnoha (pod)průměrných amerických sitcomů. Ale už i zde je vidět skvělá chemie mezi dvojkou Galeckim a Parsonsem.

The Up In Smoke Tour (2000) (koncert)

Perfektní koncertní tour všech legend rapu. Určitě jejich koncert byl neskutečný zážitek a závidím všem, kdo něco takového zažili. Bylo vidět, že to již všichni byli profíci, kteří zároveň byli strašně v chillu a pořád tak dokázali předvést neuvěřitelný a přirozený kontakt a komunikaci se všema divákama a to i v takto obrovských arénách, kde to je určitě těžší než v komorních a malých klubech. Atmosféra musela být doopravdy jedinečná.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Snad nejlepší seriálové zpracování ‘hry na policajty a loupěžníky’ a to vše ve špinavém a drsném Baltimoru. Věrně popsané prostředí ‘ulice’ a začerovaný kolotoč boje proti drogovému obchodu z pozic obyčejných policajtů Baltimorského policejního oddělení, kteří musí řešit každodenní realitu a následky drogového šílenství a proto občas přicházejí s nějakým tím neobvyklým řešením. Naprosto skvělej hlavní hrdina ze staré školy McNulty a neuvěřitelně podrobně popsané sítě a propojení světa zločinu a to od nejmenších a nejméně důležitých pouličních dealerů, přes zprostředkovatele až po nejvysší vrstvu jako jsou mafiánští bossové, politici, developeří aj. Prostě stará dobrá drsná škola..

Thor (2011)

Když se děj odehrával v nadpozemském Asgardu bylo všechno parádní, ale když přešel na Zem, tak to začalo trošku kolísat a film vyzněl trochu jak z německé produkce. Hercům to celkem šlo, hlavně Hemsworthovi. Ale doopravdy se mi nejvíce líbill začátek, kde je vidět propracovanost a originálnost, která jinak v Marvel Universum zoufale chybí.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Chvilkami jsem nevěděl, jestli sleduji Marvelovku a nebo nějaký nedělní rodinný sitcom. Bohužel se režisérovi (který jinak patří mezi mé oblíbenci) nepodařilo pospojovat sleď krásně vypadajících scének do smysluplného příběhu. Hlášek, na kterých film chtěl asi stavět, zde bylo na můj vkus moc, až to v polovině filmu přestalo být vtipné. Třetí hvězda jde za super záporáka a za zobrazení jeho zrodu a taky za poslední pětinu filmu, kde se střet a zakončení doopravdy povedlo. To mezi (teda 3/5 filmu) by šlo s klidem vynechat..

Tolkien (2019)

Na tenhle film jsem se doopravdy těšil, protože Tolkienův příběh je zajímavý a už dlouho jsem si říkal, že by mohl být inspirací pro výborný film. Ale bohužel film nemá nic, na co jsem se těšil a co bych u takového velikána považoval za automatické. Příběhu chybí komplexnost a zároveň i detailnost, kterou bych tedy aspoň čekal u takto krátkého období, na které se tvůrci zaměřili. Nebo vysvětlení proč je Tolkien vlastně tak slavný a výjímečný, což je neodmyslitelně spojený s jeho akademickou dráhou jako profesora na Oxfordu a dalších věcí. Místo toho se film táhl a v nějakých částech byl až nudný, jako kdyby neměli scénaristi materiál na použití. Chápu, že do filmu nejde zahrnout vše, ale tenhle film popisuje jen tuctový příběh nadaného mladíka s velkou fantazií.. Myslím, že takováhle mysl a osobnost by zasloužila mnohem lepší, úctyhodnější, režijně a scénáristicky zdařilejší film. Jediné plus jsou zde celkem dobré herecké výkony a skvělá kamera plus celkem zdařilé vyzobrazení doby a kontextu v jakém Tolkien žil.