Za nepřátelskou linií 2 - Osa zla (2006)

Jednička byla dobrá, tady tenhle snímek se už pouze veze na jejím slavném jméně.. Ale ani dějem a ani kvalitou (kdy je vše špatně) s ní nemá co společného. Takhle si představuju tu nejhloupější televizní ‘zábavu’.

Země nikoho (2001)

Výborně zachycená podstata celého konfliktu Jugoslávských válek, které byly založeny hlavně na síle demagogie a propagandy (i když asi z jedné strany to bylo více, než je film ochotný přiznat) plus na naprostým a doopravdy až někdy směšným selháním ostatních evropských států - šmoulů- nějak rozumně do tohoto konfliktů zasáhnout. A tohle vše film geniálně zachycuje na jednoduchém příběhu a na celkem malém prostoru. Zároveň se nevyhýbá a ukazuje i na nezvyklou krutost, která v tomto konfliktu byla přítomna. Jedna z nejlepších tragikomedií, co jsem viděl.

Z jiného těsta (2023)

Hodně generační záležitost se skvělým potenciálem (skvělé téma plus super obsazení), kde se ale dalo podle mě vytěžit víc.

Zločiny Velké Prahy (2021) (seriál)

Skvělý celkový námět, obsazení a rekvizity, ale to vše bohužel neuvěřitelěně shazují jednoduché a předvídatelné jednotlivé příběhy a hlavně silně nepovedená kamera. Poprvé u nějakého díla jsem si uvědomoval, jak špatná kamera může vadit a zkazit celkový dojem. A to hlavně z důvodu že každý kamerový záběr byl brán nepřirozeně zblízka a detailně vůči svému objektu a ještě vždy z nějakého zvláštního úhlu. Chyběl tu vždy nějaký záběr z větší dálky a to pak dělalo scény nepřehledné a roztříštěné a pro mě osobně až frustrující (jako laik nevím, jestli v tom měl být třeba nějaký umělecký záměr či ne). Plus také škodila určitá strohost a snaha mít každou scénu učebnicově dobově přesnou, takže konečný výsledek byl bohužel opak této snahy a scény z každodenního života vypadaly nuceně a určitě ne přirozeně či dobově. Navíc se mi zdálo, že je vše točené v jedné ulici a na jednom statku a místo je jen vždy bráno z jiného úhlu či jinak naaranžované, aby to vypadlo jako jiné místo, což při takovém rozpočtu, který měli :D... Bohužel všechny tyto důvody nedaly následně prostor vyniknout ani povedené výpravě a ani super hereckým výkonům a všechny tyto pozitiva spíše tlumí.

Zlodějská partie (2009)

Podprůměrný film s jetě víc podprůměrnou zápletkou. A hlavní roli tam měl asi doopravdy Iphone, jak tu všichni oprávněně tvrdí. Lákavé herecké obsazení naprosto nechápu.

Ztraceno v překladu (2003)

Bill Murray rulez a konečně nějaká romantická komedie bez typických cliché a podobných otravných věcí (naopak se jim někdy přímo vysmívá do obličeje).

Život je život (2015)

No mně to přišlo víc smutný a to ať už jako předobraz české rodiny nebo jako 'kvalitní zábava'. Viz naprosto vystihující komentář Tetsua.

12 opic (1995)

Willis a Pitt ve skvělé formě a k tomu výborná zápletka s příběhem a povedená ponurá apokalyptická atmosféra. Nejvíc mě ale baví, jak nejednoznačně a schizofrenně je napsaná postava Jamese Cola, která filmu dává ještě jiný rozměr, než je pouhá sci-fi.