Batman (2022)

Je to sice celé dělané na efekt. Někdy až zbytečně moc. Hlavní protagonista mi nikdy nebyl kdo ví jak sympatický, ale jestli měl někdy šanci mě přesvědčit o opaku, tak právě v tomto snímku. Hudební kulisa film vytahuje o třídu výš, než ve skutečnosti je. S podivem se nejedná o zbytečnou látku a využití značky. Perfektní trilogii od Nolana to nikdy netrumfne, ale jsem zvědavý na další díl, protože vize Matta Reevese má skutečně co nabídnout. Obávám se, že postava Jokera už v podání Barryho Keoghana nikdy nedosáhne svého vrcholu, respektive by se nové podání filmu obešlo bez této nejznámější figurky.

Běžící muž (1987)

Hláškami nabitá klasika. Pan Zahajský zde daboval asi 4 lidi. Arnold měl nesporný talent i jako komik. Škoda, že se mi film nevejde do mojí topky. Navrch zde hraje v té době velmi pohledná a exotická Maria Conchita Alonso.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Óó kapitáne, můj kapitáne! Závěrečná scéna, při které má člověk husí kůži. Ostatně tohle Peter Weir umí dost dobře. Jednak Vás nutí se zamyslet - především v dobách, kdy zvolat kapitáne, můj kapitáne může i bolet, a to vždy a jen jedince, který v tupé ovčí společnosti nebude mít nikdy zastání. Robin Williams jako vždy naprosto fantastický.

Pan Rosnička (2005)

Tvrdá melancholie nad nesnesitelnou lehkostí bytí.

Pes (2022)

Vzhledem k tomu, že mám doma rozmazlenou třicetikilovou fenku Rhodéského ridgebacka, nemohu jinak než za 4 hvězdičky. Psomilům zdar!

Všemocný (2011)

Kouzelná jednohubka, kterou si po delší době člověk rád pustí znovu.

Vražedná pole (1984)

Je až neuvěřitelné, co člověk dokáže vydržet. Haing S. Ngor jako reálná postava zažil věci, které by nestačily obsáhnout tři knižní bestsellery. S neskutečným obdivem jsem sledoval jeho filmovou úlohou. Čest jeho památce.

Vlastníci (2019)

Obecná kvalita filmu mi svou úrovní připomíná komedie Petra Schulhoffa. Především snaha udělat si prdel z české nátury, která je krásně k zblití, je nedocenitelná.

Obyčejní lidé (1980)

Timothy Hutton táhne v pohodě celý film na svých bedrech. Donald Sutherland ve své patrně nejsympatičtější roli. Obyčejný film o obyčejných lidech.