• Hudební

Milá Olivie (2021)

Úvodní scény filmu slibovaly zajímavou podívanou. Životopisné filmy mám ráda, Roald Dahl ovšem nepatří k mým oblíbencům - z jeho tvorby pro dospělé jsem četla jen Milostné rošády. Karlíka znám pouze jako film, velmi působivý. Dahl musel být asi zábavný otec, jeho doménou byly knihy pro děti a jako dítě se často i choval. Ovšem nedokážu si představit, jak mohla jeho manželka vydržet to období, kdy se po smrti dcerky utápěl v bolesti a nestaral se o to, jak to zvládá jeho žena a navíc úplně nechal stranou svou druhou dcerku. Musel mít velmi komplikovanou povahu, manželství ale vydrželo třicet let. Navíc mi Hugh Bonneville v hlavní roli vůbec neseděl, mnohem víc se mi líbila představitelka mladší dcerky. Krásná hudba.

Minišou Karla Šípa (2021) (pořad)

Povídání s Jarkem Nohavicou mě potěšilo. Závěrečná píseň byla dojemná.

Mr. Kriss (2021) (TV film)

Úžasný dokument o úžasném chlapci. Dívat se na něj mi přineslo nekonečnou radost. Děkuji režisérovi za tento skvost.

Největší flám s Jiřinou Bohdalovou (2021) (pořad)

Bohdalovou sice už řadu let ráda nemám, ale byl to pořad koncipovaný jako oslava jejích 90. narozenin, tak to musím tak brát. Ta ženská za svůj život něco dokázala a být takhle fit v tomhle věku , to se hned tak nevidí. Mladším divákům muselo být jasné, že to nebude pořad pro ně, takže nechápu, proč se na to dívali a proč to hodnotí jako odpad. Byly tam i zdařilé scénky a občas  hudba - např. 4Tet je skvělý a Zagorovou taky můžu. Šípovo vystoupení se mi líbilo. Michal David hrozný, to ano. Ale přežila jsem to .V posledních letech už na silvestra sleduji vlastně jen Všechnopárty nebo něco na Artu.

Ochránce - Ahoj tati (2021) (epizoda)

Tento díl mě dostal. Nadané dítě může být problém, i když to nemusí končit takto tragicky. Tam byl ještě navíc rozchod rodičů, chlapec přišel o otce, měl pocit, že už ho nezajímá. Tím se vše vyhrotilo. Výborné herecké výkony -Žáčková, Vaculík, znovu Řezníček, který i na menším prostoru dokáže příběh okořenit. Po skončení jsem ani nemohla mluvit, v noci spát, pořád jsem viděla toho chlapce na komíně. Možná se příliš útočilo na city, ale bylo to potřeba. Výsledek stojí za to.

Ochránce - Andílek (2021) (epizoda)

Jako učitelka a výchovná poradkyně můžu říct, že řešení je velmi těžké. Pokud máte ve třídě nezvladatelné dítě a rodiče, který nespolupracuje, nemáte moc možností, jak to řešit. Inkluze podle mého názoru není ta správná cesta. Martha Issová předvedla skvělý výkon, ostatně jako vždy. Přínosný seriál, dobře obsazené všechny role.

Ochránce - Hidžáb (2021) (epizoda)

Mnozí tento díl odsuzují, mě ale zaujal. Holčička úplně nedodržovala nastavená pravidla, zbytečně provokovala i přes nesouhlas rodiny, ředitelka školy byla slušná a vstřícná, takže nic černobílého. Ta mladá milenka měla znázorňovat asi rozdílný pohled mladé a starší generace na tuto problematiku. Proč trapné? Copak nemá spousta starších mužů mladičké milenky? To, že vypadají jako šašci, je asi nezajímá. Vypadá to, že  by se Pelán v příštím díle konečně mohl vrátit ke své ženě. Ještě by mohl být trochu slušnější ke svému řidiči. Ale to s tím bonzováním bulváru se mi nelíbilo.

Ochránce - Mužská záležitost (2021) (epizoda)

Tento díl mě opět zaujal. Janu Čenskému záporná role sedla, Pavel Řezníček mě baví, velmi se mi líbí také Iveta Dušková. Osobní život hlavního hrdiny má určitě v seriálu opodstatnění, nežije přece ve vzduchoprázdnu. Uvítala bych, kdyby dostal ještě nějaký prostor Vladimír Javorský. Je to výborný herec.

Ochránce - Slabý kus (2021) (epizoda)

První díl se povedl. Školní prostředí bylo vykresleno věrohodně, problémy s šikanou byly a bohužel budou a je docela složité je řešit. Téma potřebné, velmi dobře zpracované. Lukáš Vaculík výborný.

Ochránce - Tichá dohoda (2021) (epizoda)

Pan ochránce to dotáhl tam, kam jsem předpokládala. Tušila jsem, že se se svou studentkou rozejde, ale udělal to pozdě. Jeho nemocná žena by si zasloužila lepšího chlapa. Obyčejný srab. Pěkná scénka, když Řezníček chválil upečený koláč a masíroval ruce. A ten trouba se k ní choval, jako kdyby byla cizí. Možná že manželka byla vykreslena až příliš jako svatá. Jiná ženská by ho už dávno poslala, kam patří. Nejvděčnější roli měl Řezníček a ujal se jí skvěle. Co se týká  sexuálního obtěžování, bohužel, byla jsem toho svědkem několikrát. Zažila jsem i případ, kdy mladá učitelka sváděla žáka 9. třídy.