• Hudební

Ochránce - Veřejný nepřítel (2021) (epizoda)

Když se podíváte na organizační směrnice, které se musí dodržovat, aby byla zajištěna bezpečnost dětí při koupání, není to vůbec jednoduché. Ve vodě max. 10 dětí, dozor má být s dětmi ve vodě, pokud skáčou, kontrolovat ze břehu... Těžká situace pro učitelky, tragická pro rodiče. Dobré je např. určit dvojice, které na sebe mají dohlížet - pokud vylezou z vody, měl by si hned někdo všimnout, že dotyčný chybí. Ale to jsou jen slova, skutečnost je daleko složitější. Dobré herecké výkony, v menší roli výborná Regina Rázlová.

Ochránce - Vrabčák (2021) (epizoda)

Jak může učitel češtiny obhájit výuku nějakých větných členů? Pro život nepotřebné, ale bude to vyžadováno u zkoušek na střední školu. Bohužel. A s tím učitel těžko něco udělá. Takové ředitelky, jako hrála Babčáková, už snad neexistují. Aspoň já žádnou takovou neznám. Potěšilo mě, že byl dán větší prostor I. Duškové a objevil se znovu V. Javorský.

Osada - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Velmi slabé. Humor téměř žádný, nepřesvědčivé herecké výkony, líbili se mi jen Myšička a Chýlková, můj oblíbený Radek Holub přehrával. Že by se na jednom fleku vyskytla taková snůška podivínů, to prostě není možné ani v komediálním seriálu. Některé postavy mi byly silně nesympatické. Nepředvedl se ani scénárista, ani režisér. Další díl už neuvidím.

Osada - Epizoda 13 (2021) (epizoda)

Zkoušela jsem se dívat několikrát, ale u každého dílu jsem nevydržela víc jak 20 minut. Nešlo to. Divím se tomu vysokému hodnocení.

Osada - Epizoda 4 (2021) (epizoda) odpad!

Dnes jsem sebrala odvahu a chvilku se dívala. Nešlo to. Myšička to nezachrání.

Písně českých básníků - Jan Skácel (2021) (epizoda)

Další pěkný díl. Skácela mám moc ráda, i když jsem si ho pro sebe našla trochu později. Ze svých  veršů  v podání Hradišťanu má tam nahoře pan Skácel určitě radost. Stejně jako my tady dole.

Písně českých básníků - Jaroslav Seifert (2021) (epizoda)

Miluju Seiferta, takže jsem přivítala tento pořad a ráda jsem si poslechla jeho verše ve zhudebněné podobě. Bohužel mi vůbec nesedl Tomáš Klus jako průvodce pořadem.

Písně českých básníků - Josef Kainar (2021) (epizoda)

Tento díl byl zatím nejlepší. Nejen krásné Kainarovy texty, ale i hudba a špičkoví interpreti. Černá kára v podání Evy Olmerové je opravdu zážitek.

Písně českých básníků - Václav Hrabě (2021) (epizoda)

Václav Hrabě a Vladimír Mišík je spojení, které mi přináší neskutečnou radost.  Variace na renesanční téma, to už je klasika, kterou zná asi každý. Škoda, že v pořadu nezazněla verze, kdy Mišíka doprovází Radim Hladík. Podle mého názoru by si každý z básníků tohoto cyklu zasloužil větší prostor a lepší zpracování. Ta nesmyslně vytržená slova z jednotlivých veršů , nechápu, co to mělo znamenat.  A Klus jako průvodce pořadu mi vůbec nesedí.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Knihu jsem četla před několika lety a líbila se mi. Proto jsem se zhlédnutím filmu trochu otálela. Vzhledem k tomu, že mám s českými filmy trochu problém, asi trochu nadhodnocuji, ale já se fakt po dlouhé době nenudila. Výborná ústřední čtveřice, kde baví hlavně Hynek Čermák a Martin Pechlát. Že je přehnané a trapné svléknout se donaha? To ano, ale tohle je přesně Hartl. A nechápu, proč si někdo myslí, že se u komedie musí člověk v jednom kuse smát. Tohle byla tragikomedie. Sliboval mi snad někdo, že se budu řehtat jako kůň od začátku až do konce? V poslední době si raději moc televizi nepouštím, protože to, co tam vidím, je většinou tragické. Ale při sledování tohoto filmu mi bylo dobře.