• Hudební

Posel z Liptákova (1997) (divadelní záznam)

Pro mě snad nejlepší představení. Bavila jsem se ohromně, hlášky parádní, obě hry rovněž. Univerzální ptakopysk, uhlobaron - mě to baví. Weigel exceloval, i když můj miláček je Čepelka. Ten je nepřekonatelný. Jako Smrtka se mi víc líbí Svěrák, přece jen je ta jeho vysoká postava působivější.

Ochránce - Tichá dohoda (2021) (epizoda)

Pan ochránce to dotáhl tam, kam jsem předpokládala. Tušila jsem, že se se svou studentkou rozejde, ale udělal to pozdě. Jeho nemocná žena by si zasloužila lepšího chlapa. Obyčejný srab. Pěkná scénka, když Řezníček chválil upečený koláč a masíroval ruce. A ten trouba se k ní choval, jako kdyby byla cizí. Možná že manželka byla vykreslena až příliš jako svatá. Jiná ženská by ho už dávno poslala, kam patří. Nejvděčnější roli měl Řezníček a ujal se jí skvěle. Co se týká  sexuálního obtěžování, bohužel, byla jsem toho svědkem několikrát. Zažila jsem i případ, kdy mladá učitelka sváděla žáka 9. třídy.

Král Lear (2003) (divadelní záznam)

Král Lear je klasika, překlad pana Hilského vynikající. Jan Tříska v hlavní roli byl bezesporu výborný, ale mě ještě více zaujal Jiří Langmajer.  Adrian Jastraban  a  David Prachař mě příjemně překvapili. Zato ani jedna z hereček ztvárňujících Learovy dcery mě moc nenadchla. Výprava skvělá.

Tlouštík (1995)

Viděla jsem tento film před lety v cyklu Americké nezávislé léto. Většinou šlo o zajímavé filmy, málokdy jsem byla zklamaná. Dnes jsem měla chuť se na nesmělého tlouštíka s dobrým srdcem podívat znovu. Milý film o milém člověku. Parádní píseň v závěru filmu.

Hra na oliheň - Jeden šťastný den (2021) (epizoda)

Nejsem velký příznivce thrillerů, nijak je nevyhledávám. Se skutečným životem a jeho problémy nemají moc společného. V tomto seriálu šlo o peníze. Určitě je dobré nemít finanční nouzi, ale pro mě peníze zas tak moc neznamenají. Ki - hun se sice vrátil domů s balíkem peněz, ale matka byla mrtvá. Co s penězi, když vám chybí blízký člověk. Ten starý muž se mi zdál být podezřelý hned od začátku. Něco mi na něm pořád vadilo. To, že Ki -hun věnoval svou výhru matce kamaráda z dětství a bratrovi Se - bjok, mě nepřekvapilo, to jsem čekala.

Hra na oliheň - Bílý kůň (2021) (epizoda)

Slabší epizoda. Že zemře Se - bjok se dalo očekávat. Bylo jasné z minulého dílu, že je zraněná. Sice jsem to čekala, ale i tak mi to bylo líto. Oblíbila jsem si ji.

Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

Při této epizodě jsem si místy musela zakrývat oči - mám strach z výšek. Těch mrtvých bylo příliš. VIP hosté měli být odporní, a taky byli. Dívat se, jak umírají lidé, a bavit se u toho? Že by ani jeden nebyl normální člověk, který něco cítí? Něco podobného bych tam uvítala, aby to nebylo tak černobílé. Aspoň že soutěžící nebyli vykresleni úplně černobíle.

Americká krása (1999)

Pět Oscarů nemusí ještě být záruka, že se mi film bude líbit. Ale určitou kvalitu očekávám. Bohužel, tento film u mě nevyvolal žádné emoce, žádná z postav mi nepřirostla k srdci. Nic jsem necítila.

Columbo - Vražda podle knihy (1971) (epizoda)

Na Columba se můžu dívat pořád dokola. Spielbergova režie je zdařilá, Columbo neodolatelný, záporák odporný už od pohledu.