Sám doma (1990)

Klasika dětství.

Cesta do pravěku (1955)

Nechápu, proč film hodnotím až teď, když jsem ho viděl poprvé před více než patnácti lety. Mno, a už tehdy mne to uchvátilo. Jednoduše vším. A pochopil to i Spielberg, který se v CdP inspiroval pro Jurský park.

Nezvratný osud 4 (2009)

Ze všech čtyř FD asi nejhorší, už kvůli několika mnohem méně uvěřitelným náhodám, než tomu doposud bylo v předchozích dílech. Přesto se jedná o snímek, který po filmařské stránce není vůbec špatný a lze mu nějaké neduhy odpustit, zvlášť pokud jse fanoušek této série.

Láska nebeská (2003)

Velmi...rozporuplné. Technicky vzato, jde o několik klišé nalepených na sobě, co už tu xkrát bylo, víceméně. Je to ale vytvořené tak, že to zaujme a...vy to pak berete tak nějak...jinak. Postavy jsou vesměs sympatické, tedy až na výjimky a...nejslabší část vidím v příběhu týpka, co jede do Ameriky balit baby. Nejlepší příběh je asi kolem Liama Neesona, Hugha Granta a Alana Rickmana. Škoda, že Rowan Atkinson dostal tak málo prostoru - kdyby se připletl do všech příběhů, působilo by to uzavřeněji. Ale jak říkám - koukatelně natočený film, řekl bych až nejoriginálněji natočené příběhy o lásce...na které si momentálně vzpomínám. Když nepočítám Fontánu, na tu nic nemá.

Závrať (2009)

Moc milé (adrenalinově napínavé) překvapení. Tohle je přesně případ, kdy sice bylo na toto téma natočeno v různých zemích světa už několik filmů, ale každá ze zemí tomu dokáže vtisknout svůj punc originality. Norský Rovdyr, americké The Hills Run Red, The Hills Have Eyes, španělský Escalofrío a nyní i francouzský Vertige dokazuje, že lze natočit již několikrát ohraný příběh dokonale a svým způsobem i originálně a to ve všech aspektech děje. Neznámí herci - fungují! Francouzština jakožto prvek neokoukanosti - funguje. Charaktery - fungují. Příběh? Je skvělé pozorovat filmy, co ze začátku vypadají jako drama, které se zvrhne v thriller. Jen tak dál! Velké plus patří i výběru přírodních lokalit a pro mě vytouženému zakončení.

Dračí bouře (2004) (TV film)

Jeden bod za dobře udělané draky, ale vše kolem toho...mohl bych dát boda za příjemné prostředí (příroda) a středověkou atmosféru (s nadsázkou), ale bohužel nemám dostatečnou vůli. Ach jo, proč je žánr fantasy tak przněn...

Octopus 2 (2001) odpad!

Stačí jedna jediná scéna, kdy chobotnice napadá loď uprostřed New Yorku (na Hudsonu), aby člověk věděl, s jakým überblbým filmem má co dočinění.

Fanny Hillová (2007) (TV film)

Váhání mezi dvěma a třemi hvězdami nakonec převážilo ke dvěma. A proč? Hlavní hrdinka není vůbec nijak přitažlivá, když nepočítám dlouhé vlasy. Dát to zcela neznámé herečce...ale proč ne, je to přece jen "jen" TV film. Za druhé, originální předloha od Clelanda je úplně o něčem jiném a spíše než biografií je výpisem Fanniných sexuálních vzestupů, které jsou skvělým jazykem dokonale popisovány. A - toho je ve filmu minimum. A některé hlášky...přinejmenším trapné.