Falling Skies (2011) (seriál)

Kdysi jméno Spielberg v titulcích znamenalo, že nás čeká kvalitní podívaná. To už bohužel dávno neplatí .. dnes už je to jen trapná snaha cpát rodinné hodnoty a dialogy šustící papírem do každé druhé scény. Přiznám se, že jsem to čekal, ale nenapadlo by mě, že to může dopadnout ještě hůr než The Walking dead. 1* odráží spíše mé velké zklamání, než objektivni (ne)kvalitu tohodle dílka .. jinak by to bylo za 2,5* max .. hlavně díky hercům (Patton, Wyle). Kdy už konečně dostaneme postapokalyptický seriál, který se skutečně zaměří na to, co diváci v takovém seriálu chtěji vidět? Tedy totální chaos, rozpad společnosti a s tím spojené humanity, pot, krev a slzy. Jinak můžu rovnou sledovat Gilmorova děvčata.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Co dodat? Jeden z nejkomplexnějších seriálů na poli krimi (a nejen tam), který vás chytne a už nepustí. Skrytá seriálová bomba, která už se bohužel nebude opakovat.

Počátek (2010)

Myšlenkově bohaté a za ten nápad nemůžu jít pod čtyři. Ovšem zpracování už mě místy tak neuchvacovalo - Nolan nikdy akci točit neuměl a bohužel si i tady vybral slabší chvilku. Mít neskutečnou akci v "beztížném" stavu a pak to pohřbít tunou průměru je opravdu na facku. Zimní scény považuju za jedno velké WTF!? a hodily by se spíše do nějaké Bondovky, než sem. Jinak jde samozřejmně i tak o jeden z nejlepších letošních filmů (přiznejme si, že ve slabé konkurenci) a rozhodně mám chuť na druhou projekci - přeci jen, když se snažíte poslední hodinu bojovat s velikostí svého močového měchýře (naštěstí úspěšně), tak si film neužijete podle představ. A možná, že druhá návštěva kina mě přesvědčí o tom, že je Inception 4. nejlepší film ;)

REC (2007)

Po shlédnutí jsem měl chuť se zamknout večer v ložnici .. není třeba nic dalšího dodávat.

Lítám v tom (2009)

Pokud se v hl. hrdinovi poznáte a sdílíte s ním stejnou životní filosofii, dostává sledování filmu zcela nový rozměr. Připravte se ale na lehce hořkou pachuť v momentě, kdy naběhnou závěrečné titulky.

Alenka v říši divů (2010)

Bezkonkurečně nejhorší film Tima Burtona a současně nejhorší film, co jsem za poslední rok viděl v kině. Scénář je tak otřesný, že nemám slov .. a kdybych je měl, tak by stejně asi neprošly cenzurou. O hereckých "kreacích" některých se taky nehodlám rozepisovat, jelikož jenom vzpomínka na tento film ( a neskutečně promarněnou šanci, protože kniha se dala zpracovat opravdu asi šesti sty způsoby a pokaždé lépe) mi nedělá dobře na žaludek. A jestli je tohle film určený primárně pro děti, tak by měl Disney rychle přehodnotit svoji filmovou politiku - protože jako fakt nee .. a orientovat se spíše na diváka co jede v lehkých drogách.

2012 (2009)

Faktor zábavnosti je docela vysoký a těch hlášek se najde spousta. Čekal jsem mnohem horší peklo "citového vydírání", ale Emmerich naštestí věděl, kdy včas ukončit trapné uslzené výlevy. U mě za solidních 70% protože jsem dostal přesně to, co jsem čekal a ještě trochu navíc :)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce Willis ve své nejlepší roli, tak jak ho máme rádi. Akce je nápaditá a má švih, což se bohužel nedá říct o hlavním záporákovi, to je ale možná jenom můj problém. PS: cameo Kevina Smithe je parádní:)

Záchranka San Francisco (2009) (seriál)

Pilot docela namlsal. Uvidíme, jak se podaří nastavenou laťku (nutno dodat, že asi pěkně drahou) udržet v dalších dílech. Herci jsou fajn a vyloženě potěšil Cliff Curtis.

Hanebný pancharti (2009)

Bohužel jsem podle zdejšího hodnocení čekal asi veledílo. Což jsem samozřejmně nedostal. Film je dosti roztahaný a chtěl by razantně prostříhat. Nepomáhá tomu ani klasické dělení na kapitoly. Na jednu výbornou (s kartami) je tu jedna slušná (úvodní) a zbytek je hodně průměrný. Přistihl jsem se, že už mě nebaví Quentinova hra s divákem tak, jako kdysi. Nebaví mě čekat několik minut úmorných rádoby cool dialogů, než se postavy dopracují k "nečekané" pointě. Buď točí Q pořád na jedno brdo (spíše hůř) anebo jsem se postupem let stal přeci jenom trochu náročnějším divákem. Herci jsou ucházející ( i přehrávající Pitt se dá nakonec v klidu snést) až na jednu vyjímku. A tou je Eli Roth. Nejen, že je to mizerný režisér ale ke všemu je to hodně bídný herec s neskutečně otravným upištěným hláskem. Děkuji, nechci! Ve výsledku jde tedy o lehce nadprůměrný kousek s neuvěřitelným množstvím různých odkazů a narážek, které bohužel stačí pobrat jenom malé množství diváků. Příště se Quentine zaměř více na diváka a bude to možná zase za plný počet. Takhle jenom 65%.