Perníkový táta (2008) (seriál)

Neuvěřitelná drobnokresba morálního rozpadu člověka. Samozřejmě nemusím zmiňovat precizní technické zpracování, výborné herecké výkony a neskutečně, ale neskutečně černý humor. Jeden z nejlepších, ne - li nejlepší současně vysílaný seriál.

Kawasakiho růže (2009)

V rámci české tvorby určitě nadstandard, ale aby se mohl Hřebejk směle měřit s evropskou špičkou, na to bude muset ještě hodně zapracovat na kvalitě scénářů, dramaturgie a vedení herců. Protože tohle mě i přes silné téma opravdu nepřesvědčilo.

Temný rytíř povstal (2012)

Tenhle film měl být "epic" ve všech ohledech. Ale rozhodně jsem nečekal, že k tomu dostanu i vypravěčský epic fail roku. Velké zklamání a další shlédnutí v tomto kalendářním roce asi nehrozí. 60%

Umění lhát (2009)

Výborný nápad, kterému bohužel podráží nohy nemastný neslaný scénář. A Rickymu jsem jeho vážnější hereckou polohu nevěřil ani na sekundu.

Útěk z MS-1 (2012)

Od Bessona snad ani nic jiného čekat nešlo. Sci-fi blbina za pár (milionů) dolarů, kde hlavní hrdina v podání Guye Pearce cedí suché hlášky (bohužel každá druhá jde mimo terč) a jen tak mimochodem do toho zachraňuje s unuděným výrazem prezidentovu dceru. Akce minimum, napětí minimum, logika v záporných hodnotách ale i tak zabaví víc, než opulentní sračky typu Transformers. 3 stars jedině kvůli Vincentu Reganovi, protože je to fakt cool týpek a nejen pro to, že jsme s ním byli párkrát na pivu :)

Smrt přichází v bílém (2003)

"Doufám, že jsi se prospal! Nemám ti připravit snídani?!" Skrytá hororově komediální lahůdka s několika neskutečnými hláškami a solidní hereckou sestavou. Zvláště Ray Wise si to dává.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po 10. díle musím jít na absolutní hodnocení. AHS strká veškerou (hororovou) tvorbu několika let do kapsy s takovým přehledem, že se snad tvůrci opravdu museli dohodnout s temnými mocnostmi .. ne, nemyslím tím Weinsteinovi;)

Okresní přebor (2010) (seriál)

Seriál, který mi připomněl proč nemám rád českou fotbalovou scénu a potažmo fotbal jako takový. Jinak v rámci seriálové produkce u nás rozhodně nadprůměr ..70%

Terra Nova (2011) (seriál)

Po pilotním dvojdíle, by tomu člověk dal i šanci ... ale to co předvedli tvůrci v díle třetím je něco neskutečného (útok ptáků-WTF?!), protože překonali snad rekord v počtu klišé na minutu stopáže. Tvůrci se s tím fakt nemažou a s polu s herci (kromě cool Stephena Langa), posílají seriál do žánru nechtěné parodie. Je to škoda a dvojnásobná kvůli Spielbergovi, který si tímto paskvilem zbytečně kazí reputaci. Takže 40% ... člověk by napsal, že za technické zpracování .. ale sakra, dyť ony jsou i ty triky a kamera mizerný!!

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Seriál potřebuje trošku času na rozjezd, ale když vydržíte, čeká vás velice přijemné překvapení. Některé díly jsou lehce šablonovité, ale toho se u seriálu z právníckého prostředí dá asi těžko vyvarovat. Každopádně herecky parádní, ale naprosto všem vládne Allan Cumming.