Lví král (2019)

Lion King je jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek a tenhle remake mě vůbec nepobouřil. Proto jsem v celku překvapen, že se tady najde dostatek lidí, kteří tuto moderní kopii silně na můj vkus podhodnocují. Grafické ztvárnění je realisticky krásné a to včetně plynulých pohybů všech zvířátek. Původní hudební skladby tomu všemu dávají příjemnou nostalgickou tečku. Možná se dalo více zapracovat na hlavním padouchovi Scarovi, který v originálním kresleném filmu, působil více děsivěji než-li tady. Celkově jsem si to ovšem užil podobně náramně jako originál před dávnými lety v kině.

Márnice (2005)

Tak tohle byl teda od Hoopera góól přímo do vinklu. Po zhlédnutí této parodie na horory ( opravdu marně hledám slušné slova ), jsem se utvrdil akorát v tom, že tento pán zkrátka na natočení normalního filmu prostě jednoduše nemá koule a raději by měl zůstat u svých seriálků pro malé dětičky, kde se zakope v závěrečných titulkách mezi své kolegy a tak není pořádně ani jasné kdo to nakonec režíroval. Film je jiná kategorie a tu bych přenechal odborníkům na slovo vzaté, zvlášť co se týče hororové tvorby, na kterou jsem jako fanda více háklivější. Na Mortuary je nejděsivější její samotný název a to opravdu nepřeháním. Všechny lekačky jsou tvořené podle kopiráků, kdy najednou zničeho nic všechno stichne na pár vteřin a ozve se rána, kterou už prostě čekáte a nevyděsí tak ani malé dítě. Směšnější kostýmy jsem dlouho neviděl a přirovnal bych to k situaci, kdy dáte tří letému dítěti do ruky rtěnku ať se zkusí samo namalovat. Jelikož má film věkové hodnocení od 13 let ( ano čtete správně ), tak zapomeňte na nějaké gore scénky ba co do konce na nějakou kapičku krve. Nad hereckým personálem, jako takovým se nemá cenu ani pozastavovat, ale minimálně Alexandra za tu jedinou hvězdičku stojí, ikdyž to je o setinky. Závěr filmu jen pětkrát podtrhne to co jsme viděli... parodii.

Masakr v kopcích (2009)

Stauntou Hill je další z těch řad vyvražďovaček, nad kterými se nemá smysl ani trošičku pozastavovat. Nic originálního tady nenajdete a tak za zmínku stoji snad jen těch pár gore scének, které mají slušné předpoklady některé jedince slabších povah dohnat i k nevolnosti. Herci zvlášť pak ta potrhlá rodinka, vypadá spíše k smíchu, než aby někoho hrůzou strašila dlouho po nocích v posteli a tak bych označení horor spíše smazal být distributorem z obalu filmu. Scénář je stejně pitomý jako partička teenagerů a nepřekvapí ani původně šokované odhalení na závěr. Ano ano kdo by to kdy mohl tušit..., že za vším byl zahradník. Nuda za jednu hvězdičku a to díky první řezničině ( teď si připadám jako uchyl :D ).

Maturiťák (2011)

Myslete si o mě co chcete, ale tento film se dle mého mínění povedl. Má sice od začátku do konce předvidatelný scénář, ale s tím to hereckým obsazením jaký má a s absencí trapných teenagerských vtípků, mi to ani popravdě nevadilo. Jako nenáročná pohodovka do postele přímo ideální věc a jelikož mám nutkání si jej ještě někdy pustit znovu, tak musím hodnotit vyššími známkami.

Megapiraňa (2010) (TV film) odpad!

Věčný princ Kazisvět na poli distribuce odpadních filmů z Asylum, opět plně zaskóroval. Obětí se tentokrát stala docela očekávaná a poměrně dobře hodnocená Piranha 3D od francouzského režiséra Alexandra Aji. Kolikrát jsem si jen říkal, že už nikdy svůj přehrávač nebudu trápit s trapárnami od této společnosti a vidíte to, zase se tam jeden film s předponou MEGA či GIGA roztočil. Mega Piranha je šílený zážitek, který dokouká do konce jen člověk se silným žaludkem a pevným svěračem... nebo já. Nechci spoilerovat, ale aby nějaká ryba dosahovala velikosti větší než velryba a bezhlavně útočila na prosté občany stojicí na chodníku a bourala mrakodrapy, to byla silná káva i na mě. Když připočteme i fakta, že je nedokázala umlčet ani atomová bomba, která dokonce podle scenáře byla 10tkrát silnější, než ty co dopadly v Japonsku během druhé světové války, není pochyb že tu někdo pojedl hodně vtipné kašičky. Pokud patříte mezi ty nešťastné a někdy jste přeci jen podobný film od Asylum viděli, tak věřte, že grafické efekty, dialogy, herecké výkony zůstavají nedotčené a stále se propadají hlouběji a hlouběji v nejkalnějším odpadu. Jedna z mých oblíbených situací jsou podvodní dialogy potápěčů pomocí vysílačky s vedením, které je pozoruje ve svých monitorech na souši. Telepatie? Břichomluvectví? Spíše MEGAodpadctví!!§

Mělký hrob (1994)

Shallow Grave je v prvé řadě milé překvapení napěchované inteligentním humorem a šokujících scének, které jsem přímo radostí hltal plnými doušky až do závěrečného famózního vyvrcholení. To mi prostě sedlo, jak prdel na nočník a vůbec mi nevadilo, že je v principu průhledné jako spodní prádlo kdejaké porno hvězdy ve filmu pro dospělé. Herců je sice minimum pravda, ale díky jejich povahové různorodosti a hereckého talentu ( bavíme-li se o ústřední trojici ) se jich prostě nenabažíte. Dosaďme si ještě za režisérskou židličku Dannyho Boyla, pro kterého to byl sice filmový debut, ale můžete mi věřit, vůbec to na něm nepoznáte. V akčních scénách si vedl jako ostřílený kabrňák a doteď si jich i pár vybavím, což o jiných snímkách, které jsem viděl po tomto filmu tvrdit rozhodně nemohu. Konečné hodnocení je proto jednoduché a samozřejmě naprosto zasloužené, čtyři hvězdy a jak jinak než i se silným mým doporučením?! ;)

Město andělů, město smrti (2021) (seriál)

Skvělý moderní dokument, který hezky odsýpá a má opravu minimum hluchých míst. I po stránce dobových záběrů a fotek z místa činu i výpovědí lidí do těch případů namočených nadstandardní kriminální počin.

Milionář z chatrče (2008)

Slumdog Milionaire mě jednoduše dojal a to i přesto, že hlavní jádro scénaře je už tisickrát ojeté klišé z jiných filmů. Určitě tomu pomohlo hodně indické prostředí a hlavně zdejší neherci, zvlášť tedy děcka jsou rostomilá a ikdyž mi jich bylo vlastně líto nad jejích blbostma a následným ječevými úprky jsem se musel pousmívat. Pak se přehodí vyhýbka a máme tu dvojí drama ( soutěžní a příběhové ), které svým koncem nepřekvapí, ale rozhodně dojme a vy určitě strávíte zbytek dne nebo půjdete spát s pocitem, že láska a spravedlnost přece jen zvítězí nad vším zlým.

Modrá laguna (1980)

Jsem překvapen jaké nízké hodnocení si tento podle mě až legendární film drží. Je pravda, že k tomuto tématu ztroskotání a přežívání v divočině či už na opuštěným ostrově, jsem odjakživa tíhnul více, než k jiným žánrům. Ale že by zrovna Blue lagoon byla vnímaná veřejností, jako podprůměrný snímek, to by mě nenapadlo ani ve snu. Je to pro mě překvapivé zjištění a připadám si teď trochu jako blb, když tu jako jeden z mála hodnotím 4mi hvězdami. Je pravda, že se na ostrově nic moc neděje, krom záhadných bubnů někde v dálce jungle. Jako studijní pomůcka vás taktéž nemnoho naučí, ale laguna je nádherná a o to tady jde.

Monstrum (2008)

Po úvodních nudných řekněmě 15 seznamovacích minutách, se zpustí takové tóčo až vám polezou všechny bulvy z důlku vašeho těla. Neuvěřitelná jízda a za mě jednoznačně prozatímní nejlepsi first person film na světě. Je pravdou, že horrorovou atmosféru nesahá svým předchůdcum z The Blair Witch Project či REC ani pokotníky, ale její přednosti jsou jinde. Zásadně jsou to amaterské neuvěřitelné záběry kameramana, kterým bych klidně věřil, že jsou reálné. Úžasná pastva pro oči z pohledu vysokých budov na příšeru, která demoluje celý New York. Je sice pravda, že scénář nám moc informací neodhalí, jako například kde se to monstrum vzalo, ale jelikož sledujeme osudy prostých lidí, je to vyřešeno v naprostým pořádku a tak tohle malé tajemství si můžeme leda vycucávat z prstu. Docela mě uchvátila i skutečnost z jakým na dnešní dubu malým rozpočtem šel film na plátno a opravdu jde vidět, že i s minima se dá natočit úžasný zážitek. Pro mě jednoznačně 5 hvězdičkové představení, které si pustím minimálně ještě jednou, třeba i kvůli easter eggům, kterými je film posetý a je už zábava i výzva je všechny najít.