Čistá práce (2008)

Strašně hodně zamotaný a překřižkovaný příběh, ve kterém jsem spoustu věcí nepochopil a moc nevěřím, že by tomu druhé zhlédnutí nějak pomohlo. Překvapen jsem byl z pozice zlodějíčků, kteří hrajou v drtivé většině jiných filmů zásadně záporné charaktery, protože krást se prostě nemá, to nás učí už snad od mateřské školky. The Bank Job však otáčí o 360 stupňů a na záporné postavy pasuje obyčejné lidi z bankovní zákaznické sekce. Závěr filmu jsem opět ne až tak pobral všemi deseti, jak bych asi měl, ale na zamotanost jsem už upozorňoval v první větě toho to komentáře. Herecké výkony by se daly považovat za snesitelné, zvlášť loupežnické komando mi bez vyjímky správňacky sedlo. Bohužel na nějaké zásadní scény, které by vám zůstaly zakovány v hlavě si nevzpomínám a díky chaotickému scénaři musím dát prostě průměrné tří hvězdičkové ohodnocení.

Čtvrtý druh (2009)

Snímky o mimozemšťanech osobně moc nemusím, ale pokud mě dožene nuda, tak se spokojím i s takovou tématickou variantou. Samozřejmě než jsem si film naostro pustil, tak mi neunikly ani fakta o vymýšleném příběhu ( jaké překvapení ) i když se film na diváky celou dobu tváří opačně. Zpětně musím říct, že atmosféra byla místy hodně hutná. Člověk je neustále v očekávání, že teď už přišla ta chvíle a ty marťánky konečně uvidí ( třeba se i zasměje kostýmům )... a ono ejhle. Millu Janovic jakožto herečku nemusím. Přijde mi strašně tuctová už sama o sobě a tady se prostě nehodila. On vlastně ani scénář nebyl nic světoborného, ale díky ''reálným'' záběrům chytal druhý dech a nemůžu říct, že bych byl vysloveně zklamán. Vlastně se mi film z určitého úhlu pohledu i líbil což mě překvapuje, ale znovu si jej pouštět asi jen tak pro zábavu nebudu.

Ďábel (2010)

Tento film si pouštím na můj vkus velmi často a to i přesto všechno, že se mé osobní hodnocení, jak vidíte, pohybuje v průměrných hodnotách. Tenhle typ či žánr filmů mám totiž velmi rád. V tomto případě je celá situace ještě zkombinovaná s mysteriozní zápletkou a tím mé mile já rozhodně nepohrdne. Film strašně rychle uteče a není to jen díky podprůměrné minutové stopáži. Od úvodu do konce se totiž něco děje a i když je scénář i vedlejší zápletka primitivně úsměvná, tak má velmi málo hluchých míst. Ono právě ta jednoduchost je asi i ten hlavní důvod proč jsem své hodnocení o jednu hvězdičku zmírnil. Ten film tím rozhodně netrpí, ale na úkor jiných filmů, které se mi třeba líbili přibližně stejně, ale měli propracovanější scénář, by to nebylo fér. Herci neurazí, protože zde si budete spíše utvářet nějaké osobní sympatie, než-li řešit jejich herecké dovednosti. A závěr nebo vlastně celá pointa je takový úsměvný mindfuck s hezkou příjemnou tečkou. :)

Dead Set (2008) (seriál)

Pro mě jednoznačně příjemné překvapení a v celkovém zhodnocení zase jeden z těch zombie snímku, který stojí za to viděti. Je pravdou, že úvod není bůhvíjak zajímavý a skutečnost, že se vše točí kolem té debilní soutěže Big Brother mi šla přímo proti chuti, ale jak už jsem napsal, vyplatí se určitě tu úvodní afektovanou 15cti minutovku přečkat. Největším trhákem je jednoznačně brutalita, která je navíc přímo prošpikována černým anglickým humorem až k prasknutí. Musím se přiznat, že i já sám jsem si několikrát od srdíčka poprskal smíchy monitor, ikdyž se to v tomto žánru přímo obecně nenosí, tady mi to nevadilo. Naopak herecké obesazenstvo už tak excelentní není ani náhodou a spíše by se dalo rozdělit na dvě skupinky a to těch horších až nejhorších. Scénář je onou vilou vlastně hodně limitujicí a při pohledu na nabízenou časovou porci toho to seriálu se můžou objevit i pochybnosti o zaujetí diváka, aby nespadl do stereotypu. Ten se samozřejmě dostaví, ale pouze v minimální výšce poněvadž pomocí střihů je děj vlastně rozesetý na několik malinkých příběhů různých lidí na rozdílných místech Anglie. Na závěr mě možná ještě trochu mrzí, že jsme se vlastně ani nedočkali odpovědi na otázku, odkud se to svinstvo jenom vzalo, ale to je jen malinký detail, který na mém čtyř hvězdičkovém ohodnocení nemá žádnou větší zápornou váhu.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Pokud si film pouštíte s očekáváním, že zažijete minimálně stejnou srandu jako u původního filmu, tak si rovnou ušetřte svůj čas. Původní dědictví považuji za jednu z nejlepších natočených českých komedií. Bohumil Stejskal byla na míru sepsaná postavička panu Polívkovi, ale čas nezastavíte a podepsalo se to i na tomto fiktivním charakteru. Za celý snímek sem se zasmál pouze dvakrát, což je pro komedii hádám dost špatná vizitka. Film hodně dojíždí právě na nálepku oficiálního pokračování kultovní komedie a potěší jen fakt, že se podařilo přemluvit drtivou většinu žijících lidí z prvního filmu, aby si svou roli zopakovali. Znalcům ani neunikne opravdu spousta narážek a scének odkazující právě na lepší první film, což mě upřímně potěšilo i když to bylo mnohdy pouhé vaření z vody. Z nostalgie a ze statečnosti všech zúčastněných, kteří se do toho projektu pustili i když se dalo čekat, že to bude průšvih hodnotím dvěma hvězdičkami.

Delfín Flip (1995) (seriál) odpad!

Pro mne absolutně nezajimavý seriál, stejně jako mu všechny podobné, které se zaměřují na hlavní dění okolo vody. Jelikož mě ani jeden díl, který jsem měl možnost vidět nezaujal, musím hodnotit tak jak hodnotím.

Deník mrtvých (2007)

Tenhle film mě moc nepobavil ba co víc ani nevyděsil. Celé vyprávění je podivné a existujicí kameraman přímo na place, tomu taktéž moc nepřidává. Akční pasáže jsou díky tomu točené chaoticky a záběry létají zleva doprava za asistence křičících lidí okolo a to pořád dokola akorát na jiných místech. Nevím co víc k tomu dodat, pro mě zbytečný film, ale na lehký průměr to přeci jen stačit bude. Byly natočeny i horší zombie filmy a navíc konec nepřinese žádné veselé vyhlídky, takže proč ne...

Denverský střelec (2012) (TV film)

Špatný to dokument jehož název hodně klame. Hlavním tématem totiž není až tak střelba na premiéře filmu The Dark Knight v Denveru, jakožto spíše obecná dostupnost a prodej zbraní v Americe. Možná to někomu bude znít povědomě, protože něco podobného tady už natočeno bylo panem M. Moorem někdy v roce 2002. Kdybych měl oba dokumenty mezi sebou porovnat, tak je to však nebe a dudy. Zdejší redaktorka je příšerná a skáče od jednoho tématu k dalšímu aniž by se ve zbraních sama vyznala. Původně jsem chtěl dát jen jednu hvězdu za to něco málo informaci co dodala k případu jehož název nese tento brak, ale když se na scéně objevili i pamětníci střelby na střední škole Columbine a něco málo k případu zase přidali, tak přidávám ještě jednu. Nic to však nemění na faktu, že tento dokument se hrubě neprofesionálně nepovedl a je jen ztrátou času...

Děti Nagana (2023)

Taktéž jeden velký návrat do vzpomínek mého dětství, kdy jsme si takřka totožně hrávali na hokejisty té doby a soupeřili s jinými kluky z ostatních čtvrtí našeho města. Spousta na první pohled skrytých narážek a úsměvných hlášek jen dotvrzují příjemný nádech toho to filmu.

Detroit Rock City (1999)

Největší problém toho to filmu vidím v jeho reklamní propagaci, protože pokud opravdu nepatříte do skupinky obrovských fanoušků skupiny KISS, nebo nejste alespoň s někým takovým v blízkém kontaktu, tak jste o tom to filmu asi ani nikdy neslyšeli. Musím říct, že je to škoda, protože i když se jedná o teen komedii, což už samo o sobě automaticky trochu zavání pubertálními výlevy, tak to nepřekročilo moje pomyslné meze a pobavil jsem se místy náramně ( např. perverzní farář :D ). Ano jsou tu scény, které se líbí méně, ale to už tak ve filmovém světě chodí. Herecké obsazení vesměs sympatické a hlavně Edward Furlong mě prostě bavil jako za staré dobré doby druhého Terminátora. Velmi fikaně se vyřešil i scénář, který zhruba v polovině přejde nenápadně do sólového vyprávění. Jasně nečekejte žádné zázraky ( taneční disco bar mě opravdu neoslnil ), ale rozhodně jde o příjemné zpestření této rockové jízdy. Nesmím zapomenout ani na úžasný soundtrack, který je nabitý největšími peckami až k prasknutí a to nejen od KISSáků. Pokud tedy máte strunové nástroje naladěné správným tónem, nemůžete tímto filmem šlápnout vedle.