Vidím vás (2022) (seriál)

Přes dramatický slibný začátek se z toho nakonec vyklubala strašně přeplácaná patlanina, která nestojí pomalu ani za komentář natož zhlédnutí. Když něco skončí s otevřeným koncem, tak se nad tím alespoň trošku zamyslím, ale v tomto případě na mě jdou až mdloby při pomyšlení, že si tím lámu hlavu.

Jan Koller: Příběh obyčejného kluka (2022)

Tento dokument jsem vyhlížel už dlouho před jeho premiérou a děkuji všem kteří si dali tu práci na jeho natočení. Hrozně cením ony novodobé záběry přímo z míst, kde se vše před mnoha lety odehrávalo, raritní archivní záběry ze zápasů a také komentáře lidí, kteří u toho mohli tehdy být a tuto cestu s Honzou Kollerem prožívat. Ty dvě hodinky utekly strašně rychle a klidně bych snesl i delší stopáž. Škoda jen, že se streamovací distribuce ujalo pouze zatím české Voyo a né i někdo s větším dosahem ve světě...

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Tak já nevím, ale zhruba první půlka pohádky se mi docela i líbila. Hlavně Lukáš Vaculík svou postavu udatného rytíře zahrál dobře a svým hereckým nadáním nejenže vyčníval nad ostatními, ale dokázal mě i sem tam mile pobavit. Záběry z druhé půlky z okolí temného hradu už tak půvabné nebyly a ani samotná konfrontace s úhlavním záporákem nestála za řeč. Už jsem v minulosti viděl nějaké ty zlé černokněžníky a pan Hanzlík mezi ty nejděsivější patřit asi nemůže. Možná by to chtělo ještě přidat na nějaké akci či humoru a byla by z toho alespoň hezká průměrná pohádka.

Bez východiska (2022)

Jednoduchá zápletka, která je ovšem prošpikovaná několika zvraty, které si říkají o možné znovu zhlédnutí. Bohužel to ve výsledku zase až tak dobrý film nebyl, takže si toto nutkání mile rád v nejbližší době odpustím. Herecké obsazení mi příliš nesedlo, zvlášť hlavní hrdinka mi byla značně nesympatická a nebylo to jen nastíněnou její temnou minulostí. Zimní prostředí je vždycky fajn, hlavně teď v poslední době kdy se pravá zima naší republice už několik let zdárně vyhýbá. Závěrečný zvrat byl asi zbytečný, ale záměr scenáristy to ještě trochu pocukrovat chápu. Na mě to však už bylo příliš mnoho náhod najednou a spíše bych si to příště odpustil. Nastřelovačka byla ovšem fajnová a určitě obzvláštnila závěr tohoto filmu.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Dlouhá rádoby nekrofilní romantika, která mě příliš nezaujala a dokoukal jsem ji jen z úcty k hercům, kteří film drží nad propastí odpadních vod. Nápad hlavní pointy příběhu přitom není špatný, ale nabídnutý scénář je až na pár výjimek nezajímavý a to mi romantické filmy obvykle nevadí. Brad Pitt mě v roli smrtky nepřesvědčil a pokaždé když dostal možnost interakce sem se musel nepříjemně ošívat. Konec měl hezky našlápnuto k vyšší známce, ale poslední 5ti minutovka vše rázem zhatila. Ale kdoví, třeba kdyby mi bylo 15náct a byl opačného pohlaví, tak to ocením i se slzou v oku a mokrými kalhotkami.

Predátor: Kořist (2022)

Konečně po více nežli 30 letech povedené pokračování mého oblíbeného akčňáku z dětství. První věc co musím vypíchnout je jednoznačně famózní hudební doprovod. Pořád jsem čekal na scénu, kdy zazní první ikonické tóny Silvestriho a ono ejhle, tento film si vystačil se svým osobitým repertoárem a známa znělka zazní v hodně pozměněné formě až u závěrečných titulcích. A víte co vůbec mi to nevadilo. Zalesněné prostředí je pro mě rozhodně více poutavé, než všechny ty městské dřívější adaptace dohromady. Nápad s indiány se mi taktéž líbil a úplně na mě dýchala ta bezmoc, kdy se nebohý kmen pokouší svého vyspělého soka pokořit prostými dřevěnými oštěpy zatím co on používá své mimozemské nářadíčko. Film doporučuji všem kteří si už mysleli, že se povedeného pokračování nedočkáme. A jelikož se jedná na papíře vlastně o prequel, tak ani nevadí, že jste žádný z předchozích filmů neviděli.

Predátor 2 (1990)

Pokračování, které mě už jako malého kluka příliš nezaujalo a ani teď v dospělosti to není o moc lepší. Kdyby hlavní padouch nebyl Predátor, ale nějaká jiná vesmírná obluda, tak mé hodnocení bude i nižší. Los Angeles jakožto prostředí lovu mě nebaví. K vedlejším postavám si ani nestihnete najít sympatie, tak jako v prvním díle, protože stejně do pár minut skončí stáhli z kůže na opasku Predátora a Danny Glover mi prostě Arnieho nenahradí. Akce střídá akci, ale napětí nulové. Slabší průměr.

The Big Fib (2020) (pořad)

Ani těmi dětskými očima pro které je tento pořad nejspíše primárně určen by mě nezaujal. Jedinou kladně hodnotící hvězdičku uděluji za nějaké ty rádoby zajímavé informace, které jsou však podávaný v takovém chaosu, že je stejně za pár vteřin zapomenete. Do toho si připočtěte nechutně uřvanou moderátorku, neustále přehrávaný playback dětského smíchu v pozadí a příšerně trapného moderátora v roli jakého si robota, který neustále všem skáče do řečí. Ještě, že jsem vyrůstal v dobách zábavnějších dětských pořadů typu Bludiště či Hip Hap Hopu :)

Jimmy Savile: Britský horor (2022) (seriál)

Na můj vkus trochu zbytečně časově přetažený dokument, který ovšem skvěle čerpá z dobových záznamů. Ani se mi nechce pomalu věřit, že někdo takový dokázal takto dlouho zneužívat malé děti bez podezření druhých. Jediná škoda, že se nedožil soudního procesu a nevychutnal si tu hanbu a nenávist lidí na vlastní kůži. Pohlavně zneužít 400 dětí a umřít jako mnohými milovaný člověk je asi sen každého pedofila. Samozřejmě on sám toto tvrzení naprosto tvrdě popíral a to až do své smrti, takže tu budou vždy existovat malé dílky pochybností.

Hovadina! (2022) (pořad)

Howie Mandel je dobrý prověřený moderátor, problém vidím v tom, že mi celá show přijde jako jedno velké hrané divadlo. Jelikož se podle pravidel výše výhry čistě odvíjí podle toho jak vám vaši soupeři věří, tak přece není problém se s některým z nich v šatně či na toaletě domluvit, aby odpovídal podle potřeby hlavního hráče a o výhru se pak mimo dění všeho rozdělili...