Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Už bych se fakticky dokolečka jenom hloupě opakoval, protože platí prakticky úplně to samé a to do jediného puntíku, co jsem už jednou napsal u předešlých odvysílaných verzích. Tato série je navíc ještě delikátnější, protože má snad nejhorší složení poroty v historii této pěvecké soutěže u nás. Proto doufám, že tohle je vrchol všeho toho okolo a další série už na našich televizních obrazovkách nikdy neuvidíme. Howgh.

Bílé maso (2008)

Na asijských filmech miluju ten pocit, kdy se divák dostává do rozpaků, jestli to co právě sleduje je bráno opravdu vážně, nebo se jedná pouze o nějakou recesi. Už způsoby vražedných praktik hlavního záporaka v tomto filmu jsou na první pohled prováděny brutalními až chladnými způsoby, které můžou leckoho zároveň i šokovat. Přesto všechno jsem se v desítkách případech smíchy v posteli přímo válel, což neukazuje mou zvrácenou povahu ( aspoň v to doufám ), ale umění jakým je vše ve filmu zlehčováno. Stačí si jen připomenout onu hlavní příčinu, která celé to vraždicí divadelko odstartovala a člověku se dere úsměv do tváře sám. Na zpříjemnění večera přímo ideální volba.

Bonin: Dálniční vrah (2010)

Na tomto filmu jde krásně vidět, jak moc už jsem oblbnutý z jiných podobných většinou tedy brutálněji krví zabarvených filmů. Freeway Killer je opravdu v porovnání s nimi přímo procházkou růžovou zahrádkou, protože vražd je ukázano minimum a navíc jsou všechny natočené úplně stejně nudně. On ten celý scénář je takový mdlý bez nápadu a proto si myslím, že těžko může někoho nějak více zaujmout, což platí i o velmi průměrném hereckém obsazení. Aspoň jsem se, ale dozvěděl kdo a proč byl vlastně poprvé v USA popraven injekční stříkačkou.

Power Rangers: Film (1995)

Každý v mém přibližném věku si na těchto sexy latexových postavičkách ulítával a kdo říká že né, tak morfuje dodneška. Původnímu seriálu jsem proto musel dát už z dětské nostalgie plných 5 hvězd, ikdyž z dnešního pohledu jde o nekoukatelnou krávovinu. Od filmu jsem proto očekával něco podobného, ale v konečném důsledku mě bavil ještě míň, než leckterá 30ti minutová epizoda. Hned prvním a oku viditelným velkým zklamáním je absence tří hlavních herců ( červený, žlutý a černý strážce ), kteří se do filmu nemohli dostat kvůli smlouvám upsaným už k zmíněnému seriálu. Pak je to spousta keců o ničem na úkor soubojům, kterých je opravdu minimum a popravdě to byly hlavně ony, kvůli kterým jsme každý víkend brzy ráno žhavili ovladače našich televizorů. Efekty mě překvapily, protože to vůbec nebylo tak hrozné, jak se všude povídá a můžu vám říct, že jsem viděl už daleko horší práci i v leckterých novějších filmech. Scénář jak jsem už nakousl mě zklamal, protože byl hloupý, veskrze nudný, ale dětem v tehdejší době se to mohlo líbit, to nepopírám. Já mám však tu nevýhodu, že se mi tehdy tento film nepodařilo zhlédnout a dnes už mám na celou věc trochu jiné úhly pohledů. I tak tomu dám dvě hvězdy, protože kostým do kterého oblékli Gabriellu Fitzpatrickovou v roli bojovnice Dulcy, je neuvěřitelně rajcovní dodneška ;))

Tři (2005)

Na můj vkus strašně zdlouhavý film, který vlastně nic zásadního nevyřeší, než ty pro někoho každodenní už tak otravné žárlivé scény svých partnerů(rek) v osobním životě či v každé venezuelské telenovele. Billy Zane jsi už podobnou roli v minulosti vyzkoušel a to ve filmu Dead Calm, na který se však nejenže koukalo o dost lépe, ale byl i minimalně o dva stupně jinde. Ona vlastně ta celá hlavní herecká trojka působí nemastně, neslaně a kromě překypujicích obřích koziček Kelly Brook, tam nic zajímavého k vidění snad ani není. Velkou tlustou tečku za tou hromadou přiblblých dialogů a problémů dá v závěru ještě sexy cool voodoo tanečnice, která celý děj úspěšně pohřbí hlouběji do té největší sračkou napuštěné kanalizace. Fuj! Druhou hvězdu si snad zaslouží už jen okolní krajinka, ikdyž ani ta se moc do dechberoucích záběrů nedostávala, ale pro tropické ostrovy mám slabost, tak už z křesťanské povinností musím. To však nemění nic na faktu, že bych vám doporučil raději dát všechny vaše ruce od toho to DVDčka pryč a raději se porozhlédnout po jiném, podobném a hlavně lepším filmu, určitě jich budou mraky.

Úplné bezvětří (1989)

Tady musím opravdu smeknout, jak z minima natáčecích možností, se dá nakonec vytřískat koukatelný a poměrně i napínavý film. Velkou zásluhu na to má samozřejmě i náš hvězdný trojúhleník herců, který občas sice vyvede nějakou tu logickou volovinu ( to je však chyba scenáře ), ale jinak hrají s přehledem a hlavně věrohodně. Popravdě jsem, ale s konečným hodnocením nakonec přeci jen trochu váhal, pač ta finální scéna byla podle mého vkusu trošku přetažená přes hlavu, ale za odvahu a trochu z i nostalgie si Dead Calm ty čtyři hvězdy zaslouží.

Piraňa 3D (2010)

Čekal jsem tam aspoň nějakou zápletku a místo toho dostanu tucty štíhlých, opálených a hlavně ceckatých slečinek v bikinách. Takže dějově obrovský nezáživný propadák, který si své srdce získá snad jen u skupiny nadržených puberťáků. Pak tady máme pár zajímavých krvelačných momentů, které se leckdy opravdu povedly, ale to už je pro mě takřka hotová známá věc, že Alexandr se v této kategorii vyzná a umí tyto situace s přehledem natočit, než kdokoliv jiný. Bohužel naši hladoví kamarádi vypadají na můj vkus až moc okatě digitálně a hned první obědní dýchanek jsem sledoval s mirným úšklebem. Z hereckého pohledu mě zaujala snad jen má milovaná Elisabeth Shue, která se zhostila roličky šerifa zdejšího městečka a to je strašně málo. Za ten nečekaný závěr, při kterým jsem sebou jedinkrát trhnul, by ale scénarista potřeboval pořádně nafackovat mokrým ručníkem. Proto za mě jednoznačné a bohužel i zklamané dvě hvězdičky s podtitulem zatím nejhoršího Ajeho natočeného filmu.

Zombie Apokalypsa (2009)

Krásná vizuální záležitost, která se nemaže nějakou cenzůrou a pro ostřejší slovník nechodí příliš daleko. Trochu mě možná mrzí, že se celý děj odehrává pouze na jednom místě a nebylo využito potenciálu venkovních lokací, které mají ve Francii určitě své kouzlo. Scenář je strašně nepředvidatelný, protože už od záčatku je nastaveno takové tempo zabíjení, že se mi špatně odhadovalo, kdo by to nakonec mohl přežít. Zombíci jsou po vizuální strance prakticky bez nějaké větší chybičky perfektní a souboje s nimi jen ukazují, jaký potenciál tento druh nepřítele skrývá. Opravdu z nich šel strach a mráz po zádech, což o jiných mu podobných filmech určitě napsat nemůžu. Štvalo mě však neústale hadrkování přeživších mezi sebou, které bylo opravdu otravné a jen oddalovalo čas do další akce. Scéna v garážích byla líbivá a vyvrcholení v závěru mi ani nevadilo. La Horde proto můžu s klídným srdcem doporučit všem fandům toho to žánrů, pač za zhlednutí určitě stojí.

Texaské cely smrti (2009) (TV film)

Musím se přiznat, že jsem to celkově čekal rozhodně lepší. V podstatě se jedná pouze o hodinovou kopu nic neříkajících prohlášení tří afroamerických zločinců, kteří si ještě zkouší před televizními kamerami zachránit svůj život. Dokonce když už má přijít na věc, tak ani neukážou celou procedůru popravy v akci, což mě zklamalo asi nejvíce. Čert to vem, že by to asi nebylo úplně humání, však oni se tak v minulosti taktéž nezachovali.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Rozhodně to není zase tak špatné, jak to možná podle mého hodnocení může vypadat, ale v posledních dnech mám zkrátka trochu přezombiováno, takže mě na tomto jinak typicky vizuálně průměrným filmu, naštvala ta scénaristická pohádka plná úsměvně hloupoučkých scének, kterou jsem prostě špatně zkousnul. Nechci příliš spoilerovat, ale z těch stupidně a navíc ještě děsně okatě počitačově zrychlených pohybů nemrtvých okořeněných ultra klokaními skoky, mi bylo nevolno. Z herců mě pak prakticky navíc nikdo nedokázal zaujmout na tolik, abych mu ve finále dokonce držel své upocené palečky, takže jsem to ve finále dokoukal jen z povinnosti, aby se jakože neřeklo. Závěrečná scéná, pak samozřejmě musí celé toto cirkusová představení podtrhnout, jak jinak že? Proto pokud hledáte z této tématiky něco stravitatelného, kouknul bych se třeba raději po francouzským La Horde, který nabízí minimálně o ten jeden stupínek lepší zážitek.