Anakonda (1997)

Pamatuju si, že jsem na Anacondu chtěl jít dokonce i do kina, ale neměl jsem ještě ony povolené dospělacké roky, takže jsem měl k mému vzteku útrum. Po několika letech se film objevil na obrazovkách komerční televize a já si film mohl konečně vychutnat plnými doušky. Opravdu na mě tehda udělal kladný dojem a líbil se mi, jak nenáročný scénář, tak hlavně animace plaza, které když se ohlédnu za následujicími pokračovaními jsou jasně nejlepší. Z hereckého obsazení přísně vyčnívá Jon Voight a pokaždé když uslyším jeho jméno vybavím si právě jeho roli drsného lovce v tomto filmu. Ostatní máničky by se daly naházet do jednoho pytle a hodit hadovi k snídani, protože od toho tam vlastně taky jsou. Z dnešního pohledu film vnímám jako další z řad průměrných zvířecích vyvražďovaček, kterých najdeme už stovky, ale pokud hledáte něco koukatelného o plazech, tento film vám směle poslouží.

Game Page (1998) (pořad)

Před dávnými roky to býval jedinečný pořad o hrách, na který jsem se opravdu co měsíc moc těšil. Bohužel z dnešního pohledu, kdy k televizi jako tehdy jedinému masově rozšířenému médiu, přibyl i internet už ztrácí kouzlo s takřka nulovou informační hodnotou. Dnes si můžete na internetu vyhledat nejen informace dřív, ale najít i fůru dalších mu podobných pořadů, které jsou v některých případech i lepší. Alespoň z nostalgie za tři průměrné hvězdy a sám jsem zvědav, jak dlouho ještě tento pořad na obrazovkách vydrží.

Jana a zapomenuté město (1987)

Můžeme se vsadit, že ještě dnes bych možná vyhrabal ze zaprášené krabice na půdě, originalní VHSku toho to filmu s jeho příšerným českým dabingem. Nostalgie mi poroučí hodnotit ještě o hvězdu výše, ale rozum přesto vítězí, protože tento film si ji rozhodně nezaslouží. Pravda, je to jeden z mých filmů mládí a viděl jsem ho opravdu mockrát, což má za následek uvíznutí některých scének v mé hlavě, které se z drtivy většiny opírají o erotiku. Komediální vložky sem tam pobaví, ale je jich pramálo a většina vypadá trapně. Bohužel ani akci krom úvodní scény tady opravdu nehledejte, vše je točeno až parodicky a s takovou lehkostí, že člověk se musí škodolibě pousmívat.

Tábor tygrů (2000)

Hodně silný vojenský příběh o vojínu Rolandu Bozzym, kterého perfektně zahrál Colin Ferrell. Škoda jen, že film čerpá pouze z před válečnického výcviku a záběrů přímo z Vietnamu se nedočkáme. On to vlastně není až tak válečný film, jako spíše drama z této doby a prostředí. I přesto, že neobsahuje jedinou přestřelku, zaujme především lehkým humorem a hereckými výkony. Nevím, jak na vás, ale na mě film zanechal hodně kladný dojem a určitě si jej zase někdy rád pustím znovu.

Farma smrti (2005)

Tak to zase byl film teda. Nechci tvrdit, že by byl špatně natočený, ale už po zhruba půl hodině jsem ho měl plné zuby. Neustále opakování podobných frází, podle mě naprosto stupidní scénář bez nějaké pořadného dramatu či postavy, které bych mohl držet palce. Byl to chaos, který bych nenazval v žádném případě horrorem a nejraději mu vymyslel nějaký nový žánr od synonyma slova NUDA.

Propad do temnot (2003)

Hodně zajímavý film, který vás nakrmí děsivou atmosférou a poměrně zajímavým příběhem už od prvních minut. To je však asi jediný kladný bod z celé stopáže toho to údajně horrorového filmu. Následujicí minuty jsou propíchané nelogickými situacemi a ještě horšími dialogy. Nevím, postupem času mi i celá zápletka, připadala spíše pro smích, než aby vás vyděsila ze spánku. V hodnocení mám však dvě hvězdičky a tu druhou dávám za efekty, které vůbec nejsou špatně, ikdyž chápu že ve tmě se případné kiksy maskují líp, než v osvětlení reflektorů.

Interview s masovým vrahem (2008) (TV film)

Průměrný dokument o seriovém vrahu Arthuru Shawcrossovi, který se ve své podstatě ani nevyniká od většiny mu jiných podobných. Nejvíce šokujicí má být asi skutečnost kolik lidí se mu podařilo zavraždit a s jakým klidem vše páchal, aniž by ho dokázali chytit. Jeho smrtící praktiky nebo životní příběh mě zase až tak nezaujal a ani dokument na všechny nejasné položené otázky nedokáže odpovědět, takže tři hvězdy za statečnost.

Hydra (2009) (TV film)

Každému musí být ihned jasné, že takový film bude hlavně stavět na kvalitě efektů a jimi přesvědčovat diváky, že hydra je opravdu skutečné zvířatko a pokocháte se jím v nejmodernějších zoo na světě. Bohužel už když očkem pomrkáte po rozpočtu, který se nedostal ani přes 1 mega dolarů, musí byt každému dopředu jasné, jak to asi vše dopadlo a nakonec vypadá. Grafická vložka však není zdaleka jediná kaňka a film obsahuje i další stovky ať už logických nebo dialogových perel, ze kterých si poměrně s radostí pravidelně hlasitě zasmějete. Z jedné věci jsem však byl překvapen a to je hudba, která se mi fakticky líbila. Když přičtu ještě několik pár pěkných záběrů na ostrovní panoramata, tak to na tu čestnou jednu hvězdičku stačit bude.

Útěk do divočiny (2007)

Úžasná výprava do drsné přírody Aljašky na motivy skutečného životního příběhu o mladém Chrisu McCandlessovi, který se jednoho dne vydal doslova na pospas realizovat své sny. Musím napsat, že poprvé mě film nechytl a vypl jsem ho s úšklebem zhruba asi v polovině. Tím chci říct, že na projekci musíte být naprosto uvolnění, bez nějakých starostí, protože jen tak ho budete hltat celými doušky až do závěrečných titulků. Další možný problém nastává ve střihu, kdy výprava střídavě kmitá od probíhajicí přítomnosti do minulosti a proto to může někomu připadat chaotické a lehce se ztratí. Kdo očekává nějaké akční scénky, taky bude zklamán. Zde se střílí hlavně emocemi a kouzelnými přírodními záběry při kterých se tají dech. Emoce budete cítit opravdu z každé nové scény a není tajemstvím, že za to může překvapivě doposud moc neznámý Emile Hirsch, který podal úžasný výkon. Není to však jen o něm a i ostaní postavičky, které potkává na cestě jsou báječné. To vše dělá film tím čím je a za mě proto pokud jste neviděli jedno horké doporučení a jednoznačně 5ti hvězdičkové ohodnocení.

Souboj Titánů (2010)

Nemůžu tvrdit, že bych byl zklamán, protože něco takového zhypovaného jsem vlastně očekával. Hlavním problémem je, že se jedná o remake podle mě úžasného stejnojmenného předchůdce, který se mi když to shrnu, líbil víc. Jasně souboje a akční scény vypadají vesměs lépe, ale to je pochopitelné když porovnáme roky výroby obou filmů. Bohužel ten hlavní souboj na, který jsem se nehorázně těšil s Medúsou mě zklamal. Jo jasně vypadá to skvěle i ta modelka co se za ní vydává byla na pohled sexy, ale napětí z původního snímku naprosto vyprchalo. Naopak strašně se mi líbil nápad s džíny, kterým jsem fandil, když už se má oblíbenkyně sovička nedostavila. Závěrečná pasáž, pak musí skončit tak, aby všichni byli spokojení a odcházeli z kina s úsměvem na rtech. Když to zhodnotím do závěrečné věty, tak film vypadá dobře, ale to je tak vše. Pokud hledáte zajímavější výpravu a scénář mrkněte raději na předchůdce.