• Fantasy

Away (2020) (seriál)

Velice smutné, že nejsympatičtější postava bude lehce ulhaný a egoistický rusák. Dále se dá lehce soucítit s dcerou. Jinak katastrofa. Otravná postava čínské chemičky (to že je homosexuál je jasné od první scény a extrémně vnucené). Nevím, skvělý nápad ale provedení... Takto rozhádanou a nevyrovnanou skupinu by do vesmíru nemohl vyslat snad nikdo... Netflix a případně někteří vedoucí z Bruselu by to možná zvládli.

Rivalové (2013)

Velice zasloužených 90% a top 30 na čsfd. Film ukazuje ještě zlaté časy F1, kdy to byla zábava sledovat. Výborní herci, dobré zpracování a výprava. Samozřejmě, nějaké věci nejsou přesné (např Hunt vs novinář) ale například notoricky známá nehoda je zpracována velice věrně. Jde cítit, že do všeho ,kecal, sám Lauda. Doporučuju, za mě 95%.

Terminátor: Temný osud (2019)

Nebýt tak neuvěřitelně nesympatické postavy Grace, tak tomu filmu dám z nostalgie a kvůli Armiemu a Sáře 2 hvězdy. Málokterá postava (obzvláště ženská) ve mě dokáže nevzbudit ani špetku zájmu a sympatií, ale za to tak velikou hromadu antipatii... Slušná absence logiky pří akčních scénách (opravdu nechápu, jak by dokázala Q7 ohořet za necelé 3 vteřiny) mi také dokázala silně zhoršit celkový dojem. Nemít tu úchylku sledovat nové díly starých klasik, tak si nezníčím náladu dokončením tohoto ,díla,. Hvězda za T800(ať ho pojmenují jakkoliv) a Sarah Conner.

Pátá vlna (2016)

Dvě hvězdy za herecké nasazení a pár zajímavých momentů. Ještě nez začnu... To opravdu někdo se základoškolskou fyzikou dokáže sežrat něco jakože pomocí nějakého signálu dokážete vyřadit celé lidstvo a zrušit všechno od jaderných elektráren, přes komunikační síť až po spalovací motory? Co by to muselo být za signál, aby to dokázalo odstavit z provozu primitivní technologie potřebné pro běh spalovacího motoru? Filmu celkově strašně ublížilo to, že se dá dokonale popsat, jak která scéna dopadne. Něco drží pod bundou a hlavní hrdinka ho zastřelí? No jasné že to bude amulet nebo křížek. Hlavní hrdinku zachrání upravený mladík, který se očividně vyzná a uvědomuje si, jak je to nebezpečné, ale na druhou stranu se nebojí venku štípat dříví. Že by to byl emzák? A opravdu si někdo mohl myslet, že ti dva spolu neskončí v autě na zadní sedačce, nebude tam velkolepé odhalení pana humanoidního emzáka a poté nezachraní tato samotná osoba celou situaci? Chloe je sympatická a v tomto filmu až na trochu hystericky napsanou postavu ji není moc co vytknout. Dětští herci také nebyli špatní. Co se týče vedení ,armády, tak to jsou normální herci s ale tak naprosto plýtkou postavou, že toho emzáka cítíte během prvního snímku, co se objeví na obrazovce. Dobrý nápad, pár zajímavých momentů nicméně výsledný dojem je špatný. Škoda

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Achjo... Film nehorázně kazí extrémně nepříjemná postava ,dino veterinářky, a marného ajťáka. Nikdo snad nečekal nějaký zázrak v ixtém pokračování ságy, nicméně z nostalgie docela příjemné na vypnutí mozku. Tedy až na tu veterinářku, ta srazila hodnocení ze 4 hvězdiček na 3.

Tvář vody (2017)

Jeden z filmů, kde jsem uvažoval že to nedokuokám... Hlavní postava strašně otravná a otravně neopatrná.

Smrtelné stroje (2018)

No jak bychom si to shrnuli. Originální nápad s pojízdnými městy, lehké vtípky na naši civilizaci (americké božstvo, doba dotyková,...), sympatická hlavní herečka a výborný záporák. Vizuálně a tématicky výborně zvládnuté. Osobně mi na druhou stranu doceal vadil politický podtext: západ = fuj, východ = ti hodní chudáci. Neuškodilo by ani trochu víc objasnit minulé události a trochu tak dokreslit obrázek. Plusy nějaké jsou a mínusů je dost. Děj není úplně strhující ale celkově mě film i bavil, byť by šel potenciál mnohem více vymačkat. Celkově slušných 65%.

Pearl Harbor (2001)

Tento film je moje srdcovka. Ano, objektivně se nejedná o špičku kinematografie, nicméně akční scény, obsazení a výprava je úžasná. Letecké souboje a celkově záběry s letadly a na letadla jsou výborné a silně koukatelné. Filmy nejvíc uškodilo to, že si nevybral, která linie je hlavní. Jestli romantická linie (60% času) nebo akční, válečná linie (40% času). Kdyby se film více věnoval poutavé vojensko-letecké linii a romatiku by nechal více pro dokreslení příběhu a postav, tak by to bylo lepší. A o hudbě nemá smysl diskutovat. Prostě Zimmer. Nicméně osobně se mi Pearl Harbor líbil.

Tmavomodrý svět (2001)

Tento snímek hodnotím velmi dobře. Téma druhé světové války mě vždy zajímalo a pohled na naši část v ní je zde výborný. Co samotné dílo? Kombinuje několik reálných příběhů do jednoho a tvoří tak docela uvěřitelný obrázek o tom, jak to před půl stoletím vypadalo na(d) frontou. Když přidáme ještě dost mrazící kontext toho, co anglické letce čekalo doma za přivítání tak se tu jedná o atmosfericky a dějově výbornou podívanou. Herecké osazení: výborné Vizuálno: tuším, že žádné (relativně málo) CGI, hezky poctivě letadla, kulisy,... Krása (nemám nic proti CGI ale cením použití reálných letadel) Hudba: není co dodat, prostě sedí 90%

Černobyl (2019) (seriál)

Povedená miniserie. Nedělám si iluzi, že by vše bylo naprosto přesné (co oceňuji je ale uvedení nepřesností na pravou míru samotnými tvůrci na konci posledního dílu) nicméně... Ano, toto byl sovětský svaz. První strana, potom pravda, potom lidé... Beznaděj, neinformovanost, zastaralost, kariérismus, KGB, Strana,... Všechno je podle skutečnosti a všechno toto zabilo mnoho lidí a způsobilo tuto katastrofu relativně nedaleko našich hranic (kdo si myslí, že je to daleko tak ať hned utíká pro mapu). Naprosto zasloužených 100%