Monty Pythonův smysl života (1983)

"....every sperm is useful, every sperm i fine....". Škoda slov. Tohle není film, to je návod na život. :)

Ali (2001)

Muhammad Ali. Nejlepší sportovec všech dob. Ali je prostě klasa a jeho zápasy si dost často rád vychutnávám na youtube, takže minout tenhle film by bylo jako....byla by to prostě škoda. Will Smith tady předvádí životní výkon a jak v ringu (!!!!) tak mimo něj jsem byl přesvědčenej, že on je Ali, věřil jsem mu to. Bylo fakt vidět, jak pro tuhle roli dřel. Herci ve vedlejších rolích taky skvělí. Opět skvěle zvládnutá technická stránka, ať už to byla atmosféra šedestátech let, střih, výýborná hudba, kamera a ostatní píčovinky. :) Tempo to moc nemá, ale přesto jsem se 160 minut nenudil a hltal každou minutu a chtěl bych klidně i víc. A při závěrečným zápase s G. Foremanem jsem, i když jsem výsledek znal, musel řvát takovýto "Jeď Ali jeď, vypadni od těch provazů !!!". Prostě majstrštik a Michael Mann už pro mě nenatočí nikdy nic ani z poloviny tak dobrýho, i když Collateral je bomba.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Přesně jak jsem čekal. Pecka !!!! Naprostej nářez a prostě Cartmanovy koule nezůstanou suchý. Nelze než doporučit každýmu, koho South Park baví.

Amorův úlet (2006)

Taková pohodová romantická jednohubka, pár scének vtipnejch, ale taky dost trapnejch nebo až moc klišovitejch. Největším kladem filmu je ovšem ústřední dvojice, která je mi dost sympatická.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Tak tomuhle filmu jsem se vyhýbal dlouho a poprvý ho zkouknul až v roce 2008. Prvních 30 minut na Omaha Beach snad ani nepotřebuje komentář a tím, co se tam děje jsem byl prostě omráčenej. Něco takhle reálnýho a rároveň mistrně natočenýho se prostě nevidí. Ta Spielbergovská režie, ty herecký výkony, emoce, válečný sekvence. Prostě BOMBA!! 170 minut bez hluchýho místa, to se jentak nevidí, řadím tuhle záležitost po Black Hawk Down na druhý místo mezi válečnejma filmama.

Křižovatka smrti 2 (2001)

Zase vidím hodnocení 65% a musím se zarazit. Vždyť je to hustý akční krimi minimálně na úrovni Smrtnonosnejch zbraní !!!!!

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tomuhle filmu dám s klidem 5* a rád poplavu proti proudu těchto celkem negativných komentárů. A co mám na svoji obhajobu? Vůbec nic. Je to akční-scifi blockbuster jak má bejt. Frája Arnie vezme všechno co rychle jezdí nebo střílí a míří si tímhle filmem rychle napříč.. Akční nářez podpoří i cool záporák Kristinna Loken. Pravda sice je, že temná atmosféra se změnou režiséra vytratila, ale pořád je tenhle film po všechn stránkách prostě mega.... i když jsem možná lehce zmanipulovanej vysokým rozpočtem. (-:

Zpátky ve hře (2005)

Komedie s tak ohraným scénářem a takovou porcí klišé, že už to není zdravý. Navíc nepřesvědčivý herecký výkony, debilní postavy a režie na úrovni High School Musical, takže nemůžu doporučit divákům nad 13 let. :) Na druhou stranu je to jeden z mála filmů, kde mi nevadil samotnej Lawrence a taky jsem se párkrát pousmál. Jo a neustálý používání soundtracku z Rockyho už taky není vtipný.

Olověná vesta (1987)

Jeden z nejzvláštnějších válečnejch filmů. První část filmu ve výcvikovým týboře se mi dost líbila a Ermey s D´Onorfrioem byli prostě rulez. Přechod do druhý "vietnamská" poloviny filmu se mi moc nelíbil a vadil mi tam ten přehršel zbytečnejch dialogů. Samotný válečný scény jsou ovšem hodně povedený.

Requiem za sen (2000)

Solidní psycho. Tenhle film je vlastně takovej hodně (!) syrovej mix Donnie Darka a Trainspottingu. U filmů s takhle pomale nastaveným tempem se často nejsem schopnej 100% pobavit, ale tohle je výjimka. Naprosto skvělý výkony všech zúčastněnejch, silnej příběh, výborná temná režie a kamerový vychytávky dělají jeden z nejlepších filmů nejspíš všech dob. Silnej konec nejspíš dojme.