The Morning Show (2019) (seriál)

Neudržel jsem se a když už jsem slyšel hlas tak jsem pořád hledal Grua z despicable me. Jinak určitě hodnotím že kauzu MeToo (a to jak moc je přitažená či ne za vlasy) to nechává hodnotit diváka. Trojice nesporně dobrých herců táhne celý seriál (Jennifer Aniston - SAG za nejlepší herečku v dramatickém seriálu) a je to dobře (upřímně bez nich by to byl jen podprůměrný počin). Určitě je zajímavé sledovat tituly Apple (for all mankind, see a spol.) Z jejich dílny vychází poměrně zdařilá témata.

Ve jménu našeho Pána (2019) (seriál)

Můj styl humoru. Nezničitelný John Goodman je tahnout seriálu. Super nápad a každá postava propracovaná. Krásně uzavřené.

Králíček Jojo (2019)

Krásná oddychovka s duševním přesahem. Člověk se směje jako blázen dokud si něco neuvědomí. Jinak kdo jiný by měl hrát Hitlera než potomek maura a židovky ( zároveň režisér celého filmu). Drtivá většina filmu točena na žatecku.

Expanze (2015) (seriál)

Nemohu se zbavit pocitu že konkrétně celou první sérii jsem odhadl v prvním díle. Celkově mi moc nebaví 5 příběhů samostatně se odvíjejících a sem tam se protnou. Pro udržení pozornosti musím často vypít kávu. Efekty a zákony fyziky jsou dotažené na jedničku. Některé díly občas překvapí, ale to přisuzuji spíš režisérovi, protože každý druhý točí někdo jiný (ještě že tak.. ) Nějak jsem tomu nepřišel na chuť.

Watchmen (2019) (seriál)

Absolutní nadšení které bylo korunováno maximální precizností kamery a grafického zpracování celého projektu. Konkrétně extraordinary being je díl kde bych pochopil kdyby byl vysílán v galeriích. Natočeno noir postupem, s vypíchnutím barvy u rozhodujících scén. Ale o tom to asi nemá být. Moc se mi líbí příběh, kde od začátku do konce nechápu jak to chtějí vysvětlit a na konci tomu i já rozumím. :) Pro mě jednoznačně nejlepší zpracování komiks příběhu (které obecně nemusím) s jasnou funkcí fyzikálních zákonů a zasazením do reálné doby a reálných míst. Za mě neexistuje jinak než 5 hvězd.

Mandalorian (2019) (seriál)

Díky tomu že seriál vůbec nesouvisí s klasickým světem SW ( a né opravdu to není malý Yoda) jsem ho zhltl na posezení. Skvělý příběh, nadherně natočeno - žádna přiblbá láska.. akce :) a George umi prostě efekty.... pořád zkoumám jak udělali písečné stopy po motorkách které nemají kola :)

For All Mankind (2019) (seriál)

Zajímavý nápad, vlastně supeeer nápad a výborně zachycena doba 70.tých let v USA. To že na měsíci nejsou první slova ,,malý krok pro člověka” ale cosi o marxisticko leninském manifestu je samo o sobě námět jak prase. Co se děje potom jde jen v Americe :) V rámci zhýčkanosti mi možná malinko vadí gravitace na měsíci a v lunárním modulu, to ale ochotně přehlížím, protože téma je fakt super.

Zaklínač (2019) (seriál)

Běžně mi hodnocení tak dlouho netrvá. Dokoukal jsem před týdnem a pořád netuším. Tomek Baginski je génius. Jeho fallen catedral mi donutil se zamyslet. A mělo to 6 minut. Pro mě mág fantazi a kdo jiný by se měl podílet na polském eposu kterým pro mě Wiedzmin jednoznačně je. Druhá série je možná více o politice, ale maximálně to vyváží suché až komické dialogy z normálního života jako ,, kde mam kurvy ty meče”. Těším se na 3. sérii i na prequel Blood origin.

Katedrála (2002)

v podstatě mi to v roce 2002 hodně zasáhlo, byl to neskutečný příklad animace kterou dosahovala studia alá pixar, ale v poměrně domácích podmínkách, neskutečný příběh a hudba vměstnaná do 7mi minut. Velká pochvala. A ejhle.. o 16let později tenhle pán točí remake asi nejkrásnější fantazi kterou dal světu další super polák. Zaklínač

Diego Maradona (2019)

Pro mě jednoznačně nejlepší dokument ze sportovního odvětví a pořád nevím jestli bůh nebo padouch.. tenhle problém mým už cca 30 let :)