Agent (2019) (seriál)

Precizně natočeno, mám obrovský problém s S.B.Cohenem kterého mám spojeného jen s blbečky typu Borat, Bruno a další veteš.. Tady zahrál absolutně precizně, neskutečné charisma díky jeho původu, zasazení doby do 70tých let s ukázkou v té době téměř nerozbombardované Sírie...Skvělé prolínání černobílých záběrů s barevným světem - to vše mne maximálně uchvátilo. Přičtu-li k tomu že jde z velké části o skutečnou událost.. Klobouk dolů.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

a jako vážně lidí chodí na Marvella ? kde jsou všichni úžasní a skvělí ? Misfits žeru z víc důvodů.. jeden z hlavních je že to je typicky britské. Druhý je že jde dost často spíš o vyvrhele a ne o nažehlené elasťáky s hvězdou na prsou.. :)

Terminátor: Temný osud (2019)

On i ona jsou schopni ten film herecky utáhnout i kdyby to bylo o ničem. Možná jsem čekal maličko víc od lidí jako je James Cameron. Děj jel dopředu, žádné odbočky, efekty jako vždy na jedničku. Me2 a podobný věci můžou za to že vše se točí kolem 3 žen které jsou vlastně strašně drsný. Potěšilo, pro mě jeden z top filmů letošního roku.

Joker (2019)

já se celou dobu fakt snažil, ale pořád jsem srovnával s úplně nepřekonatelným Heathem (R.I.P.). Takže pominu-li že největší psychopat byl on, musím říct že ano. Povedlo se. Joaquin umí přeřadit mezi normálním světem a světem psychopata ladně jako kočka. Jeho psychopohled nepotřebuje více efektů a je dobře že to bylo pochopeno i režijí a není to přeplácané. Bohužel Temného rytíře si i po letech pustím rád znovu, tohle zřejmě ne. ale kdo nemá srovnání - bude ho tenhle Joker strašit ještě dlouho.

Blíženec (2019)

Nudný scénář, odfláknutá kamera, nulová zápletka. Na to že o ničem - moc dlouhé. Námět z devadesátek. Absolutně o ničem.

Carnival Row (2019) (seriál)

Krásně napsané, sympatické že si Orlando i produkoval. Napětí a posun na konci každého dílu významově v ději. To se hned tak nevidí. Celkově Amazon má peníze na správné lidi a ty to prostě natočit umí. Druhá série bude určitě stejně skvělá. Prostředí něco mezi Anglií 19.stolení a fantazi zemí je výborný výběr. Orlando si na nic extrémního nehraje.

Ad Astra (2019)

Místy fakt nuda, tommy lee jones nezklamal. Posledni tretina filmu mela i trochu smysl. Spousta fyzikalnich nesmyslu.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tenhle film je pro někoho kdo má prostě Tarantina rád, nepostrádá dlouhé scény bez střihu, založeno především na dialogu a pokud někdo nemusí Tarantinovo výstřelky asi ho to nenadchne. Já na něm vyrůstal, takže je hájený :) A ti dva hoši zvednou každý film minimálně o 30%. zábavné finále :)

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Já vůbec samozřejmě netušil. I proto se mi to líbilo. A pozor ta hudba je neskutecna, na 70. léta nechápu že ho nikdo neznal...

Banda (2019) (seriál)

Žeru scénář který mi baví. Žeru konečně podáni superhrdinů alá Marvel jako lidí - ba horších ctností. Žeru efekty a komediálnost příběhu. Žeru Amazon za uvolnění celé série najednou, střídání režijní taktovky a velikosti rozpočtu. Jdi se bodnout Ironmane, supermane a spol. Je to duševní hostina pro každého kdo se chce bavit a přemýšlí jak zabít neviditelného s kůží kterou nic nepronikne :) S odstupem času ale zavírám oči v některých scénách nad brutalitou efektů. Ty značky přes seriálem mají fakt svá opodstatnění v tomhle případně rozhodně.