V Bruggách (2008)

Zo začiatku som nečakala priveľké nadšenie po zhliadnutí In Bruges aj napriek faktu, že sa nachádzal v IMDb TOP250, avšak bola som veľmi milo prekvapená. Dramatický a komediálny prvok sa perfektne mixoval, scenérie boli nádherné a z tých hlášok sa niekedy naozaj nedalo, hlavne ked niečo zapotil Farrell (začínajúce väčšinou fu**ing a končiace Bruges) :)) Tento film teda odporúčam - výrazne.

Elektra (2005)

Elektra je imo o triedu horší komix ako Daredevil a to už je čo povedať. Najvýraznejšia črta je trápnosť a najväčšie lákadlo (aspoň pre istú časť publika) - Jennifer Garner, ktorá síce vie vyzerať sexy, ale akosi by sa mohla naučiť aj hrať (na poslednú bojovú a "oživovaciu" scénu mi napadá len reakcia: "Wtf?!"). Takže ešte raz dodávam - najhorší Marvelov komix, aký som mala tú smolu vidieť.

Tom a Jerry - Chůva (1958) (epizoda)

Za lepšiu verziu príbehu unikajúceho dieťaťa, o ktoré sa opatrovateľka nestará a tak Tom s Jerrym musia pristúpiť k razantným záchranným výpadom, pokladám Busy Buddies z roku 1956.

Tom a Jerry - Vejce a Jerry (1956) (epizoda)

Ďatlica sedí na svojom vajci (:-), avšak na chvíľku odíde a vajíčko sa vykotúľa zo svojho hniezda až pod Jerryho zadok. Pod týmto miestom sa vzápätí vykľuje ďatlík, ktorý považuje Jerryho za svoju matku. Jerry ho však vyženie preč a tak smutný narazí na Toma, ktorého nahnevá a preto sa ho Tom snaží za každú cenu zneškodniť. Očakávať však môžte krásny happyend.

Tom a Jerry - Milovník Tom (1952) (epizoda)

Opät sa Tomovi zapáči istá mačička, ale tentokrát sa Jerrymu pri pohľade na to, ako ju Tom balí, zjaví čertík, ktorý mu pripomína, aké je to preňho zlé, keď sa Tom zamiluje a radí mu, aby s tým niečo spravil. Ako to však býva, nakoniec sa stane niečo úplne iné.

Tom a Jerry - Kachňátko (1950) (epizoda)

Diel, v ktorom ukradne Tom kačici vajíčko mysliac si, že si spraví omeletu, ale vnútri nájde kačiatko. A tak sa po počiatočnom sklamaní rozhodne, že si pripraví na jedenie aspoň "roast duck", ale to ešte nerátal s Jerrym.

Tom a Jerry - Ukřivděná kočka (1950) (epizoda)

Epizóda, kde sa Jerry nahnevá na Toma a tak, aby sa mu pomstil, narafičí prípady pôsobiace dojmom, akoby Tom kradol Spikeovi kosť - a toho to, samozrejme, zlostí. Jedná o jeden zo slabších dielov v týchto rokoch (podľa mňa).

Život je krásný (1946)

Láska na prvý pohľad. A nezabudnite, že vždy, keď začujete zvoniť zvonček, nejaký anjel práve dostal krídla (mimochodom Clarence je jednoducho božský, teda anjelský :-)

Úhel pohledu (2008)

Veeľmi dobrý akčný film, ktorý som ako divák nezvyčajne prežívala - hlavne posledných dvadsať minút. Niekoho možno môže naštvať typické americké vyvrcholenie či priam neuveriteľný talent hrdinov byť v pravej chvíli na správnom mieste a vidieť presne to, čo je dôležité, ale tak - ja to mám rada (t.z. odporcovia us-komerčno-neoriginálnych-akčných thrillerov - zďaleka sa vyhýbajte) A čo som to ešte chcela.. jasné - Dennis Quaid is the best!