Neprůstřelný mnich (2003)

Od tohot filmu som ockaval absolutnu blbost (co ine ocakavat od filmov so Seanom Willamom Scottom), ale ak prepacim trapny a blby pribeh dostal som dost peknu porciu kung.fu zabavy. samozrejme ze to nie je v style klasickeho cinskeho kug.fu ale je to prisposobene dementnej americkej mladezi ale kukat sa na to da. ale druhy krat to uz nemusim :)

Mstitelé (1998)

Dost velka blbost, ale ak prijmete vyzvu a vypnete mozog tak sa pritom aspon priemerne pobavite. Nechapem ako sa na to mohli dat taky dobry herci. Ale niektore scenky boli podarene. Prvy suboj s dazdnikom, telefonna budka, ale uz nic viac.

Poslední samuraj (2003)

Kvalitné vybrakovanie Posledného Shoguna, ale nie je to az take zle, naopak je to dobre. Dostavame sa do doby reinkarnacie samurajskych filmov (asi najvacsiu zasluhu mozme prpisat Quentinovi tarantinovi a jeho opusu Kill Bill) a to je dobre. aspon pre mn ako fanuska tohot zanru. Last Samurai nam prinasa pribeh o cti o laske a o boji za spravodlivost. Ano o tom boli stare samurajske filmy a to som mal na nich rad. a preto mam aj rad tento film. nebyt toho obrovskeho vplyvu hollywoodu ktory na tomto filme velmi citi bolo by to plne hodnotenie. takto "len" 4*.

(1998)

Temný príbeh jedného geniálneho matematika, alebo ako skoncil Dobrý Will Hunting. Pekelne hustá atmosféra, usi drásajúce zvuky, hdina plný schizofrénie a nenávisti k samému sebe koli svojej genialite a hlavne skvelá rézia. To sú veci ktoré s tohoto filmu robia nadpriemerný zazitok. Vsadit na ciernobiely material sa tiez vyplatilo, posobi to v style noir filmov, ale rozhodne to noir nie je. Scenky medzi maxom a susedkou su plne citelne velkym erotickym nabojom ale... Pi rozobera velmi zaujimave otazky, nielen z oblasti matematiky, ale aj s oblati zidovskeho nabozenstva. Je to dost tazko stravitelny film, ale rozhodne stoji za pozretie.

Scooby-Doo (2002)

Tak toto bolo nahodou celkom dobre. Spravne blaznive v style stareho kresleneho serialu. Tak preco na chvilku nevypnut a nenehat sa unasat virom prijemnej detskej zabavy?

Hrdina (2002)

Velmi zaujimavo natoceny film, ale na mna jednoducho prilis nudne. Suboje su natocene fakt krasne aj kamera je skvela, no to co sa deje medzi subojmi sa len malokedy vymyka z nudy (jedinou takou scenkou bolo ukazanie pohadanych milencov zijucich v jednom klastore), ale na druhej strane take vyuka v kniznoci bola nadherna. Pre mna je to velmi rozporuplny film, ale pre fanuskov cinskej kinematografie to musi byt neopisatelny zazitok. Holt ja som fanusik klasickeho kung-fu a samurajskych filmov :)

Taxikář (1976)

Výborná dráma so skvelou atmosférou. De niro je tu riadne vysinutá troska, ktorá len z zt toho dovodu ze nemoze spat zacne jazdit taxikom. Ked nejazdi navstevuje pornokino. Scorsese nam umoznil nahlad do hlavy cloveka zhnuseneho tymto svetom a pevne rozhodnuteho nieco s tym spravit. Pribeh je to pomaly ale to je dobre, iba to umocnuje atmosferu. podobnym stylom bolo natocene aj scorseseho posledne pokusenie krista, no tu je ta atmosfera dovodene do dokonalosti. aj jodie foster v ulohe 12 rocnej prostitutky nemala chybu. Je aj zaujimave zistit kde bral fincher inspiraciu pri natacani Fight Club. Tneto film je jednou velkou povinnostou pre fanusikov filmu. zautoci na vas s depresivnou atmosferou, perfektnymi hereckymi vykonmi a genialnou reziou

Lesní duch (1981)

Výborný splatter gore filmík. Aj ked podla mna trosku slabsie ako 2ojka (málo vyuzitá motorová píla) ale aj tak zábavné. Atmosféra je tu geniálna a aj tie triky sa mi pácili. Nemozem si pomoct som skalny fanusik starych beckovych hororv s uplne beckovimi trikmy. Raimi tu ukazal ze je to reziser od ktoreho mozme v buducnosti cakat velke veci, a to aj splnil. Evil dead je povinnostou kazdeho milovnika filmu a hlavne zanru horor. Lebo ako sa raz vyjadril samotny Kingh. evil dead je najlepsi filmovy horor historie.

Alias (2001) (seriál)

Zo zaciatku to bolo fakt dobré, ale potom to uz zacalo no povedzme nudne. ale celkom ma potesilo cameo Quentina Tarantina v epizóde Box.

Fargo (1996)

Tak takýto film sa len tak nevidí. Neviem ci to je natocené podla skutocnej udalosti ako sa na zaciatku filmu píse, ale to je pre mna nepodstatne (ak je to naozaj pravda iba to pridava na desivosti) Clovek v trabloch si nehava uniest vlastnu zenu, ale to sa zvrhava v krvave neprijemnosti. Ale zase nevidime tu potoky krvi, ale skevele herecke vykony. Perfektnu atmosferu a hlavne genialnu reziu Joela Coena. Buscemiho herecky vykon je kapitolou samou o sebe. Ked tento herec chce dokaze zo seba dostat nieco co robi z filmu uzasny zazitok (tak isto ako v napr. reservoir Dogs alebo v Big Lebowski). Pribeh nestraca na dinamickosti a ten zaver uplne vyraza dych. Jedine co mi trosku vadilo boli postavy policajtov. Pripadali mi ako sedliaci niekde z vidlakova. ale inak je to film bezchybny. Odporucam kazdemu.