Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

Velice nadějná pilotáž, která svým zpracováním naznačuje, jak by se mohl vyvíjet trpajzlik v následujících letech. Mám bohužel ale teorii, že pokud se první díl vůbec jmenoval Konec, bude v této sérii díl pojmenovaný Začátek nejspíš opravdu tím úplně posledním.

Karateci Kız (1974) odpad!

Téhle těžkotonážní bandě ochotníků schází jediné. Vyrazit s bandou cikánů na turné.

Hooligans - Zákon tribuny (2006) (seriál) odpad!

Fotbal miluju celý život, ale tohle není o fotbalu. Tohle je o vymazaných kreténech, kteří jsou schopní se kvůli mé milované hře klidně povraždit. No, budiž, když jsou natolik vypatlaní, že jim to za to stojí. Ale ať nekazí dojem ze hry slušným lidem.

Resident Evil: Odveta (2012)

Anderson se definitivně posral až na záda. On si prostě už vážně myslí, že cokoliv hodí na papír, mu my jakožto diváci musíme zákonitě sežrat i s navijákem. SPOJLER: Rudá královna chce vyhladit život na Zemi, v prvním díle ale uzavře úl, aby Zemi chránila. Hmm, náladová čubka. Wesker už není hlavou Umbrelly, ale je z něj partyzán, který Alici pomáhá. Hmm, asi prozření tvl nebo co. KONEC SPOJLERU: Anderson také naklonoval do toho filmu úplně každýho člověka, který v jakýmkoliv díle předtím zaklepal bačkůrkama. Jedno ale naklonovat zapoměl. Atmosféru z prvního dílu. Ta je definitivně v prdeli a celá série míři neodvratně do sraček. Když mu po čtyřce vyčítali slow motion, tady nám to teda naložil jen co se do nás vejde. Jenže je to něco jako Transformers 2. Akce, akce, akce a kde nic, tu nic a najednou finýto. Celý to vzniklo asi takhle. Čau Paule, tak už máš nějaký ten scénář k Resident Evil Odveta? Zdar, no mám asi deset stránek. Hm, hm, to není moc. A kolik máme střeliva. No, je tam asi dva a půl milionu kulek. Dobrý, tak to stačí. Já neříkám, že jsem čekal veledílo a upřímně do kina jsem jel s tím, že to bude špatný, ale takovej brutální výplach sem teda nečekal. Něco jako když dáte na přehradu nálož dynamitu. Velká rána, strašnej randál a příšernej rachot, ale ve finále si pamatujete jen tu první ránu. Když ji ovšem přežijete. * a víc ani ťuk a to jen díky mé náklonosti k sérii. Zamačkávám slzu v oku a jdu si pustit první díl. Hovgh.

Muži v černém 3 (2012)

Pár dobrých fórů, které se vám ale vypaří z hlavy rychleji, než řeknete K. Celou stopáž jsem spíš prozíval a vůbec jsem se do filmu nedokázal vžít. Je to sice vizuálně v pořádku a téma je nadějné, ale je tak trestuhodně nevyužité až hanba. Sice se to celé dobře vysvětlí, proč si vlastně tenkrát K vybral J, ale cestování časem je tak ožehavé téma, že se tvůrci opět dopustili několika fatálních hovadin. Celkově tohle téma mám rád, ale už nikdo, nikdy nenatočí lepší věc o cestování časem, než Návrat do budoucnosti.

Saturn 3 (1980)

Strašne dementní záležitost s příšernou hudbou a zvuky, které mě budou pronásledovat i ve snech. Scénář je místy odpadní záležitost, herci jsou toporní a nudní. Keitel má celou dobu jeden výraz a Kirk to je křeč sama o sobě. Jediný na koho se dá dívat je Farrah, a že to je místy podívaná. Robot je tupej jak můj dnešní výraz po ránu, co sme došli v sedm z mlejna. Snaží si to hrát na vetřelčí film, ale krutě to nefunguje. Další z filmů typu Leviathan, se kterými se roztrhl po Vetřelcovi pytel. Ale Leviathan je aspoň o třídu lepší. Tohle je nudná šeď, beroucí se strašně vážně.

Rivalové pod rudým sluncem (1971)

Parádní snímek hrající na exotickou westernovou notu a zaběhlý standard. Bronson, jako zástupce klasických, ostřílených chlapíků na divokém západě, Delon jako zástupce francouzských gentlemanů a Mifune prostě jako Japonec. Tak tahle skvadra mě rozhodně bavila po celou dobu stopáže. Ke konci to sice vypadá, že scénáristovi došla páska v psacím stroji, ale jedná se celkově o svižný western, který dobře uteče a má pár legendárních momentek. Jo a samozřejmě Ursula Andress byla tehdy k u......í.

Lovec kořist (2009)

Na rozpočet luxusní vizuální záležitost se silným příběhem a dialogy, ze kterých se vám konečně nechce vyhodit lečo. A když přijde na řadu scéna, kdy se dovídáme, kdo je oním pronásledovaným, celé se vám to převrátí naruby. Není to extra akční, není to vizuální nájeb jako Avengers a už vůbec to není vtipný jako Diktátor. Přesto všechno je to jeden z nejmilejších filmových počinů poslední doby, který mi udělal obrovskou radost a dokázal všem, že i za málo peněz jde udělat hodně muziky.

Megalodon (2002)

Klasická apocoolyptická pizzovina na coolmě. Kde jsou filmy typu Já, legenda? Na hovně. A právě dnes. Když príma kůl spouštěla apocoolypsu, těšil jsem se, protože jsem doufal v klasický apokalyptický a katastrofický filmy rozhodně vyšší kvality. To jsem ještě netušil, že budem furt krmení pro rybičky.

Cleveland show (2009) (seriál)

Místy silně nesympatický až odpudivý seriál, jindy velice trefný a úderný. Bohužel těch negativních míst je tam o dost více. Oproti Griffinovým velmi slabé.