Útěk do divočiny (2007)

Ani nevim, proč jsem se na to díval, když jsem něco podobného čekal od první kinoreklamy, kterou jsem na to viděl. Všeobecná plytkost, kterou to obsahuje, by mi normálně tolik nevadila, ale tenhle film si hraje na něco obsahově hlubokého a možná by chtěl i dojmout. Kyby to nemělo tak dobrý hudební doprovod a nebylo to alespoň trochu "podle pravdy", šel bych s hodnocením ještě níž.

Ueki no hósoku (2005) (seriál)

Padesátidílná definice ryzího shonenu. Co mi brání dát 5* je jen a pouze přílišná lehkost, s jakou se kladní hrdinové otřepávali ze zranění pro zloduchy smrtelných, a možná ještě špetka naivity, kterou to rozhodně obsahuje.

Gran Torino (2008)

Příběh ani prostředí není nijak zvlášť zajímavé, a tak celý dojem z filmu stojí a padá na hereckých výkonech a režii. Vlastně ne stojí a padá, ale díky Clintovi spíš jen pyšně stojí... není lepší herec na ztvárnění hlavní postavy a lepší režisér na podobná témata. Super, továrny v East Clintwoodu opět zapracovaly na výbornou!

Sedm statečných (1960)

Bohužel originálu se to nevyrovná. A podobnosti jsou zarážející až do takové míry, že se Kurosawovi vůbec nedivim, že se soudil - a že vysoudil těžký prachy.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Akční anime film, u kterého příběh jako by byl vytvořený v americe v 80. tých letech. Ale mě to rozhodně nevadilo. Dětskej hrdina nebyl přespříliš otravnej, jak normálně bývá bohužel zvykem, a souboje byly na téměř nevídaný úrovni. Určitě je lepší se podívat na tenhle film, než na 99% filmů dělaných k seriálům. A i mezi ostatními anime filmy je tohle imho těžkej nadprůměr.

GTO (1999) (seriál)

Neřikám že to je špatný, ale na čistě komediální anime je to málo bláznivý. Od Fumoffu, Slayerů, Ouranu apod. se to má ještě dost co učit. Takhle to je chvílema docela nuda, i když světlý momenty to určitě má.

Válečníci (2007)

Filmy s podobným scénářem a zároveň výpravou dneska bohužel točí jen Čína a Korea. A ačkoli mám asijský styl kinematografie moc rád, dost často se mi u těhle filmů stane, že ztrácím úplný přehled nad dějem. Možná to je tim, že úplný přehled neměl od začátku nikdo? Rámcově ale děj pochopit jde a celek pak vychází na čisté 4*.

Quantum of Solace (2008)

Rozhodně lepší než Casino Royale a i přes to, že Bond se tu nepředstaví jako Bond, že ani neví co pije a Q má dovolenou... Po tomhle si umim představit i další Bondy s Craigem v hlavní roli.

Karate Kid (1984)

V originále je Pat Morita vážně dokonalej... -Banzai! -Bonsai? -BANZAI!!

Fušigi júgi (1996)

Ze začátku to vypadalo hodně nadějně, ale děj se postupně překombinovával až běda... škoda, mohlo to být snad i lepší než samotný seriál. Jinak jak už u podobných OVA bývá zvykem, pro neznalce seriálu prakticky nepřístupné a určitě nepochopitelné.