Fušigi júgi (1995) (seriál)

Trochu pomalejší rozjezd, animace i na dobu vzniku celkem průměrná a na můj vkus až moc velká romantika. To by byly vady seriálu. Ke kladům zas rozhodně patří Nakago, což je prvotřídní zloduch, a vůbec některé docela odvážné dějové zvraty. Celkově klady určitě převažují zápory a Fushigi Yugi je po dlouhé době seriál, který rozhodně stálo za to vidět.

Slayers Great (1997)

Slayeři jsou většinou sice dobrá podívaná, ale maj chvilky, který se prostě nedaj pochopit.

Oko dravce (2008)

Hmmm, ta AI je občas nějaká až moc přechytřelá a občas zas vyloženě naivní a nedůsledná... Ale jinak až na nepřehlednou honičku docela potěšující film.

Street Kings (2008)

Pěkně reálný děj i akci kazí jen pár okamžiků. Ale celkově fakt dobrá béčkoidní krimi akce...

Zatóiči keššótabi (1964)

Tenhle Zatoichi moc nenadchne. Není tam žádný záporák, co by se Zatoichim vydržel déle než pár vteřin, a děj je přímočaře jednoduchý až moc. Konec to sice trochu zachraňuje, ale i tak jsem podle názvu čekal něco úplně jiného.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Po první sérii chápu, proč se to srovnává s Death Note - a mě osobně to i přes mechy vychází z toho srovnání líp. Po druhé sérii je to určitě lepší než dn, zvlášť konec. A to i přes to, že pro dějové zvraty to občas obětuje přehlednost, logičnost i konzistenci některých postav. Stačí prostě obsadit Noria Wakamota do role, která se v seriálu objeví víc než jednou, a je vymalováno.

Kung-fu mela (2004)

Trochu horší než Shaolin Soccer, ale pořád nadprůměr.

Hadžime no Ippo: The Fighting (2000) (seriál)

Hajime no Ippo je celkem schematický sportovní shonen. Animace, zvuk, děj, postavy... všechno je to precizně vymyšlené i udělané. Taky se dá ocenit to, že na akční anime hrdinové nemají prakticky žádné nadpozemské schopnosti a všechno se snaží být co nejpodobnější skutečnosti. Ale... imho příběh moc originality nebo zajímavosti nepobral a i když fungujou vtipy a občas i vážné momenty, jako celek to je kvůli 76 dílům dost zdlouhavé. Obecně nejlíp hodnocená anime holt nebývají ta nejlepší - spíš jsou to ty seriály, které jsou pro většinu lidí alespoň ucházející. A to Hajime no Ippo rozhodně je. Edit: Asi sem hodně zatíženej na grafickou stránku věci, ale druhá série je zatim na 5*. Ještě jeden edit: Tak jak našláple druhá série začala, tak se po pár dílech vrátila ke standardu první řady, takže ty 4* jsou tak akorát.

Gekidžóban Bleach: The Diamond Dust Rebellion – Mó hitocu no Hjórinmaru (2007)

Tvůrci se od prvního filmu opravdu polepšili a konečně vymysleli trochu zajímavější děj - možná spolupracovali i s tvůrcem mangy(?). Tím se druhý film Bleache celkem vymyká podobným "bonusovým" záležitostem (na rozdíl od filmů ostatních komerčních anime jako je Naruto nebo One Piece). Dokonce i velký problém prvního filmu, který chtěl za každou cenu a až nesmyslně představit co nejvíc postav, se celkem úspěšně pokusili řešit.,) Prostě je vidět, že se poučili a druhý film je prakticky ve všech ohledech lepší než ten první. Doufám, že jim to vyjde a dopadne to jak u Inuyashi, kde se filmy zlepšovaly a zlepšovaly a třetí film byl dokonalost sama. Třetího filmu Bleache se prostě nemůžu dočkat už teď... PS(menší spoiler): Trochu mi vadilo, že Kyouraku to v tom filmu tak odnese a vypadá slabší než třeba takový Hitsugaya nebo Ichigo, což je imho naprosto proti faktům z mangy. Taky bych tenhle film kvůli referencím a spoilerům nedoporučoval nikomu, kdo neviděl cca 130 dílů seriálu.