• Krátkometrážní

Genius Party (2007)

Některé příběhy jsou buď tak hlubokomyslné, že to nejde pochopit, nebo naopak tak nezajímavé (obyčejné), že to tady vůbec nemuselo být. Teď to vypadá, že Genius Party je sračka, ale opak je pravdou. Jde o přehlídku nejlepší a nejpropracovanější techniky asijské animace - ať už 2D, nebo 3D. U mě vede techno-fantaskní Shanghai Dragon, paranoický Doorbell a úžasná atmosféra v Genius Party.

Thor (2011)

Bavilo mě to velice! Natálka už chutnější být nemůže, Chris je ve své roli jako doma - vlastně ani jeden z herců mi vůbec nevadil. Solidní snímeček. Jen ta postava Natalie je tam opravdu úplně zbytečná. "To je zase někdo od Starka?"

Homunkulus (1984)

Solidní sci-fi psycho!

Film, film, film (1968)

Dokonalé vyobrazení toho, kolik námahy a nervů stojí tvůrce vznik filmu. PS: Vzhledem ke kulisám, které chystali a scénám, které byly ukázány, že točili... o čem ten film sakra byl? :D Skvělá zábava, 5*

Susza (1969)

Takto promrhaná pointa tu dlouho nebyla.

Schody (1968)

Tak to jsem nečekal. Ten konec a závěrečný zoom-out je fakt nářez.

Tango (1981)

Krapet starší a delší sestra klipu od Michela Gondryho Come Into My World pro Kylie Minogue. Je to ale hrozně dlouhé a ke konci už to fakt nepobíráte.

Černá karkulka (1983)

Není možné! Polský animák s humorem a DĚJEM!

Apel (1970)

Myšlenka revolty tam je, a to je asi tak všechno. Po pěti minutách "Nieder!" a "Auf!" už jsem měl myš na křížku a nebál jsem se ji použít. Naštěstí se objevil zpupný vězeň, ten to zachránil. Zbytečně dlouhé. Kdyby "Nieder" a "Auf" pokračovalo ještě půl minuty, bez sebemenších výčitek vypínám. Vy, co dáváte 5* tomuto, netuším, kolik dáváte filmům, jako je Muž, který sázel stromy...

Ptak (1968) odpad!

Už jsem viděl leccos, ale abych nebyl schopný se dokázat soustředit na 9 minutový film ani na druhý pokus, to už leccos naznačuje. Nuda, černošedá nuda. Vůbec všichni ti polští animátoři měli tehdy zřejmě nějaký hodně velký problém. Video tady, ale nemá to cenu: http://www.youtube.com/watch?v=rBZlVXJbj9o