• Krátkometrážní

Dragonball: Evoluce (2009)

Neskutečná kravina, která v hrané verzi moc nefunguje, Chow Yun-Fat už asi nemá na živobytí, tak bere takovéto "role". Jinak velice solidní efekty a hlavní hrdina je sympaťák. Béčko jak Brno :D "Musíš poslouchat, co ti radí koule!"

Machete (2010)

Velice solidní jízda s kupou krásných bab - co si budem nalhávat, Jessica je prostě boží - a respektuhodnými padouchy. U mě vede Jeff Fahey, ten chlap má prostě šťávu :) Plno dobrých hlášek a scén, ale kdyby se pokračovalo celý film v duchu prvních několika minut, bylo by moje hodnocení rozhodně vyšší. Planeta Terror se mi líbila víc.

Sirotčinec (2007)

Parádní mystery, solidní lekačky a mrazivá pointa. A to všechno bez hektolitrů krve.

Temnota (2002) odpad!

Vynikající herecké výkony, geniální a originální zápletka, výtečně napsané postavy, napětí od začátku do konce a ten geniální konec! Postava matky patří na filmový Olymp - tak duchapřítomnou ženu abyste pohledali! ODPAD! PS: 64%? Vy jste se zbláznili.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Dal bych i tři, ale za ten vizuál přihazuju jednu hvězdu. Buď stárnu a začínám blbě vidět, nebo nám v kině pustili 3D DivX, protože tak prapodivně rozplizlé detaily a barvy jsem v kině ještě neviděl. Příběh mě osobně ničím nepřekvapil, sice to bylo celkem originální, ale ta šablona příběhu (někdo v něco věří, nikdo jiný ne, nakonec se ukáže, že měl pravdu a je z něho hrdina, dobro, zlo, bratr u protější barikády, zrádce) jakoby už někde předtím byla... Navíc většina slow-motion záběrů byla v traileru a věřte, že v něm to působí mnohem bombastičtěji. Oproti traileru nemá ani jediná scéna filmu takový feeling. Absence totálně husinoidní hudby!!! Owl City v titulkách byl můj konec. Ale abych jenom nekritizoval: vizuálně nejlepší 3D animáč, který jsem kdy viděl. Neskutečně fungující fyzika, anatomie a živly, všechno o několik levelů dál, než jste zvyklí. Skvělá práce se světlem. Prostě lahoda pro oko. Pokud existuje temnější verze bez "dětské" cenzury, SEM S NÍ, proboha!!!

Rain Man (1988)

Tak jsem se teda dostal k Rain Manovi až letos (2010) a nějak netuším, proč je ten film 13. nejlepší. V podstatě nemám žádné výhrady, ale čekal jsem od toho asi něco jiného. Dustin je skvělý, nedokázal jsem si představit, že padla klapka a on se začal chovat úplně normálně :) Výborný výkon. Příjemný Cruise. Místy hřejivý a místy velice humorný film o autistovi a jeho mladším bratrovi, kteří si nehledě na svou rozdílnost nakonec najdou něco jako společnou řeč... Jediné, co nechápu je prapodivně zvláštní (ne, že by mi vadila nebo se nehodila) hudba Hanse Zimmera, která sice evokovala dálku a dobrodružství, ale proč byla laděná do afrických témat je mi záhadou. Dobrý film. Úžasné auto. K-Mart sucks!

Paprika (2006)

Oproti Perfect Blue mnohem lepší animace! Barevnost, zamotaný příběh a vcelku sympatické charaktery. Začátek je sice mírně zmatený a trochu trvá, než se člověk zorientuje, ale jakmile se děj přehoupne přes 60. minutu, tak to teprve začíná být pořádný hukot. [Jediné mínus, ale to je skoro v každém anime, je dementní postavička malého staříka. Netuším, proč vypadá, jakoby měřil metr.] Skvělé nápady, cestování v billboardech, plakátech, tvrďáčtí číšníci, prolínání snu a reality. Šílená vizuální stránka! Bavilo mě to. A jak to bude dál?

Uvnitř tančím (2004)

Neskutečný útok na city, ale pokud se na to vykašlete a zažerete se do příběhu, nebudete litovat. Krásná hořkosladká komedie, jejíž posledních 20 minut je pravá zkouška odolnosti. Vynikající výkon Stevena Robertsona - sice nevím, jak hraje jinde, ale jeho postižení bylo uvěřitelnější, než snad všecko, co jsem kdy viděl. Rainman hadra. Ke konci už jsem mu začínal rozumět taky... :)

Perfect Blue (1997)

Mindfuck jak prase! Naprosto temný thriller, kde opravdu nevíte, čemu máte věřit. Mnohaúrovňové vyprávění je ale bravurně zvládnuté. Pecka. Skvělá animace (převážně v rychlých pasážích, jinak je to zase samý staťák a 6 fps), skvělý příběh. Nejspíš ale bude potřeba vidět víckrát. Jo a proč název Perfect Blue se mi odhalit nepovedlo.