Dumbo (2019)

Posledníma filmama mě Burton přesvědčoval o tom, že už mu dochází dech. ALE opak je pravdou. Tohle je podle mě jasnej návrat ke kořenům, něco na styl střihorukej Edwardek. Krásnej pohádkovej příběh, ve kterým je ukrytý dobro ve zlu a ukrytý zlo v dobru :o). Asi sem si po těch polskejch thrilerech potřeboval do sebe píchnout kousek pohádky s krásnou hudbou a ještě úchvatnějším vizuálkem. Burton se umí trefit divákovy na dojemný struny a proto ho můžu. Tohle je příběh jednoho malýho slůněte, který ovšem umí lítat. Ale to není zdaleka vše, hrakje tady tolik mejch oblíbenejch herců, až to hezký není. A to , že má film 62%, na to se můžu zvysoka :o)

Kobiety mafii 2 (2019)

Druhej díl už zdaleka nemá takový ty koule jako jednička. Asi je to dost tím, že se rejža snažil bejt vtipnej, což se mu občas povedlo, ale občas moc nee. Hlavně teda příběh tý blondýny mi přišel dost ujetej a místama i dost trapnej. Ženy převzaly prakticky vše do svejch rukou, což by se podle názvu filmu dalo očekávat, ale v tý jedničce to přecijen bylo tak skoro 50 na 50 s chlapama. Tady se objeví opět pár totálně morbidních scén, ve kterejch se tenhle rejža očividně vyžívá, ale mě nijak nepohoršujou. Tak jako tak je to zas na chvíli poslední můj polskej film (jestli mě teda zase nepopadne fantas :o) ). Každopádně tenhle rejža je rozhodně nápaditej a oproti třeba většině naším rejžům, se toho vůbec nebojí...

Kobiety mafii (2018)

A jedem dál ty kráso... Další kousek v řadě od tohodle polskýho rejži a opět naprosto luxusní záležitost. Tentokrát z prostředí mafie, ve které nejen muži tahají za nitky. Svým způsobem mi tenhle film připomněl "Skrytou identitu". Tam to bylo taky všecko přísně tajný. Jako, příběh hodně silnej a pár momentů nezapomenutelných - jak se "složebná" vypořádala na pouti s trojicí hlavních bossů (nejdřív jim to našila do noh a pak je nechala si je vyblafnout, pak uříznout nohu a pak teprve odprásknout) - drsný jak cyp. Každopádně jdu na další kousek tohodle originálního rejži, kterej na to, že je z polska, tak i něco umí a to sakra dobře! :o)

Mory Vratislavi (2018)

No, tak jak bych začal :o). Asi tím, že sem se tímto zaměřil na polskou kinematografii, to není džouk, ale fakt :o). Páč novejch filmů je teď málo a tak to začínám sjíždět podle států. Když už sem dal slováky, tak sem si řek, že to vemu k dalším sousedům. Tohle je špičková detektivka a to si nedělám srandu. Hodně se to podobá filmu Se7dm, taky sou tady vraždy každej den, taky sou pojmenovaný. Tady je to navíc dost brutální, třeba vidíš vostrou pitvu, nebo mozek, urvaný ruce a podobný poslký vychytávky. Pointa je fakt skvělá a já už sem si rači stáhnul další film od tědlech roztahovačnejch a mnohými lidmi nenáviděnejch sousedů :o)

Útěk z Pretorie (2020)

Aj karamba, tak tohle se hodně povedlo! Nenech se odlákat jen 70%, tohle je fakt pecka. Kdo má rád vězeňský filmy, tak tohle rozhodně doporučám. Celej film je natočenej tak jako detailně a přesně o tom je celej ten escape. Harry ukázal, že umí hrát, ale i tak mu bude ještě dlouho trvat, než si smaže nálepku Harryho :o). Jako šikovnej a důmyslnej klíčník se ovšem osvědčil. Líbilo se mi, že nám bylo ukázáno i za co tihle dva kluci seděli. Držel sem jim palce od začátku do konce. Jediný, co mi trochu chybělo byly (jako v Shawshanku) - "sestřičky" :o))

Amnestie (2019)

Tak tohle mi hodně sedlo. Je vidět, že i u našich krajanů se najdou rejžové, který dokážou natočit poutavej příběh. Od začátku je jasný, že si s obrazem rejža vyloženě hraje, už od titulků. To mě navnadilo a pak už sem jen 2 hoďky čučel na jednu ze skoro opomenutých dob naší historie. Jediný, co mi tady vyloženě vadilo, tak byl Vašut, kterej mluvi slovensky, což sem vůbec nepochopil, to bylo za trest :o). Ale jinak všichni herci, jak češi, tak slováci na jedničku. Poměry v čsr vězení, tak to ve mnoha filmech taky nevidíš. STB, práskání, intriky a na konec vlastně i poklad. Tohle všecko se skrývá v tomhle vymazleným filmu, kterej je ovšem slovensko českej a to se zdejším uživatelům nikdy moc nelíbí :o)

Mé druhé já (2007)

Neslaný, nemastný... A hlavně bez nějaký aspoň trochu chytlavý a podkreslující hudby. Příběh ovšem není zas tak uplně o ničem. Stará dobrá pomsta z rukou J.Foster. Ale ani ta nepodala kdovíjak uvěřitelnej výkon. Vlastně se mi její postava moc nelíbila a ani sem s ní až zas tak moc necejtil. Její protějšek - černej policajt byl o kousek lepší, ale ani jeho postavu sem si dvakrát neoblíbil. Podtrženo, sečteno - sou z toho slušný 3 hvězdičky.

Pod černou vlajkou (2014) (seriál)

Tak za sebou poměrně rychle máme 1.sérii. A vypadá to, že se bude dál pokračovat v plavbě... 1.díl hodně navnadil, pak se pár dní moc nic nedělo, hlavně teda seznámení s hrdinama atd. Ale pak se to celkem slušně rozjelo. Není to teda taková plavba jako třeba Vikingové, ale taky se to nechá. Hodně mě baví cpt.Flint, o kterým si pořád vlastně vůbec nevím co myslet. Ale asi to bude možná snad i docela fér chlap, kterej ovšeem občas zabije svý dlouholetý kámoše :o). Ale tak co bys taky čekal od piráta. Líbí se mi poměry a hlavně psychologie posádky. Asi nebyla zrovna sranda ukočírovat 100 nadrženejch chlapů, který se jen občas dostanou na pevninu. Ale je to v klidu...

Pod vodou (2020)

Představ si K.Steward v krátkejch vlasech a když zrovna nemá skafandr, tak tam lítá jen ve spodním prádle a celý to se odehrává 10000 km pod mořem... Co chceš víc mi řekni? :o) Atmosféra se hodně povedla, už jen ten nápad, udělat vlastně vesmírnej film, kterej se ale odehrává pod vodou. Platěj tam vlastně stejný přírodní zákony, akorát člověk nemusí mít raketu, ale ponorku :o) Krapet sem měl i strach, páč si rejža fakt pohrál s divákovou představivostí. Od začátku bylo jasný, že hrstka statečných bude postupně odpadat, ale nečekal sem, že teda hlavní hrdinka taky :o) (sorry za Spoiler, ale nemůžu si pomoct :o). No, když už sem i toho spoileru, tak ta monstrózní příšera byla na můj vkus až moc velká a zbytečná. Takže to vlastně hodně drží nad vodou K.S. v tom spodním prádle :o)

Vyproštění (2020)

Keď som to pozrel, malo to zde 80% a ja som si povedal, že je to celkem dost a že to musím vidět a tak sem se na to podíval. A jo, další kousek s Thorem v hlavní roli. A stejně jako Thor, tak i tenhle týpek se s tím zrovna nepáral. Netuším, kolik tady sejmul lidí, ale mám pocit, že značně šlape na paty Johnu Wickovi. Dějově je to dost podobnej kousek ,taky to není bůhvíjak vyscénářovaný, ale je to zaměřený na čistokrevnou řež a akční podívanou. Musím říct, že sem se fakt dobře bavil, film se vlastně skoro vůbec nezastaví a to jak Thor kropí všechny ty indy, tak to je mazec. K dokonalosti tomu něco chýba, ale je to fakt hodně dobře odvedená akční podívaná...