Sanatorium (2004)

Male deja vu. Vcera som mal podobny pocit z filmu Abandoned. Uvodna 15 minutovka ma navnadila na kvalitny filmovy pocin s vybornou kamerou, hudbou a atmosferou. Avsak v momente ked sa sanatorium vyprazdni ide vsetko nadsenie do stratena. Pribeh sa skratka zastavi a zvysnu stopaz naplnaju prazdne nudne zabery z ktorych citit nizkorozpoctovost na mile daleko. To je taky problem vytvorit scenar, ktory by dokazal udrzat divakovu pozornost pocas celych 95. minut? Nie je to ani poriadna ducharina, ani horor, toboz nie fantasy. Skratka sklamanie. Ked uz nieco podobne, tak odporucam pozriet Sirotinec. Ten bol ovela, ovela lepsi. 40%

Smrti napospas (2006)

Zacalo to neskutocne dobre. Strih, atmosfera, kamera, prostredie, lakacky to vsetko bolo v ramci zanru vyborne a ja som si uz v duchu hovoril ze som konecne narazil na kvalitny horor. S pribudajucimi minutami sa vsak na povrch dostavila dejova prazdnota, ktora sa nakoniec utopila v totalne prekombinovanom, plochom, predvidatelnom a tupom konci. 50% a to som povodne uvazoval nad 4*.

Jízda na střele (2004)

Poslednych par minut bolo vazne dobrych. Zaver to vytiahol na tretiu hviezdu.

Propad do temnot (2003)

To som sa zase raz dobre pobavil. "Nestrilejte do svetel. Nedivejte se na ni. Jakmile zhasneme svetla sme mrtvi". Namet rovnako vtipny a streleny ako v Boogeymanovi s obdobnou davkou naivnych klisoidnych dialogov a scen. Od sameho strachu a hrozy teraz urcite nezaspim. Len co zhasnem lampicku Zubna vila ma skosi....pomooooc :DDD No a teraz vazne....ale to sa neda....ked si spomeniem na scenu ako dramaticky preskakovali neosvetlenu cast schodov musim sa rehotat. Takze 1* je za tu neumyselnu zabavnost a pomerne slusne sa rozbiehajuci uvod, druha za znesitelne i ked priemerne obsadenie a celkovy svih a drajv. 35%

Na prahu temnot (1987)

Nemam rad upirciny ale toto 80tkovske becko vzdialene pripomina Let the right one in pretoze upirsku tematiku berie z trochu ineho smeru. Miera krvi, akcie, romantiky aj pochybnosti o zabijani je umne namiesana, pribeh odsypa pomerne svizne a celkovo slabsie technicke prevedenie filmu rad odpustim. Okrem toho herecke trio Henriksen, Paxton a Goldstein potesi kazdeho fanusika Votrelcov. Hodnotenie sa u mna pohybuje na rozhrani medzi lepsimi 3* a slabsimi 4* ale za vydarenu hudbu nakoniec filmu prilepsim. 75%

Cecilie (2007)

Sucasna americka hororova produkcia sa zmieta v srackach tak situaciu musia zachranovat severania. Dobry psychologicky thriller s typicky chladnou severskou reziou, citlivou hudbou a prijemnym obsadenim. 65%

West Side Story (1961)

Tento muzikal sa mi tazko hodnoti ako celok. Pride mi, akoby si Robbins s Wiseom rozdelili ulohy. A zatial co Robbins tocil vsetky sceny s partou chalanov v spinavych manhattanskych uliciach, Wise sa zase specializoval na tie romanticke vsuvky okolo. Tak ako tak, z vysledku mam mierne rozporuplne pocity. Niektore sceny sa mi pacili velmi, niektore vobec. To iste plati aj o hudbe a piesnach. Oscara za vypravu beriem ako nevydareny vtip. To sa tie spinave tmave newyorske ulice aj niekomu pacia? Herecky to taktiez ziadna slava nebola takze vyzdvihnut mozem akurat choreografiu a krasnu Natalie Wood. Niekolko odlahcenych scen a emotivny zaver mnohe zachranuju. 75%

Rachel se vdává (2008)

Najvacsi problem tohoto filmu spociva v jeho nefilmovej forme. Rucna dokumentaristicky posobiaca kamera ma navodit dojem realistickosti co sa vcelku dari ale tym akykolvek pozitok zo sledovania pada. Neuzijete si tu ani dobru hudbu, ani zaujimavu vypravu, kameru, reziu ci nejake zrucne zostrihane sekvencie....Skratka film, ktory nielenze nezakriva svoj nizkorozpoctovy povod, ale prave naopak, stavia ho na "obdiv". Do istej miery to funguje. Film stoji len na dvoch silnych pilieroch. Tym prvym je vysperkovany scenar s brilantnymi dialogmi a tym druhym je presvedcive herectvo Anne Hathaway. Zial ku koncu uz film straca dych a utapa sa v svadobnych radovankach a tancovackach. Zostrihanie niektorych scen a lepsi zaver by mu rozhodne prospel. Takto je to iba za 3*.

Na půl cesty (2005) odpad!

49%? To myslite vazne? Zrejme som videl iny film.....sracka s prisernou hudbou, neskutocne stupidnym a nudnym dejom s obcas nechcene vtipnymi dialogmi (slepy vravi jednorukemu "Ty aspon porad vidis" jednoruky odpovie " Ty si ho zase aspon vyhonis" , slepy odveti "Delej to druhou" jednoruky na to "Skousel si to nekdy druhou rukou? Jako kdyby za tebe tahal nekdo cizi" ci perly typu "Chces li opravdu zit, nesmis se bat zemrit"). No a zaverecna pointa tomu vsetkemu dokonale nasadzuje korunu. Na celom filme je vsak spolahlivo najvtipnejsia ona vrazdiaca, plyn siriaca smrtka s vrtakom miesto ruky. Jak som sa ja rehotal.....a potom ze horor....komedia to bola.

Pozor, hodný pes! (2003)

Film som videl v povodnom zneni takze Aikenovho mutujuceho dablera nastastie nemusim riesit :D Zacalo to vcelku slubne ako prijemny nenarocny rodinny film. Ale len do tej doby nez psiska zacali hovorit. Potom prislo hotove peklo. Scenar muselo splasit 10 rocne decko inak si to nedokazem vysvetlit. Film napokon taha z bahna akurat zaverecna dramaticky ladena 20 minutovka, Liamova charizma a klasicky vydareny happend. Povedane zjednodusene: relativne dobry uvod, dobry zaver no priserny stred. 35%