Elvis (2022)

Jedným slovom : Geniálne!

Maturitní ročník (2022)

Fajn teen ujetina s chudnúcou Rebel. Remake videoklipu Crazy od Britney ma dostával do kolien :)

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Lepšie než minule ale stále slabšie než prvý diel. Cítim však že ak táto séria dosiahne svoj cieľ, finále bude náležite epické, veľkolepé a emotívne. Tú dejovú vatu, ktorú budú filmu vyčítať mnohí, tvorcom odpúšťam. Mám rád ten kúzelný svet, jeho fantastické zvery a chcem v ňom byť čo možno najdlhšie. Emócie fungujú a najmä Dumbledore je tu vykreslený veľmi ľudsky a hlbšie než kedykoľvek predtým. Taktiež chválim krásny Howardov soundtrack a dúfam že napriek chladným recenziám a tržbám Warner túto sériu nezareže. Zábery na Rokfort ma skrátka nikdy neomrzia. P.S.: Zdá sa to len mne, alebo nám Katherine Waterston od prvej časti viditeľne zostarla? Veru čas je neúprosný.

C'mon C'mon (2021)

Moja osamelá, smutná, utrápená duša presne niečo takéto potrebovala. Vďaka.

V rytmu srdce (2021)

Feel good movie. Really. Milá sonda o plnení snov v prostredí rodiny, ktorá je odkázaná na jediného počujúceho člena, ktorý sa musí rozhodnúť či sa vzdá svojho sna, aby jeho rodina takpovediac prežila. Hlavne je to film plný ľudskosti s veľmi príjemným obsadením. Chváliť Emiliu Jones ani nemusím, už svojím účinkovaním v seriáli Zámok a Kľúč ma presvedčila že má pred sebou sľubnú budúcnosť. Taktiež musím vyzdvihnúť oscara pre herca stvárňujúceho otca rodiny, bol vážne skvelý. Dosť mi to celé pripomínalo nedávnu oscarovku Zelená Kniha a presne takýto typ filmov, ktoré človeka svojou jednoduchosťou a úprimnosťou dokážu dojať si cením každým rokom viac a viac.

Projekt Adam (2022)

Presne ten typ naivného, hravého, hrejivého, hláškujúceho rodinného scifi aký mám rád jak od strýčka Spielberga. Medzi Reynoldsom a mladým Scobellom funguje skvelá buddy chémia a klasické rodinné klišé tentokrát odpustím. Dejovo trochu nevýrazné a priamočiare no vo výsledku to bolo príjemne strávených 106 minút i keď záporáci boli svojou neschopnosťou a nevýraznosťou často na smiech. Nie je to žiadna bomba z ktorej človek padne na zadok ale podobné filmy patria do mojej šálky kávy takže v hodnotení trocha prilepším. Slabšie 4*.

Vřískot (2022)

Žiaľ, celé zle. Kde začať. Mdlý casting, nevýrazná hudba (ktorú chorú hlavu napadlo vymeniť Beltramiho za Tylera?), nízkorozpočtový look (polovičný rozpočet oproti štvorke + inflácia je vidieť) a ohrané klišé (blabotanie o requeloch a sesterských traumách ma fakt nebavilo). Pôvodné herecké trio dosť nevyužité a nová teen generácia absolútne príšerná a nudná. Jedného z vrahov som si správne tipol po pár minútach. Pre mňa séria skončila štvorkou, bez Cravena to už nie je ono. Veľké sklamanie.

Belfast (2021)

Branagha som mal vždy rád a aj budem mať. Ono úprimne,  ten dej sám o sebe veľmi zaujímavý nie je, ale je to natočené s takým neuveriteľným citom a láskou že sa  na ten film nedá hnevať. Práve naopak. Dokonalý casting, skvelá atmosféra dobového Belfastu a hravosť umocnená pohľadom a perspektívou malého chlapca kde sa všetky dôležité rozhodnutia dejú pri ňom ale akoby mimo jeho detského sveta....verím že pre Branagha ide o dôležité obdobie ktoré formovalo jeho lásku k filmu a taktiež veľkú zmenu ktoré sťahovanie a opustenie starkej pre neho znamenalo. Najlepšie boli rozhovory s dedkom, číra dokonalosť a múdrosť. Fakt veľmi pekný film ktorý možno stačí vidieť len raz ale emócie a príjemný pocit určite prinesie. Spevácke číslo v závere filmu skvelé.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Presne toto si predstavujem pod pojmom FAN SERVICE. Takto sa to robí do psej matere! Súhlas s komentárom Davies182. Lepšie by som to nenapísal.

Matka versus android (2021)

Za ten krásne dojemný záver dávam hviezdu navyše.  Fajn postapo komorná dráma so sympatickou Chloé Moretz. Jednoduchý a priamočiary dej mi svojou pomalosťou vôbec nevadil, dalo by sa povedať že atmosférou mi toto dielo sadlo presne do nálady.  A ten záver je fakt emocionálnou čerešňou na torte.