The Owners (2020)

Úvod hrozný, rozpočet mizerný, obsadenie strašné ale prekvapivo s pribúdajúcimi minútami lepšie a lepšie a záver doslova fajnový. Taká malá nezávislá vykrádačka Don't Breathe ktorá neurazí ale ani nenadchne. Gradácia napätia však bola fajn a za pozretie to určite stálo.

Enola Holmesová (2020)

Dávam 4* lebo to má fajn obsadenie, kameru, hudbu, strih, kostýmy, výpravu a aj dej ma celkom bavil. Ale ten všadeprítomný feminizmus mi neskutočne prekážal. Ešte som nevidel film ktorý by v tomto smere viac tlačil na pílu a to som s filmami ako Mulan či Birds of Prey nemal najmenší problém. Tu toho bolo až moc. Ale inak fajn dvojka Millie Bobby Brown a Henry Cavill.

The Crypt (2009)

Viac než 1* si to fakt nezaslúži.....rozpočet tak cca 10 000 dolárov aj s kamerou...herci príšerní....ono jediné čo ako tak ušlo bol samotný námet (teda skôr prostredie v ktorom sa dej odohráva) a hudba. Ale aj tá bola vykradnutá z omnoho lepšieho Descentu.

Artemis Fowl (2020)

Úprimne som dosť prekvapený čo robí tento film v čiernych číslach. Za prvé je to dobre technicky zvládnuté od kamery, cez hudbu, výpravu (to starobylé rodinné sídlo s tajnými chodbami a trezorom bolo skvelé) až po aspoň priemerné triky. Za druhé Kenneth Branagh je na režisérskej stoličke vždy zárukou kvality. Čo sa asi najviac nepodarilo je casting. Tam to škrípe s výnimkou Colina Farrella asi najviac. Chudera Judi Dench očividne melie z posledného, fakt som mal dojem že sa pri natáčaní trápila bolesťami a starobou. A o tom jej chrapláku ani nehovorím ...ten ma ešte bude dlho strašiť v snoch :-). Chalan v hlavnej úlohe je neskutočne nesympatický a zvyšok hereckého obsadenia na tom nie je o nič lepšie. Ale aby som kvôli kastingovému omylu posielal film do odpadu tak to určite nie. Taký klasický disneyovský fantasy priemer ale rozhodne radšej 10x toto ako povedzme skutočný disneyovský odpad typu A Wrinkle in Time.

Fantasy Island (2020)

Až taká hrôza to nebola. Áno tá záverečná pointa s rande je trocha hardcore a sem tam sa tam objaví wtf scéna ale tá fantasy zložka sa mi celkom páčila. O horor nejde vôbec, báť sa nebudete ani sekundu ale páčil sa mi ostrov, kamera, obsadenie- čiže oceňujem všetky tie technické veci okolo toho, dej bol slabší ale nenudilo ma to. Takže za mňa ok. Tá párty pri bazéne vyzerala luxusne a Michael Peña ako hostiteľ sympaťák.

Judy (2019)

To čo predvádza Renée Zellweger v tomto filme je neskutočná herecká kreácia, právom zaslúžený oscar za hlavný ženský herecký výkon. Tento film vnímam do určitej miery osobne viem sa vžiť do pocitov hlavnej postavy. Síce nie som slávny ale tú osamelosť poznám lepšie než by som chcel takže na jednej strane chápem že pre väčšinu divákov je to viac menej priemerný životopis v ktorom sa toho s výnimkou koncertov veľa neudeje ale tá osobná rovina tomu dodáva určitú hĺbku ktorú čisto subjektívne dokážem oceniť. A taktiež mám rovnako ako hlavná postava problémy so spánkom takže tých osobných vecí v ktorých som sa našiel je tam viacero.

Tělo (2012)

Ďalšia španielska krimi chuťovka od Oriola Paula. Ja tie jeho záverečné pointy skrátka milujem.

Contratiempo (2016)

Oriol Paulo je skvelý režisér a ešte lepší scenárista. Už druhý jeho počin za posledné 2 dni ma príjemne prekvapil. Rozhodne si na neho dám odteraz pozor. Čistá španielska lahôdka. Áno niekomu možno jeho príbehy prídu prekombinované ale podľa mňa je to priam geniálna dialógová skladačka ktorá ma bavila do poslednej minúty. Bravó.

Manželská historie (2019)

Dúfam že tento film dostane oscara za scenár. Zaslúži si ho zo všetkých nominovaných filmov najviac. Takiež Adam Driver ma presvedčil o svojich hereckých kvalitách. V sedmičke Hviezdnych vojen mi prekážal, v osmičke som si na neho zvykol a v deviatke už bol herecky fakt dobrý. Nebyť toho že tento rok vyšiel Joker jeho herecky výkon v tomto filme by kľudne mohol ašpirovať na oscara. Silný film ....pri finálnej scéne čítania listu som sa neubránil slzám. Skvelá dialógová sonda do života rozvádzajúceho sa páru ktorý chce najprv rozvod riešiť čo najjemnejšie a čo sa z toho nakoniec vykľuje keď ide o dieťa. Inšpiratívny film.Osobne môj oscarový favorit za najlepší film roku.