Říše slunce (1987)

Jeden z najvacsich umeleckych zazitkov v mojom zivote. Dokonalost v kazdom zabere, v kazdej note, v kazdom slove, v kazdej scene....masterpiece. 100%

Víkend u Bernieho (1989)

Nieco tak sialene mohlo vzniknut len v 80's. Ktoru spitu hlavu toto napadlo natocit? Joj ale zabava to bola neskutocna :D

Panu učiteli s láskou (1967)

A mame tu dalsieho idealistickeho ucitela krotiaceho rebelantskych teenagerov ktory ich postupne uci vsetko podstatne o zivote. Kolko filmov s podobnym nametom som uz videl? 10? 15? A kolko z nich bolo dobrych? Viac menej vsetky. Keby som bol reziser urcite by som aspon jeden film venoval tejto tematike. Jednak na podobnom pribehu nemate co pokazit a jednak v tomto pripade ani tak nevadi neoriginalita a prevarenost. Je to skratka zakazdym zaujimave a strhujuce.

Rodičovství (1989)

Chcelo by to viac priestoru pre Keanu Reevesa a trochu skratit stopaz ale inak ide o vcelku dobry film vykreslujuci komplikovanost manzelskych a rodicovskych vztahov.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Stravitelna nenarocna dobrodruzna fantasy oddychovka ktora vcelku pobavi ale z hlavy aj rychlo vysumi. Originalitu skutocne necakajte, ide o vsemozny zlepenec dobrodruznych filmov pocnuc Mumiou (prostredie, ustredne duo, piesocna spust) konciac Piratmi z Karibiku (neustale intrigy, prechadzanie zo strany zlych k tym dobrym a naopak, Alfred Molina alias druhy Jack Sparrow). Radim radsej vypnut mozog a nerozculovat sa nad mnozstvom neprehladne zostrihanych subojov, iritujucich spomalovaciek ci wtf momentov (Dastan je co sa skakania po stenach tyka hotovy Spiderman). Vo vysledku je to slusne zrezirovany blockbuster s dobrym obsadenim, okuzlujucim vizualom, slusnymi trikmi a fajn hudbou ktory sa vsak nikdy nezaradi po bok Indyho, Mumie ci Piratov z Karibiku.....na to nema dostatocne kvalitny scenar, emocie, atmosferu ani vyraznu charakterovu osobnost hodnu zamilovania.

Světla velkoměsta (1931)

Preco 5*? Pozrite si poslednu scenu filmu a pochopite.......neviem ako to ten Chaplin robil ale zakazdym ma v zavere strasne dojme....tak nadherne natoceny koniec plny emocii sa hned tak nevidi.

Vrtěti psem (1997)

Film stoji predovsetkym na originalnom a zaujimavom namete ktory vsak nedokaze udrzat divakovu pozornost pocas celej stopaze. Chyba vyraznejsi rezisersky rukopis, sviznejsie tempo, vacsia dramatickost ci napatie. Po hereckej stranke vsak nemozno nic vycitat. 70%

Alenka v říši divů (2010)

Na moj vkus privelmi rozpacite, predigitalizovane a obcas aj infantilne. Po vizualnej stranke vsak ide o skutocnu pastvu pre oci. Nadherna vyprava s mnozstvom prekrasnych farieb, rozmanite kostymy, uchvatne lokacie, vydarene obsadenie a Elfmanove napevy. To vsak nic nemeni na fakte ze z nametu sa dalo vytazit podstatne viac- ci uz ide o dialogy, scenar alebo emocie. Nemal som velke ocakavania preto nie som sklamany.

Jak vycvičit draka (2010)

Len hrstka sucasnych filmov vo mne dokaze prebudit chlapcensku tuzbu vo velkolepom a vzrusujucom fantasy dobrodruzstve. Tomuto animaku sa to podarilo a preto si zasluzi maximalne hodnotenie. Just awesome experience in 3D.

Mandžuský kandidát (1962)

Netvrdim ze je to zly film ale pre mna to bola 2 hodinova dialogova nuda bez poriadneho pribehu, dramatickej stavby a gradacie. Nech sa na mna nikto nehneva ale toto dielo nema v top imdb co robit. 50%